2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Siğiller tedavi edilmelidir

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Siğiller tedavi edilmelidir

zelikle ellerimizde oluşan, ancak eller dışında farklı yerlerde de gözlenen deri hastalığıdır. İyi huylu, yavaş büyüyen bir deri kalınlaşması olur. Normal deriden daha yüksek, değişen büyüklükte, deri üst üste birikerek kalınlaşır. Tıp dilinde "verrü" adını almaktadır. En sık oluşma sebebi "human papilloma" virüsüdür.
    En sık siğillerin görüldüğü yer ellerdir. Siğillerin sayısı bazen birden fazla olabilir. Hiçbir şikayet olmadan genellikle en fazla iki yıl içinde kendiliğinden iyileşir. Yassı siğiller ise yüzde, elde, bacaklarda görülürler. Genellikle sayıları birden fazladır. Yassı tepeli yapılardır.

MOZAİK GÖRÜNÜM
    Ayak tabanında oluşan siğillere "plantar siğiller" denir. Bu lezyonlar genellikle tektir. Diğerlerine göre daha çok hassasiyet vardır. Lezyonlar kaldırıldığında toplu iğne başı gibi kanamalar olur. Bu siğiller birleşerek bazen mozaik yapılara dönüşebilirler.

PARÇA ALINIR
    Genital bölgede de siğiller oluşabilir. Bunlar penis, vajen, anüs çevresinde yerleşirler. Karnabahar benzeri görünüm oluştururlar. "Kondiloma aküminatum" adı verilen bu siğiller rahim ağzında da oluşabilir. Rahim ağzında oluşanlarda kansere dönüşme riski de vardır.
    Siğillerin tanısı görülmesi ile genellikle konur. Siğilden alınan parça örneği yani biopsi ile kesin tanı konur. Ayrıca virüs araştırması da yapılabilir.
    Siğillerin çoğu iki yıl içinde kendini iyileştirir. Ancak kişiyi rahatsız eden, riskli siğillerin tedavisi gereklidir. Bu siğiller cerrahi olarak veya lazerle dondurularak çıkarılabilir. Bazı ilaçlar ya da kimyasal maddeler de tedavide kullanılmaktadır. Bazı kişilerde siğiller zaman zaman tekrarlayıp, kendiliğinden iyileşme gösterirler.

DR. PELİN TÜTÜNCÜOĞLU
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

Arkadaşlar bu linkte --------için bir yöntem anlatılmış. -------nin bitkisel yollarla nasıl çözüldüğünü anlatıyor.
    Bakmanızı öneririm.
    Konu Selina tarafından (25-10-2011 Saat 05:49 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: forumda limk yasaktir