Sayfa 1/3 123 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: ingilizceyi nasıl başaracağım

Çıraklık Dönemi plüton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    cennet

Standart ingilizceyi nasıl başaracağım

Lütfen yardım. pc grafik kursuna gidebilmek için ingilizce yeterlilğine ihtiyaç duyuluyor, ingilizce kursuna gitmeyi düşünüyorum, ama ezberim çok kötü, bide kalbimden atamadığım bir aşk var sürekli dikkatimin dağılmasına sebep oluyor, 21 yaşındayım meslek sahibi olabilmek için tek şlansım ingilezceyi aşabilmek, bana dikkatimi toplayabilmem, sıkılmadan kalıcı ezber yapabilmem için taktik vererek yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler!
    Gülümse hayata, hayatta sana gülümsesin!

Şimdi sen yoksun, sadece geri kalan her şey var

ama

Kaybedecek hiç bir şeyim olmasa da, kazanabileceğim çok şey var.

Karar Dönemi _ZeuS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Belli değil

googlenin çakallığına bak hemen msjın altına dil kursu reklamlarını yapıştırmış ,ürkütüyor beni bu gugılın botları
    There is always some madness in love also always some reason in madness!

Cahillik Dönemi goodnews - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı platoni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lütfen yardım. pc grafik kursuna gidebilmek için ingilizce yeterlilğine ihtiyaç duyuluyor, ingilizce kursuna gitmeyi düşünüyorum, ama ezberim çok kötü, bide kalbimden atamadığım bir aşk var sürekli dikkatimin dağılmasına sebep oluyor, 21 yaşındayım meslek sahibi olabilmek için tek şlansım ingilezceyi aşabilmek, bana dikkatimi toplayabilmem, sıkılmadan kalıcı ezber yapabilmem için taktik vererek yardım ederseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler!
    Bir kaç seçeneğin var.. İngilizce'yi ya çok seveceksin ya da gerekliliğine cidden inanacaksın.
    Şimdi önce yazdıklarımı oku. Sonra gözlerini kapa hayal et.

İngilizce'ni iyi bir seviyeye getirdin.. Grafik kursundasın ortam güzel, keyif alıyorsun herşeyden.. Güzel bir süreç geçirdikten sonra o kursun diploması elinde.. Artık sahipsin istediğin şeye. O an yaşayacağın duygu hissetmeye çalış. Emin ol ki bunlar gerçekleşince şimdi hissettiğin duygunu kat kat fazlasını hissedeceksin.

Kalıcı ezber konusunu gelince kelime kartları hazırlaman işine yarar sanırım..Bizim okulda kullandığımız taktik..Bir yüzünde İngilizce bir yüzünde Türkçesi yazan kağıtlar kullanabilirsin. Her hafta 10 kelime kağıdı hazırlayıp bir kutuya koyuyoruz. O hazırladığın kağıtlara günde 1-2 kez bakabilirsin.. Sonraki hafta yeni kelimeler üstüne ekleyebilirsin kutunun.. Eğer işe yararsa haftada ezberlediğin kelime sayısını da artırabilirsin.
    Benim ek olarak kullandığım saçma bir yöntem var ama arada işe yarar mesela kelimeleri hayatında kullan. En azından kendi kendine iken bişiler düşünürken o kelimenin ingilizcesini hatırlamaya falan çalış...

Vayy be destan yazdım sanki
    Hadi topla yüzünü prenses
    Üzülme katla hüznünü
    Kaldır çekmecene bir yerlere sakla
    Daha ömrünü tüketecek
    Nice yaraların olacak
    Kabukları düşecek
    Yeniden kanayacak

Yer
    cennet

goodnews yardımın için teşekkür ederim. Ezber taktiklerini inşallah uygulayacağım. Gözlerimi kapatıp düşünmek için yatma saatimi bekliyorum

ama

Cahillik Dönemi goodnews - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İşine yarar inşallah Ama düşünmeye şimdiden de başlayabilirsin.
    Ben umutsuz olduğum her an yaparım bunu..
    Hadi topla yüzünü prenses
    Üzülme katla hüznünü
    Kaldır çekmecene bir yerlere sakla
    Daha ömrünü tüketecek
    Nice yaraların olacak
    Kabukları düşecek
    Yeniden kanayacak

Yer
    cennet

9 şubat, atomçekirdeği, susamsokağı, böcük forumda en çok sizin yorumlarınızı, yardımlarınızı görüyorum sağolasınız herkese gerçekten güzel tavsiyeleriniz oluyor. Bu konuda bana yardım yapmanızı arzuluyorum. Bilmem çok şeymi istemiş oluyorum. Ama bu konuda gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Forumda yardımcı olan diğer arkadaşlar hepinizin yardımlarını bekliyorum!

ama

Karar Dönemi
    Yer
    istanbul

Yarı amerikan yarı ingiliz aksanıyla ingilizce konuşabildiğime göre bende bir şeyler yazabilirim
    Konu dil öğrenmek olduğuna göre;
    Almanca hocamız ( kulakları çınlasın) öğrenmek istediğin dile aşık olacaksın derdi. Elinizden sözlük hiç düşmeyecek. günlük hayatta gördüğünüz her cismin, her olay yada durumun karşılığına hemen bakın derdi. Bir kaç gün yaptım yalan yok
    Fakat merak ettiğim grafiker ingilziceyi ne yapacak? Kardeşimde grafiker ve ingilizcesi az seviyede. İhtiyaçta durmuyor açıkçası. Photoshop yada Freehand'ın menülerini ezberle gitsin. Gereksiz yere kasma kendini...
    "bazen kader bizi öyle durumlara düşürür ki, doğruyu yapmakla yanlış yapmış oluruz." Divan'dan bir alıntı....

Yer
    cennet

Yardımın için teşekkür ederim. Photoshopu türkçe yamayla kullanıyorum zaten, ama öyle böyle bir menü yokki programlarda onları ezberleyene kadar dilde öğrenirim. İngilizce bilmeden grafiker kursunda anlatılanlardan anlamam zorlaşır, profesyönel olamam. Ben dile aşık olamıyorum sorun burda. Photoshopa aşkı oldum öğrendim ama ecnebiceye nasıl aşık olacağım.

ama

Çıraklık Dönemi atomcekirdegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı platoni Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9 şubat, atomçekirdeği, susamsokağı, böcük forumda en çok sizin yorumlarınızı, yardımlarınızı görüyorum sağolasınız herkese gerçekten güzel tavsiyeleriniz oluyor. Bu konuda bana yardım yapmanızı arzuluyorum. Bilmem çok şeymi istemiş oluyorum. Ama bu konuda gerçekten yardıma ihtiyacım var.

Forumda yardımcı olan diğer arkadaşlar hepinizin yardımlarını bekliyorum!

Ne demek platoni biz birbirimize yardım etmek için burdayız

İngilizce kursuna engel olmamalı kara sevdan.hatta bu kursu kara sevdanla arandaki makus talihi tersine çevirecek bir araç olarak gör.O zaman başlamak daha kolay olur.

Kelimeleri ezberlemek içinse sana şöyle bir yöntem önerebilirim 7 yıl ingilizce eğitimi almış birisi olarak.Bu yöntemi fotografik hafıza teniklerinde de görmştüm gerçekten kalıcı öğrenme sağlıyor.

Örneğin revenue kelimesi gelir anlamına gelir.Bunu bir olayla ya da hikayeyle ilişkilendiriyoruz.Bir adam "revani" satarak "gelir" elde ediyor,evini bu şekilde geçindiriyormuş. "Revenue" kelimesi burda revaniyi çağrıştırıyor revaniyse "gelir"i..Yani zincirleme bir çağırışım girdabı yaratıyorsun kendine.

Kendine özgü şifrelemeler,anlam yüklemeler sana o kelimeyi gördüğünde türkçe anlamını çağrıştırmış oluyor.

Ben 7 sene boyunca Anadolu Lise'sinde okuduğum için.Bu tarz şifrelemelere çok ihtiyaç duydum,çok da işime yaradı.Umarım senin de yarar
    ARININ KUYRUĞUNA ZEHİR AĞZINA BAL VERİLMİŞTİR;NEYE TALİPSEN ONU ALIRSIN...

Yer
    cennet

Çok teşekkür ederim atomçekirdeği, ingilizceyi bir aşabilsem grafik eğitimi kolay.

Zaten beni sebep gösteremeden terketmişti galiba bende gelecek görmedi, bende kızdım gör bakalım ben neymişim diye grafikerliği kafaya taktım, kara sevda en büyük motivasyonum da konsantrasyonumu bozuyor işte.

Ezber tekniğini deneyeceğim inşallah işe yarar.

ama

Sayfa 1/3 123 SonSon