5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: En iyi arkadaşım

Cahillik Dönemi goodnews - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart En iyi arkadaşım

Merhaba bende sitenizi yeni görüp üye oldum.
    Öncelikle şunu belirtmek istiyorum bu yıl daha liseye yeni başladım.

Bundan en az 2-3 ay öncesine kadar çok yakın bir arkadaşım vardı. En iyi arkadaşım derdik birbirimize. Yaz tatilinde özel bi sebepten dolayı küstük. En iyi arkadaşlığımızı bitirmeye karar verdik. Sadece normal bir arkadaş gibi konuşmayı düşünüyorduk. Sonradan bana bir mesaj attı. ''En iyi arkadaş olmayacaksak bunun bir anlamı yok. Tamamen arkadaşlığımızı bitirelim'' dedi. Bende kabul ettim.

Bir süre sonra tekrar konuştuk. Beni çok özlediğini söyledi. Benim için ne dese boştu. Artık bir önemi kalmamıştı.

1 hafta önce onu özlemeye başladığımı farkettim. Geçirdiğimiz günler, gözlerimizden yaş gelinceye kadar güldüğümüz anlar, tüm acılarımı sevinçlerimi onla paylaşmam.. Hepsini özlemiştim. Yine barışmak istemiyordum ama en azından onu özlemeye başlamıştım.

Şu an onla aynı okulda değiliz. Onla aynı okulda olan 1-2 arkadaşıma benim onların arkasından bişeyler dediğimi söylemiş. Halbuki öyle bişey dememiştim. Bunları duyunca kendimi ağlamamak için zor tuttum. O benim en güvendiğim dostumdu ve birini yalan yanlış laflar demesi çok zoruma gitti. Küssek bile sırlarımın ondan çıkmayacağını düşünüyordum. Belki de hala öyle düşünüyorum. İnanamadım olanlara. Tamda onu özlemeye başlamışken ona karşı içimdeki tüm iyi duyguları öldürdü. Benimle ilgili ne varsa biliyor ve bunları da bir gün söylemesinden korkuyorum. Bunlardan önemlisi artık kimseye çok fazla güvenemiyorum. Yeni arkadaşlarım var fakat onun gibi olmuyor.

Ne yapacağımı bilmiyorum. Bi cevap vermesenizde bunları açıklamak istedim. Artık tüm güzel anlarımı, üzüntülü anlarımı kimseyle paylaşamıyorum. Bu da çok üzüyor beni.
    Hadi topla yüzünü prenses
    Üzülme katla hüznünü
    Kaldır çekmecene bir yerlere sakla
    Daha ömrünü tüketecek
    Nice yaraların olacak
    Kabukları düşecek
    Yeniden kanayacak

Alıntı goodnews Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba bende sitenizi yeni görüp üye oldum.
    Öncelikle şunu belirtmek istiyorum bu yıl daha liseye yeni başladım.

Bundan en az 2-3 ay öncesine kadar çok yakın bir arkadaşım vardı. En iyi arkadaşım derdik birbirimize. Yaz tatilinde özel bi sebepten dolayı küstük. En iyi arkadaşlığımızı bitirmeye karar verdik. Sadece normal bir arkadaş gibi konuşmayı düşünüyorduk. Sonradan bana bir mesaj attı. ''En iyi arkadaş olmayacaksak bunun bir anlamı yok. Tamamen arkadaşlığımızı bitirelim'' dedi. Bende kabul ettim.

Bir süre sonra tekrar konuştuk. Beni çok özlediğini söyledi. Benim için ne dese boştu. Artık bir önemi kalmamıştı.

1 hafta önce onu özlemeye başladığımı farkettim. Geçirdiğimiz günler, gözlerimizden yaş gelinceye kadar güldüğümüz anlar, tüm acılarımı sevinçlerimi onla paylaşmam.. Hepsini özlemiştim. Yine barışmak istemiyordum ama en azından onu özlemeye başlamıştım.

Şu an onla aynı okulda değiliz. Onla aynı okulda olan 1-2 arkadaşıma benim onların arkasından bişeyler dediğimi söylemiş. Halbuki öyle bişey dememiştim. Bunları duyunca kendimi ağlamamak için zor tuttum. O benim en güvendiğim dostumdu ve birini yalan yanlış laflar demesi çok zoruma gitti. Küssek bile sırlarımın ondan çıkmayacağını düşünüyordum. Belki de hala öyle düşünüyorum. İnanamadım olanlara. Tamda onu özlemeye başlamışken ona karşı içimdeki tüm iyi duyguları öldürdü. Benimle ilgili ne varsa biliyor ve bunları da bir gün söylemesinden korkuyorum. Bunlardan önemlisi artık kimseye çok fazla güvenemiyorum. Yeni arkadaşlarım var fakat onun gibi olmuyor.

Ne yapacağımı bilmiyorum. Bi cevap vermesenizde bunları açıklamak istedim. Artık tüm güzel anlarımı, üzüntülü anlarımı kimseyle paylaşamıyorum. Bu da çok üzüyor beni.
    Bütün ilşkilerde güven çok önemlidir,güvenini sarsan bir olay yaşamışsın,ben iki yol görüyorum önünde,birincisi arkadaşınla açıkca konuşup onun hakkında düşüncelerini ona anlatman ve onunda kendini ifade etmesine izin vermen ve arkadaşlığınızın tekrar devam etmesini istemen bu konuda yüreğinin sesini dinlemeni öneririm ve iyi samimi dostların insanın önüne herzaman çıkmayacağını bilmeni,ikincisi insanın çok özel meselellerini kimseye söylememesi gerektiğini öğrenmeni seninde onun hakkında bildiğin bir şeyler vardır elbetteki bu konuyu bu şekilde kapatmanı öneririm.

Cahillik Dönemi pcshik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu konuda önerilerde bulunmuştum ama tekrar etmekte fayda var öncelikle bencede bu durumu ona açmalısın, seninle ilgili konularda konuştuğundan emin olmalısın konuştuysa yalnışını ciddi bir şekilde anlatmalısın, yok konuşmadıysa böyle birşey yapmazsın zaten diyip konuyu kapatmalısın.. yalnış hatırlamıyorsam sürekli zarar gördüğün bir arkadaşındı.. ne kadar iyi anılarınız olsada sürekli sorun yaşanıyorsa o arkadaşlık çokta sağlıklı değil bence.. çevresinde sevilen bir insansın ve çok daha iyi arkadaşların olacağından eminim.. arkadaşlıklar o kadar gelip geçici ki geçmişi geride bırakmayı öğreniyorsun zamanla... ne 'ne yakın arkadaşım' dediğim kişiler geçti yaşantımdan bu zamana kadar.. ne hatırlar var özlemle aklıma gelen.. ama sonu kötü bittiyse arkadaşlığın; bitmiştir... bence..

Karar Dönemi

insanlar bazen seçim yaparak her şeyden vazgeçmiş olabiliyor. arkadaşlıkta öyledir. bazen birine takılıp kalmakla diğer insanları tanıyabilmekten kendini yoksun bırakabiliyor. sorun neyse diğer arkadaşların da dediği gibi alıp karşına konuşmalısın bence. ve şundan emin olki hayat çok daha ii insanları da karşına çıkarabilecek güçtedir ve öyle de olacaktır eminol. insanalr birbirlerine düşündüklerini ve hissettiklerini açıkça söyleyemedikleri için bazı olumsuz durumlara düşebiliyorç tıpkı sen gibi. bunalrı halletmek mümkün unutma sadece karşına alıp konuşursun olmazmı

Cahillik Dönemi pcshik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hayat her zaman yenilerini getiriyor .. ve evet konuşulmadığı sürece içte kalıp çeşitli sorunlar oluşuyor.. başkalarına anlatmadan akıl danışmadan önce konunun asıl kişisiyle konuşulmalı düzgünce oturup.. sonuç olumlu olursa ne iyi fakat olumsuz olursa giden giden gelenler için mutlu bir benliği bırakmamak lazım.. ki henüz yolun başlarında olan bir arkadaşımız.. Allah izin verirse daha ne günler yaşayacak daha kimleri tanıyacak kimler seni üzecek yada mutlu edecek .. önemli olan ayakta durmak..