6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Seroqual Hakkinda...

Karar Dönemi Sukut-u Hayal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Istanbul

Standart Seroqual Hakkinda...

Herkese merhaba,

25 gunden beri sabahlari 20 mg. Paxil kullanmaktayim. Daha once hic ilac tecrubem olmamisti. Paxil kullanim sirasinda ortaya cikan yan etkiler ( Bulanti, istahsislik vs. ) gunluk yasamimi haddinden fasla olumsus etkilediginden 3 gunden beri aksamlari 25 mg Seroqual ile desteklemeye basladik.

Ilac kullaniminin tek basina kar etmeyecegini, bu tarz rahatsizliklarda kisinin kendi gayretinin asil paydayi olusturdugunun farkinda olmakla birlikte, Paxil kullanimi esnasinda bir iyiye gitme durumu sozkonusu degildi.

Nitekim, ilk 21 gunu doldurduktan sonra, kontrolume bir gun kala, aglama krizi gecirerek acil serviste verilen 0,5 lik Xanax ile kendime gelmistim.

Az oncede belirttigim gibi 3 gundur sabah aldigim 20 mg. Paxil ile beraber aksamlari 25 mg. Seroqual aliyorum. Hissiyat olarak biras daha rahatlamis hissediyorum.

Ancak bu sabah tuvalet ihtiyacimi gidermek uzere kalktigimda, idrarimda ciddi miktarda kan oldugunu gordum. Prospektusune bakildiginda, regl donemi ile ilgili duzensizliklere sebep olabilecegi belirtilmis ancak, idrarimda bu yogunlukta kan olmasi normal bir durum mudur? Aramizda benzeri olayi yasayanlar varsa ve tecrubelerini paylasirsa sevinirim...

Herkese acil sifalar diliyorum...
    Sukut-u Hayal

Ne acaip bir haldeyiz,
    Suçlu, suçsuzu yargılar,
    Nice başta kan akarken,
    Sağlam kafada sargılar...

Alıntı Sukut-u Hayal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

25 gunden beri sabahlari 20 mg. Paxil kullanmaktayim. Daha once hic ilac tecrubem olmamisti. Paxil kullanim sirasinda ortaya cikan yan etkiler ( Bulanti, istahsislik vs. ) gunluk yasamimi haddinden fasla olumsus etkilediginden 3 gunden beri aksamlari 25 mg Seroqual ile desteklemeye basladik.

Ilac kullaniminin tek basina kar etmeyecegini, bu tarz rahatsizliklarda kisinin kendi gayretinin asil paydayi olusturdugunun farkinda olmakla birlikte, Paxil kullanimi esnasinda bir iyiye gitme durumu sozkonusu degildi.

Nitekim, ilk 21 gunu doldurduktan sonra, kontrolume bir gun kala, aglama krizi gecirerek acil serviste verilen 0,5 lik Xanax ile kendime gelmistim.

Az oncede belirttigim gibi 3 gundur sabah aldigim 20 mg. Paxil ile beraber aksamlari 25 mg. Seroqual aliyorum. Hissiyat olarak biras daha rahatlamis hissediyorum.

Ancak bu sabah tuvalet ihtiyacimi gidermek uzere kalktigimda, idrarimda ciddi miktarda kan oldugunu gordum. Prospektusune bakildiginda, regl donemi ile ilgili duzensizliklere sebep olabilecegi belirtilmis ancak, idrarimda bu yogunlukta kan olmasi normal bir durum mudur? Aramizda benzeri olayi yasayanlar varsa ve tecrubelerini paylasirsa sevinirim...

sevgili sukut-u hayal sana şiddetle paxili kullanıosan hala bırakmanı tavsiye ediyorum nie?bikere feci kilo alıposun ikincisi ise ilaç çok fena uyutuo ve halistirasyaonlar görüosun şöle sölim rüyayla gerçeği karıştırıosun bnde 40 mg kullanıyordum hergün sonra bıraktım ve daha çok dengem bozuldu şimdi prozac kullanıyorum bu ona göre daha ii geçmiş olsun....

paradox
    Guest

Alıntı Sukut-u Hayal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Oncelikle cok gecmis olsun arkadasim..Fakat bahsetiginiz seyler,yani idrarda kan, kusma hicde normal yan etkiler degil.Derhal bu konuyu doktorunuzla konusup farkli bir tedavi yolu secmenizi oneririm..Bende cok farkli ilaclar denedim ve bu yuzden cok sorunlar yasadim.Cunku her ilac her bunyeye uygun olamiyo biliyor..Ben 3 farkli ilac denemesinden sonra (elbette doktor gozetiminde) ancak bunyem icin dogru ilaci bula bildim..

Yer
    Istanbul

Alıntı nurfatma Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili sukut-u hayal sana şiddetle paxili kullanıosan hala bırakmanı tavsiye ediyorum nie?bikere feci kilo alıposun ikincisi ise ilaç çok fena uyutuo ve halistirasyaonlar görüosun şöle sölim rüyayla gerçeği karıştırıosun bnde 40 mg kullanıyordum hergün sonra bıraktım ve daha çok dengem bozuldu şimdi prozac kullanıyorum bu ona göre daha ii geçmiş olsun....
    Merhaba,

Herseyden once sikintimla ilgilenip, fikir paylasiminda bulundugunuz icin tesekkur ederim.

Ilaclarin etkileri gercekten kisiye gore ciddi farkliliklar gosteriyor. Soyledigim gibi yaklasik bir aydir Paxil kullaniyorum. Kilo ile ilgili olarak kilo almak yerine kilo kaybettim ben.

Uyku ile ilgili olarak da herhangi bir uyku hali yapmadi bende. Sonrasinda degisiklik gosterir mi bu durumlar bilmiyorum ...
    Sukut-u Hayal

Ne acaip bir haldeyiz,
    Suçlu, suçsuzu yargılar,
    Nice başta kan akarken,

Yer
    Istanbul

Alıntı paradox Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Oncelikle cok gecmis olsun arkadasim..Fakat bahsetiginiz seyler,yani idrarda kan, kusma hicde normal yan etkiler degil.Derhal bu konuyu doktorunuzla konusup farkli bir tedavi yolu secmenizi oneririm..Bende cok farkli ilaclar denedim ve bu yuzden cok sorunlar yasadim.Cunku her ilac her bunyeye uygun olamiyo biliyor..Ben 3 farkli ilac denemesinden sonra (elbette doktor gozetiminde) ancak bunyem icin dogru ilaci bula bildim..
    Merhaba,

Herseyden once sikintimla ilgilenip, fikir paylasiminda bulundugunuz icin tesekkur ederim.

Doktorumla durumu paylastim, kandaki idrar ilacin adet donemini erkene cekmis olmasindanmis. Seroqual i kullanmaya baslamamin userinden 4 gun gecti. Simdi istahim daha iyi gibi. Onceleri hic yemek yiyemesken simdi en azindan aclik hissini tekrardan yasayip, bi kac lokma da olsa bishyler yiyebiliyorum...

Hepimisin bildigi gibi, hersey insanin kendisinde basliyip, yine kendisinde bitiyor. Ilaclarin etkisi sifir degil, ancak biliyorum ki ruhumu motive edemedikce kurtulamiycam bu illeten...
    Acil sifalar...
    Sukut-u Hayal

Ne acaip bir haldeyiz,
    Suçlu, suçsuzu yargılar,
    Nice başta kan akarken,

Çıraklık Dönemi atomcekirdegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Benim annem de uzun zaman seoquel kullandı ve annemin iyilşemesinde en etkili ilaç oldu..Kilo aldırmadı anneme ama onda da uyku yapıyordu...Yani senin de söylediğin gibi kişden kişiye değişiklk gösteriyor..İnşallah en kısa zamanda sen de şifa bulursun,geçmiş olsun..
    ARININ KUYRUĞUNA ZEHİR AĞZINA BAL VERİLMİŞTİR;NEYE TALİPSEN ONU ALIRSIN...