5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Herkese küstü .

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart Herkese küstü .

Bisiklet almadığı için babasına küsen Tek, 23 yıldır yakınlarıyla konuşmuyor...

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir köyde oturan ve bugün 30 yaşında olan Suat Tek, 7 yaşındayken bisiklet almadıkları için küstüğü ailesi ve yakınlarıyla tam 23 yıldır konuşmuyor.

Bin 800 nüfuslu köyde çiftçilik yaparak geçimini sağlayan Rıdvan-Medine Tek çiftinin 3 çocuğundan biri olan Suat Tek, ailesine küstükten sonra okulda öğretmen ve arkadaşlarıyla konuşmasına karşın akrabalarıyla konuşmadı. İlkokulun ardından Mustafakemalpaşa Endüstri Meslek Lisesine giden ve burada da hem öğretmenleri hem de arkadaşlarıyla konuşan Suat Tek, onun dışında ailesi, yakınları ve köy sakinleriyle konuşmama inadını sürdürdü.

Tekirdağ'da askerliğini yaptığı sırada da çevresiyle konuşarak iletişim sağlayan Suat Tek'in ağzını, vatani görevini tamamlayıp, köyüne döndüğünde yine adeta bıçak açmadı.

Suat Tek, bu süre içinde ailesi, yakınları ve köy sakinleriyle yazı yazarak iletişim sağladı.

Suat Tek, kendisine gelen gazetecilere ailesiyle neden konuşmadığını açıkladı.

Evlendirme memurunun yönelttiği "Eş olarak kabul ediyor musun" sorusuna da, yazıyla "evet" yanıtını vererek evlendiği Azerbaycanlı eşinden boşanan Tek, boşanma işlemlerinin yürütüldüğü mahkemede de yine yazarak derdiğini anlattığını belirtti.

Suat Tek'in dedesi Veysel Zeybel ise torununun 7 yaşından bu yana kendileriyle konuşmamasına çok üzüldüklerini belirtti.

Veysel Zeybel, torununun fiziki ve ruhsal açıdan hiçbir eksikliği olmadığını belirterek, ''Konuşması için elimden geleni yapıyorum, ama bir türlü başaramıyorum. Bugüne kadar birçok doktora gittik. Durumun psikoljik olduğunu söylediler. Bir türlü soruna çözüm bulamadık'' diye konuştu.

Baba Rıdvan Tek ise oğlunun tutumundan dolayı son derece üzgün olduklarını, ancak yapacak hiçbir şeylerinin bulunmadığını söyledi.

Suat Tek'in köylüleri ise merak ve heyecanla Tek'in konuşacağı günü beklediklerini ifade ediyorlar.

http://www.yeniasir.com.tr
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

çok ilginç ve çok nadir karşılaşılan bir durum , anladıgım kadarıyla buna secici konuşmama deniliyor ve bu tarz kişiler istemedikleri kimselerle hiçbir şekilde konuşmuyorlar .

Karar Dönemi Rosalie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Bursa

Hemde bursada
    Çok ilginç...
    Aslında konuşabilir..Sonuçta başkaları ile konuşabiliyormuş...
    Tedavi gördümü acaba
    Aslında çok basit ama ne kadar istersen o kadar basit.

Uyuşturucuya hayır!
    http://www.dailymotion.com/video/x2d...nno-coke_music

Cahillik Dönemi pcshik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu haberi tv de görmüştüm.. çok küçük bi sebepten doğan ilginç bir durum.. ama çoğu zaman benimde yapmak istediğim birşey bu.. tek kelime çıkmasa ağzımdan insanlara.. ama o ailesine karşı yapmış.. bense ailemi düşündüğüm için yapmıyorum..
    bi insan nasıl mutluysa öyle yapmalı.. susmak bazen herşeyi anlatmaktır...

7hill
    Guest

inada bakar mısın ya