Abi nerede yaşıyorsun bilmiyorum da şey yapabilirsin sgklı özeller var oraya gidebilirsin ama tabi küçük şehirse bilemem olmayabilir burada çünkü istanbulda var ben öyle yapıyorum. Ama benim dosya kabarık diye kimse geri çeviremiyor benim ağır çünkü hastalık ondan ha bu arada EKT düşünebilirsin.

ALINTI YAPIYORUM
Biz daha önce obsesif kompulsif bozukluğu olan ve bipolar bir hastada 3 yıl müddetle idame EKT dediğimiz tedaviyi sürdürdük. Yani sürdürüm tedavisi ve 3 yılın sonunda hasta şimdi yaklaşık 3 yıldır hasta herhangi bir tedavi almaksızın hayatını çok sağlıklı bir biçimde sürdürüyor. Daha önce annesini babasını döven, evde cam çerçeveyi indiren hem ağır obsesif kompulsif takıntı belirtileri olan hem de şiddet gösteren bipolar bozukluğu olan bir hasta şu anda kendi iş yerini işletiyor ve evlenmiş durumda, eşi hamile bugünlerde doğum yapacaktı yani gayet iyi gidiyor. Hatta ben onunla ilgili gelişmeleri siz sevgili okuyuculara da kimlik bilgilerini çarpıtarak aktarmak ve hastalıkla ilgili bilgi vermek için konuştuğumda bir tür kısa görüşme, röportaj gibi teklifte bulunduğumda ‘’Hocam çok meşgulüm isterseniz Pazar günleri arayabilirsiniz.’’ dedi. O kadar işlevsel hayata dönmüş ve işler yolunda gidiyor. Bu da uzun yıllar süren EKT tedavisinin idamesiyle mümkün oldu.

KAYNAK:http://haluksavas.com.tr/cevap.php?soruid=132