Sayfa 1/2 12 SonSon
19 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Ölümü kabullenmek belki kurtuluştur .

Standart Ölümü kabullenmek belki kurtuluştur .

Ben dahil burdaki çoğu kişinin belli sorunları var. Sorunların oluşmasında temel neden ise kaygı ve korkularımız. Korku ve kaygılarımız nedeniyle hem kötü yaşıyoruz hemde hayatı kaçırıyoruz . Coğumuzun cektiği acı korkularından büyük ama engel olamıyoruz kendimize acıya alışmışız resmen . Diğerleri gibi rahat olamıyoruz herşeyi boşveremiyoruz bi yerde takılıp duruyoruz mutlaka . Zengin ile fakirin yaşadığı hayat nasıl eşit degilse , diğerlerinin bizle yaşadığı hayat da eşit değil . Ne dünyanın zevkleri tadıyoruz nede mutlu olamıyoruz. Kendime bunu sorduğumda belkide eşit yaratılmadık diyorum bu dünyaya açı cekmek üzülmek için geldik diyorum . Hayatımızın belli noktalarında mutlu olabiliyoruz ama uzun sürmüyo yine eski halimize geliyoruz . Bu bizim içimizde yani yaratılışımızdadır belki . Klişe olcak ama bence tanrının istenmeyen evlatlarıyız . Tanrı bizi acı cekelim diye yarattı ve içimizede ölüm korkusu yerleştirdi . İşde bu noktada acaba ölümü kabullenirsek acaba tüm kaygılarımızı yok edebilirmiyiz . Ölümü kabullenmek derken gerçekden kabullenmek . Geleceğini , Kimliğini , isteklerini yok sayarak yaşamak . Belki de gerçekden yaşayabilcez , nefes alıcaz sonunda . Bilmiyorum bunlar benim düşüncelerim sizlerin fikirlerinide duymak isterim ...
    Konu copperfield tarafından (29-06-2017 Saat 12:12 AM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi

güzel konu açmışsın yazdıklarının çoğu doğru şeyler ama öyle düşünme bu hayatta herkesin bir imtihanı vardır . kimi çocuklarıyla imtihan edilir kimi ailesiyle kimi anne-babasıyla benim gibi bizim de imtihanımız buymuş deyip kenara çekilecez bizim payımıza düşen buymuş bu hayatta demek ki..
    Bak kimsenin hayatı güllük gülistanlık değil sanmaki bizim bir elimiz yağda öbür elimiz balda benim de hiç kolay bir hayatım yoktur kaç yaşına geldim doğru düzgün bir iş bulamadım daha bunun gibi bir sürü sorsun sıkıntı ama insan hayatta herşeye alışıyor işsizliğe de alışıyor parasızlığa da sıkıntılarada herşeye alışıyor insan.....
    selametle......
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Alıntı dert_babası Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    güzel konu açmışsın yazdıklarının çoğu doğru şeyler ama öyle düşünme bu hayatta herkesin bir imtihanı vardır . kimi çocuklarıyla imtihan edilir kimi ailesiyle kimi anne-babasıyla benim gibi bizim de imtihanımız buymuş deyip kenara çekilecez bizim payımıza düşen buymuş bu hayatta demek ki..
    Bak kimsenin hayatı güllük gülistanlık değil sanmaki bizim bir elimiz yağda öbür elimiz balda benim de hiç kolay bir hayatım yoktur kaç yaşına geldim doğru düzgün bir iş bulamadım daha bunun gibi bir sürü sorsun sıkıntı ama insan hayatta herşeye alışıyor işsizliğe de alışıyor parasızlığa da sıkıntılarada herşeye alışıyor insan.....
    selametle......
    Yani kabullendim böyle hayatı herşey böyle devam etsin mi diyosun

Cahillik Dönemi

[QUOTE=copperfield;191177]Yani kabullendim böyle hayat

yani dostum bazıları şeyleri akışına bırakmak lazım çünkü ne kadar çırpınırsan ne kadar uğraşırsan daha çok batıyorsun hemde sinirlerin bozuluyor o yüzden fazla kasma yani bende aynı durumdayım...
    Ve bu yorgun ve bu hüzünlü yüreği,
    Benim değilmiş gibi hiç kimse görmeden ,
    Şöyle bir yol kenarına bıraksam...

Banned

ölüm sadece bedenin toprak olması , toprak olmakta güzel. ölüm korkusu taşımıyorum. kimliğimizi, isteklerimizi yok saymadan, onlara sahip çıkarak , güçlü durarak var olmak daha iyi. mutsuz olabiliriz zaman zaman hayat böyle. acı tatlı, sakin öfkeli,huzurlu tedirgin... biri olmadan diğeri de olmaz. dünyanın ekseni kayar zıtlıklar olmasa. hayatı zıtlıklar yaratıyor var ediyor. bazen denge şaşar acı daha uzun ve fazladır. olsun böyle gerekiyormuş. ileri ki yıllarda daha sağlam ve güçlü olacağız demetir bu.

Alıntı heraklitos Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ölüm sadece bedenin toprak olması , toprak olmakta güzel. ölüm korkusu taşımıyorum. kimliğimizi, isteklerimizi yok saymadan, onlara sahip çıkarak , güçlü durarak var olmak daha iyi. mutsuz olabiliriz zaman zaman hayat böyle. acı tatlı, sakin öfkeli,huzurlu tedirgin... biri olmadan diğeri de olmaz. dünyanın ekseni kayar zıtlıklar olmasa. hayatı zıtlıklar yaratıyor var ediyor. bazen denge şaşar acı daha uzun ve fazladır. olsun böyle gerekiyormuş. ileri ki yıllarda daha sağlam ve güçlü olacağız demetir bu.
    Daha güçlü olacağım , hatalarımdan ders alıyorum demek biraz teselli biçimi bence . Kabullenmek yada kendini kandırmak aynı şeylerin tekrar başına gelceğini gösterir .

Banned

insan kendini teskin etmeyi öğrenmeli. aynı şeyler başına gelir fakat tutumunu değiştirdğin an sonuç değişir.

Süper Moderatör 9 ŞUBAT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ölumu kabullenmek ,aslında hayatı daha kolay yaşamanın yolu .Olumu kabullenen biri kaderini de kabullenmiş demektir ,hayat iniş çıkışlarla acı sevinçlerle dolu gun geliyor acıdan kasılıyor ,gun geliyor mutluluktan havalara uçuyoruz .

Onemli olan hayatı oldugu gibi kabullenebilmek hayattan yılmamak ,bazen oyle çaresiz anlar oluyor ki o anda yok olmak yitip gitmek istiyorsunuz .Eger nefesinizin son anına geldiyseniz o anda hayat sizin için tam manasıyla duruyor her şey bir anda bitiveriyor .

Ama ya o an degilse ,hala nefes alıyorsanız .İşte o an hayat hala devam ediyor demektir ve o çaresiz andan kurtulacagınızın belirtileri ortaya çıkmaya başlayacaktır .

Asla umutsuz olmayın ,nefes aldıgınız surece mutlaka bir umut ışıgı vardır ve sizi bekliyordur .Yeter ki sabırlı ve guçlu olun .

Ölum ALLAH ın emri ,bundan asla kaçış yok .
    YA ÇARESİZSİZİNİZ YA DA ÇARE SİZSİNİZ

Benim Hayatımı Yargılamadan önce ..
    Benim ayakkabılarımı giy
    ve benim geçtiğim yollardan,
    sokaklardan, dağ ve ovalardan geç .
    Hüznü, acıyı ve neşeyi tad...
    Benim geçtiğim senelerden geç,
    benim takıldığım taşlara takıl,yeniden ayağa kalk
    ve aynı yolu tekrar git, benim gittiğim gibi !!

Ancak ondan sonra BENİ YARGILAYA BİLİRSİN

Karar Dönemi

İyi insanlar ölümün kendilerine gelmesini murad ederler çünkü ölüm iyiler için bir kurtuluştur kötüler içinse büyük bir azap, ben çok daraldığım zamanlarda cenneti hayal ederim orada olabilmeyi herşeyden ve herkesten önce Allah'a cemaline daha yakın olabilmeyi 'Allah sabredenlerle beraberdir' hastalıklarımızı büyük bir sabırla göğüsleyerek sonra da güzel bir ölümle ruhumuzu teslim etmek tek dileğim bu hepimiz için!

amellerimize güvenmediğimiz için belki de bu kadar korkuyoruz yapmamız gereken şeyleri tam yapmadığımız için

Sayfa 1/2 12 SonSon