10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Cinsel yönelim karmaşam

Karar Dönemi

Standart Cinsel yönelim karmaşam

Arkadaşlar bi konu hakkında size danışmak istiyorum. ben 25 yaşında erkeğim. Bu güne kadar uzaktanda olsa beğendiğim kızlar oldu erkekler oldu. ama hiçbirine düzgünce açılamadım. cinsel ilişkiyi her ikisi ilede denedim. arada bazı farklar var .. ama ikisinde de başka problemler yaşadım . neyse önemli olan seks değil elbette benim için bunu zaman içinde anladım.. önemli olan sevgi ..

şimdi bir kızla tanıştığımda ve onunla sevgili olmak istediğimde yaşadığım problemden bahsedicem. uzaktan sevebiliyorum ancak.. ama onla aynı evde bir ömür beraber yaşadığımı düşününce direkt bu ilişkiden soğuyorum. aklıma direkt annem geliyor ve annemi hiç sevmem.. annemli ilgili ciddi çocukluk problemlerim var.. birde tanıştığım kızda gördüğüm bi davranışı anneme benzettiysem direkt erkeklerle bir ilişki kurmam gerektiğini düşünüyorum..

annemden pek sevgi ve özellikle ilgi görmediğim için erkekleri de çekici buluyorum. çünki zamane kızları gibi beklentilerim var karşı taraftan sevgi ve ilgi. bu zamanda nedense hep erkeklerden beklenen duygular bunlar. mesela yolda görüyorum bi kız bi erkek. gördüğüm şey erkeğin kızla nasıl ilgilendiği ve sevdiği.kızlarda bu pek yok.sevgi ve ilgiye karşı aç olduğum için bunları sadece karşı taraftan bekliyorum. sevgi ve ilgi göstermek istediğimde yine aklıma sevgisiz ve ilgisiz büyüdüğüm geliyor ve canım çok acıyor..

şimdide erkeklerle olan kısımdan bahsedicem. erkeklerde beni çeken nokta yukardada söylediğim gibi arada sıkı bi bağın bulunması.. özgüvenim o kadar düşük ki anca başka bir erkekle sıkı arkadaş ya da sevgili olursam kendimi normal hissedebilirmişim gibi geliyor.. kızlarda olduğu gibi erkeklere sevgimi göstermede bir problem yaşamıyorum. çünki işin içinde anne gibi davranışlar sergileyen bir kişi yok.. dolayısıyla o kişiden kızlardaki gibi soğumuyorum.. ama bir erkekle aynı evde bir ömür nasıl hissettirir onun hakkındada bir fikrim yok..

neyse artık cinselliğe ve sevgili olaylarına kendimi nerdeyse tamamen kapatacak durumdayım.. evlenmek aynı evde yaşamayı istemiyorum artık. sebebi bu yaşadığım karmaşık duygular.. ama yalnızlığında ne demek olduğunu biliyorum. canını çok acıtıyor bazen insanın. bir ömür yalnız geçirmekte korkutuyor.. ama bana göre en mantıklı ve karmaşık olmayanı yalnızlık olacak. sadece yalnız olduğum için acı çekeceğim o kadar
    Konu blackfield tarafından (10-11-2016 Saat 08:05 AM ) değiştirilmiştir.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Nasıl mutlu oluyorsan, öyle yaşa kardeşim. Hayat çok kısa.
    Başkalarının değer yargılarına göre değil, kendini mutlu hissettiğin şekil yaşa.

İnsan hayatında, mutlak doğru yoktur ve bir şeyi her kabulleniş, başka şeyden vazgeçiştir. Yalnız yaşamak seni cinsel karmaşadan uzak tutup mutlu edecektir ama yalnızlığın da kendi acısı olacaktır.
    Ama hayattaki her seçim, başka şeylerden vazgeçiştir zaten.

Ben de artık hayatımda cinselliği azaltma derdindeyim. Hayatıma çok kadın girdi.Evlisi, bekarı...Ama geriye dönüp baktığımda, bu kadar çok kadınla beraber olmanın, hayatımda bazı değerleri ve bazı şeyleri de götürdüğünü gördüm.

Cinsel tercihi ne olursa olsun, insanın hayatında bir anlam arayışı olmalı.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Banned
    Yer
    Ankara

Baysekşuıl. Nasıl istiyorsan öyle takıl, ister homo, ister hetero. Benim de vardı epey, canım nası isterse öyle davranıyorum.

Karar Dönemi

Tvbe estfrullah..

0yvokL.jpg

Banned

arkadaşlık, dostluk güzel fakat bir eşin, çocukların yerini tutmaz. en iyi dostluklar bile bir an da bitiverir, arkadaşlıklar da keza. zaman kötü. yalnızlık zor. yııllar sonra keşke dememek için, güven duyabildiğin , iyi kalpli bir insanla evlenmelisin. yoksa anne hayatını mahvetmiş, ömür boyu mu mahvetmesine izin vereceksin.

dreamer8
    Guest

Kendini bir erkeğin ilgisine aç hissediyorsan, bir kızla evlenme de zaten, yürümez o ilişki. Anladığım kadarıyla hormonal olarak bir sıkıntın yok fakat çocukluğundan beri yaşadığın ilgisizlik ve sevisizlik; bu boşluğunu ancak erkeklerin sevgisinin dolduracağı fikrine yöneltmiş seni. Beden ve mantığın çatışması var ortada. İkisini tek cinsiyet üzerinde buluşturman iin ne yapılabilir bilemedim.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kendini bir erkeğin ilgisine aç hissediyorsan, bir kızla evlenme de zaten, yürümez o ilişki. Anladığım kadarıyla hormonal olarak bir sıkıntın yok fakat çocukluğundan beri yaşadığın ilgisizlik ve sevisizlik; bu boşluğunu ancak erkeklerin sevgisinin dolduracağı fikrine yöneltmiş seni. Beden ve mantığın çatışması var ortada. İkisini tek cinsiyet üzerinde buluşturman iin ne yapılabilir bilemedim.
    evet tam olarak içinde bulunduğum durum.. sadece erkeğin ilgisi değil ama kızın ilgisi diye de bişey yok şu zamanda.. ilişkiler çok şablon ve kalıp halinde .. neyse yalnızlığı tercih edeceğim.. hem insana çok şey öğretir hemde daha yaratıcı olunur. iyi taraflarını düşünmekte lazım..

Banned

karar vermekle yalnız olunmaz ki. karşına kim bilir kimler çıkacak. doğanın kanununa hayır diyemezsin.

Karar Dönemi

çocuklukta ilgi ve sevgi görmediği için, hemen sevgi gördüğünde çocuklaşan bir erkeği hangi kız terk etmez ki?

Karar Dönemi

öz anne den sevgi görememek ne kadar da saçma bişey ya .. nasıl bir nefret var anneme karşı içimde .. daha 3 4 yıl öncesinde bunalım dönemimi geçirirken kadını öldürme planları kuruyordum