Sayfa 1/2 12 SonSon
16 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: bilgisi olan varsa yardım edin lütfen artık dayanamıyorum!!

Standart bilgisi olan varsa yardım edin lütfen artık dayanamıyorum!!

bu konu kaldırılmıştır
    Konu izmirdenselamlar tarafından (31-10-2016 Saat 01:12 AM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi
    Yer
    İstanbul

biyolojik bir hastalık olabilir mr çektirdin mi
    ''Genelde öyle olur dostum. Hayat, mutsuzluk fonunun üzerine mutluluk kırıntıları dökülmüş bir resim gibidir. Normal olan mutsuz olman zaten. Mutlu olman anormaldi.''
    dreamer8

çektirdim normal çıktı. kan tahlili oluyorum düzenli. herşey normal . hipnoz kaldı bi denemediğim onada gitcem önümüzdeki ay. ama illa bi tanısı bi tedavisi olması lazım. ne olduğunu bilmiyorum

Karar Dönemi

Ortamını değiştir

Karar Dönemi

tiroidine baktır gizli olanına.çünkü lamictal gevşetirken yavaşlatıyor tiroidi.bu kafandaki sesler bipolar yüzünden bende de vardı.ilaçlar seni tedavi etmede aciz kalıyor. doktoruna bu durumu anlatıp EKT yaptırsan.başka kimyasallarla uğraştığına değmez benim anladığım bipoların ilaçlara dirençli.depakin denemediler mi benim bipolarım selectra 50 mg ve lamictal 50mg ile düzelebiliyor.ilk hasta olduğumda cedrina ve serequel kullandım.serequel 50 mg zihnimdeki sesleri susturmuştu dinlendirici uyutuyordu ama zor ayılıyordum.bazı bipolar için hastanede yatıp 600mg serequel alıp uyumayanlar olduğunu da bilirim.ben şahsen lityumdan fayda görmedim beni daha asabi yaptı selectra=lustural daha iyi idi.birde cymbalta var.daha çabuk canlandırıyor insanı lusturala göre.tabi bu yazdıklarımı bir koşu alma doktora sun isimleri sende ilaçların ne tepki vereceğini bilen doktorun.içine sinmiyorsa doktorunu değiştir.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaptığın işe odaklanamamak ciddi sorun.
    Geçmişte girdiğim bir sınavda, soruları okurken bir yandan da günlük hayattaki sorunlarımı düşünüyordum. Hayali birilerine oturduğum yerden(hemde ulusal bir sınavda) cevap veriyordum. O sınavda soruların önemli kısmını okumaya zamanım bile yetmedi.
    Hayaller kurmaktan, kafamdaki birilerine cevap yetiştirmekten, çoğu soruyu yetiştirememiştim

Kardeşim, bu konsantre olamama, odaklanamama ciddi bir sorun ama bu sorunun derdi de dermanı da bizde.
    Çözümü çok zor, cevabı çok basit.
    Odaklanacaksın.
    Biliyorum kolay değil ama başka türlü çıkamıyorsun bu sorundan. Ben odaklanma sorununu % 95 çözdüm zaman içinde.
    Arada yine oluyor ama hayatımı sıkıntıya sokacak, verimsiz yapacak boyutta değil.

Hayattaki sorunlarımız çok ileri matematiksel denklemlerle çözülecek şeyler değil.Bazı şeylerin çözümü çok zordur ama cevabı çok basittir. Bu da öyle bir şey.

Bir de ne iş yaparsan yap, 20 dakikadan fazla yapma. Dinlen, sonra yine yap. Aksi takdirde bir süre sonra zihnen kopuş kaçınılmaz.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dikkat dağınıklığı hem depresyonda hem mani görülebiliyor. Endişelenecek birşey yok stabil olduğunuzda geçecek sabredin. YanLız kalma isteği sosyal fobinin de eşlik ettiğini gösteriyor. Bu arada araç kullanmasanız iyi olur bu dikkat dağınıklığındA. Lamictal kullandığınıza göre depresyona da yatkınsınız. Mesela benim hastalık dışında kişiliğimde depresiflik var hastalıktan değil. Yanlız kalmayı da severim. Bunları hastalıktan mı kişilikten mi kaynaklanıyor iyi ayırt etmek gerekli.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

dreamer8
    Guest

Sende hiperaktivite de olabilir. Bazı insanlar çift çekirdeklidir. Zihinsel kapasiteleri yüksektir. Günlük rutin işlerin arasında, zihinde ekstra bir şeyler düşünecek ram kapasitesi mevcut oluyor. Bence potansiyelini kullanabilir ve yaptığın şeylere odaklanabilirsen çok büyük işler becerebilrsin. Aynı anda birden fazla şeyi yapabildiğin, düşünebildiğin ortada. Eğer bu kapasitede bir beynin varsa bence onu kullanmalısın, onu uyutamazsın. Bu makine işlemeli.

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sende hiperaktivite de olabilir. Bazı insanlar çift çekirdeklidir. Zihinsel kapasiteleri yüksektir. Günlük rutin işlerin arasında, zihinde ekstra bir şeyler düşünecek ram kapasitesi mevcut oluyor. Bence potansiyelini kullanabilir ve yaptığın şeylere odaklanabilirsen çok büyük işler becerebilrsin. Aynı anda birden fazla şeyi yapabildiğin, düşünebildiğin ortada. Eğer bu kapasitede bir beynin varsa bence onu kullanmalısın, onu uyutamazsın. Bu makine işlemeli.
    evet bipolarların çoğunda devrelerini yakacak kadar zeka var.o yüzden kafada teyzeler gün yapıyor gibi hep bir ağızdan konuşma var

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bir profesör şöyle diyor. Hipomani veya manide beyin sürekli düşünceler tarafından uyarıldığından zeka %30 a kadar artar. Normal zekalı birinin zekası üstün zekaya dönüşüyor.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Sayfa 1/2 12 SonSon