10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Duzelmeyen takinti

Karar Dönemi

Standart Duzelmeyen takinti

Arkadaslar merhaba bende cocukluktan beri dusunsel takinti var gelecekle ilgili olan olaylarda endise duyuyorum ve takinti yapiyorum ya basima kotu birsey gelirse gibi gunluk her olaydan etkilenip kafaya takiyorum bir insanin bana bir sey soylemesinden etkileniyorum kiriliyorum inciniyorum takintimdan bir ornek calisanim bana sesini yukselterek konustugu icin ben etkileniyorum ve sene sonunda benden yuksek maas isteyecek gibi ya da sattigim urunden birisi zehirlenecrk gibi geliyir surekli depresifim hic gorustugum kimse yok surekli yeni olaylar oluyor ve ben bu olaylari takiyorum denemedigim ilac ve doktor kalmadi en sonunda ekt oldum hastanede duzeldim ama hayata donunce tekrarladi ben surekli ekt olmak istemiyorum bana zarari oluyor ne yapmaliyim nasil kurtulurum bu illetten

Aslında hiçbirimiz mükemmel değiliz ve mukemmel olmak zorunda da değiliz bazen hayatı bütün artısıyla eksisiyle kabul etmek lazım yani mükemmel olmaya çalışma kendine hobiler bul ve en önemlisi maneviyat olmalı ...unutma ki senin vucudun taştan demirden değildir nihayetinde Yıkılmaya mahkûm maddelerden oluşmuştur. aczini anla malikini tanı dünyaya niçin gönderilğini öğren. .

dreamer8
    Guest

Rumuzun bana yakışıklı kick bokscu remy bonyaskiyi hatırlattı. Sevdiğim bir spordur.. Her neyse, aslında çalışan değil de işveren olmanı ben senin adına bir avantaj olarak görüyorum. Belki bir yerin elemanı olsan daha da zorlanacaktın. Bence sende bu güvensizliği oluşturan, zam talebinde bulunup da zam yapmadığın işçinin işi bırakması akabinde, işlerinin aksayacağını düşünmek. Şartlar müsait değilse, durumun yoksa, "malesef zam yapamayacağım şu sıralar" dersin ve kendini bilen biriyse zaten sana surat yapmaz. Sanırım aşırı hassassın. Hassas insanları severim.

Karar Dönemi

aşırı hassasım ve takıntılıyım.Zam yapmassam çıkar korkusu var içimde işlerimde aksar.Zor bir durum bu düşünceden dolayı hastaneye yattım elektroşok tedavisi gördüm
    başka konulardanda çok etkileniyorum başkasının benden fazla iş yapması gibi sırf takıntı normal iş üzerine değil aklına gelebilecek bütün olaylarla alakalı terapi gördüm hastanede geçti ama sonra hayatın içine girince yine başladı çok canımı sıkıyor

dreamer8
    Guest

Seni her gün gören insanlar, senin bu hassas, bazen takıntılı, endişeli, yer yer dalgın tavırlarına zaten alışmışlardır. Seni böyle kabul etmişlerdir. Elemanının işi bırakıp seni madur etmesiyle, ona istediği fiyatı vermen arasında hangisi sana daha az zarar verecekse, onun mukayesesini yap, ya da şöyle göstermelik bi 100-200 tl zam yap istersen. Onun dışındaki hassasiyetin ve kaygılı hallerin de zamanla düzene girer inşallah. Bir anda değişmez insanın mayası.

Karar Dönemi

Abi insanın bir şeyi söylemesinden etkilenince takıntım aktif oluyor.10 senelik işçi tecrübeli çok daha fazla zam istiyebilir 200 250 bunları düşünmek bana çok zarar veriyor devamlı ekt ol dediler ben olmak istemiyorum bir faydası yok çünkü sırf işçi takıntısı değil her türlü konuda takıntım var ve geçmiyor

Çıraklık Dönemi osmangazi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yzdıklarında takıntıyla alakalı birşey göremedim. Alınganlık daha uygun bir tanım bence ve daha kötü. Hassas bir insansın ayrıca.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

Karar Dönemi

aynı düşünceler devamlı aklıma geliyor ve ben soru sorarak çevreme kendimi rahatlatıyorum sonra tekrar geliyor

Farkındalık çalışma kitabı var.Googledan aratabilirsin. Rahatsız edici düşünce karşısında ne yapman gerektiği yazıyor.
    "İnanırsan Hayaller Gerçek Olur" Aynur Meydan'ın şiirinden. Çok doğru bir söz ama hiç tavsiye etmem...

İnternette tümü yokmuş istersen sana ulaştırmak için uğraşabilirim.