Sayfa 1/4 1234 SonSon
39 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Doğuştan Zeki Değilsen Çalışınca Hiçbir Şey Olmuyor

Karar Dönemi

Standart Doğuştan Zeki Değilsen Çalışınca Hiçbir Şey Olmuyor

Eğer ilkokuldan beri dersleriniz kötüysa liseye geçiş sınavında düşük puan aldıysanız ebediyen dersleriniz kötü olacak sonradan akıllanıp ders çalışsanız bile üniversite sınavında kötü puan alacaksınız. Ne dil öğrenme yeteneğim var ne de sayısal yeteneğim bunu çalışarak düzeltemem deniyorum fayda etmiyor, üniversite sınavında yüksek puan alanlar doğuştan zeki ilkokuldan beri dersleri iyi ama ben doğuştan zeki olmadığım için ömür boyu kötü ve sevmediğim bir işte çalışmaya mahkum olacağım hiçbirzaman da yabancı dil öğrenemeyeceğim.

Banned

İş hayatındaki çoğu başarılı patron ve iş adamı ilkokul mezunudur. Kayseri'de bir laf vardır, çocuğu ilk önce ticarete verirler eğer başaramazsa bundan bir şey olmayacak galiba en iyisi okutalım derler. Bu iş kendini geliştirmeye bağlı, diploma her şey demek değil.

Karar Dönemi

Alıntı ningishzida Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İş hayatındaki çoğu başarılı patron ve iş adamı ilkokul mezunudur. Kayseri'de bir laf vardır, çocuğu ilk önce ticarete verirler eğer başaramazsa bundan bir şey olmayacak galiba en iyisi okutalım derler. Bu iş kendini geliştirmeye bağlı, diploma her şey demek değil.
    Türkiyede'ki holding kurucularının çoğunun hayatını bilirim onların zamanında okuma yazma bilmek bile başarıyken onlar ilkokul ortaokul veyahut lise bitiriyorlar zaten ozaman çoğu ailede çocuğunu eğiteme yönlendirmez ama onların zamanında rekabet bu kadar çok değildi örneğin bir işadamı eskiden ampul veya araba veya da beyaz eşya fabrikası açabilse rekabet olmadığı için başarılı olabilir tabii onlar zeki değil demiyorum ama yaşadıkları dönem farklıdır,Bu zamanda iyi bir üniversite iyi bir bölüm okuyan başarılı olur zengin olur ilkokul mezunu değil zaten böyle bi örnekte yok en azından ülkemizde böyle...

Banned

Ben çevremde maaşla çalışıp zengin olanı görmedim ama ticaret hayatında bolca mevcut böyle kişiler. Dedikleri gibi iyi bir üniversite mezununa verilen maaş 1750-2000 TL, ben de çalışırken aynı civarda para alıyordum misal. Lise mezunuyum.

Karar Dönemi

Alıntı ningishzida Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben çevremde maaşla çalışıp zengin olanı görmedim ama ticaret hayatında bolca mevcut böyle kişiler. Dedikleri gibi iyi bir üniversite mezununa verilen maaş 1750-2000 TL, ben de çalışırken aynı civarda para alıyordum misal. Lise mezunuyum.
    Odtü,bilkent,boğaziçi,koç gibi okullardan mezun olup 1750 tl maaş alan çok nadirdir genelde en az 3000 tl alırlar 20 bin 30 bin alanda var belki dolar milyarderi değil bu kişiler ama bence bu da bir zenginlik ayrıca ilkokul mezunu zenginler kim bu zamanda ?

Karar Dönemi

Alıntı potter Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Carlos her halukarda bir uni okuman gerek . Kafana koy ve basarmaya bak. Inan o basaranlar senden benden zeki adamlar degil . Hepsi inek. Ya ne onsanlar taniyorum. Hic uyumuyor sirf ders calismak icin. Ha sen uyu ihmal etme . Insan uykuda ogrenir zaten . Duzrnli calisma ile basarilmiycak sey yok inan bana . Onlardan az zeki olabiliriz ama calismayla ustesinden geliriz
    Artık tükenmiş hissediyorum kendimi artık kendime olan güvenimi kaybettim geçmişe bakıyorumda ne kadar başarısız aptal bi insanmışım. Sadece tek isteğim iyi bir üniversitede iyi bir tercümanlık bölümü okumak ama başaramıyorum olmuyor iyi üniversitelerde okuyan kime sorsam benim derslerim öncedende iyiydi ben ingilizcemi zaten geliştirmiştim falan filan ne yani benim önceden derslerim kötü diye hep böylemi olacak ?

Karar Dönemi

Ingilizcen kotuyse ya da dillere yetenegim azsa _sahsen benim de oyle turkcenin gozunu seviyim baska dili gormez gozum_ baska bir bolume yogunlasmayi denesen .
    Başka bir şeye de yeteneğim yok maalesef adeta başarısızlığa mahkum bir öğrenciyim zaten bir sınava az kaldı diğer bölümlere hazırlanmam uzun zaman alır tabii onlarda da başarısız olurum, bölümü boşverdim ben yabancı dil öğrenemeyecek miyim? Yabancı dil öğrenmek için zeki bir insan mı olmam gerekiyor ?

Banned

Çalıştıkça okudukça zeka artar.tercümanlık yerine başka bölümler düşünsem belki de hafizan kuvvetli değildir.onunda çaresi var.

Karar Dönemi

Seneye sinava girmiycek misin
    Evet zeki olman gerekiyor. Ancak kendini bu konuda zeki degilim zamnetme. Insan kendini kastikca zekasini kullanamiyor. Sen de her dil ogrenen gibi bi zekaya sahipsin. Ancak dedigim gibi elini atinca basaracagi n baska isler de dusun. Yani illa yabanci dil diye takilma carlos . Dil kismina ders kisminaz diye mi hazirlaniyorsun ilgin mi var nedeni ne.
    Kendine inancino yitirme sen de herkes kadar akilli zekisin. Sdece alt yapi belki yetersizdir ancak ustesinden gelebilirsin. Ben ozel ders vermeyi cok isterdim sana aancak artik ben unuttum lise derslerini. Ozel ders al demiyorum m durumu olan var olmayan var. O zaman sana tavsiyem once bir kendine guven herkes kadar normal oldugunu dusun. Sonra da kendine bir meslek sec hedef koy ve ona gore calismaya basla. Sinava az kaldi derken 1 yil var. Ben de sinava 1 yilda hazirlandim herkes bir yilda hazirlaniyor. Ve bqsariyor sen de basarirsin inan ben kazandiysam herkes kazanir. Ben bu hastaliklarla bogustum yillar boyu sıkinti cektim azar isittim siddet gordum ama param olacak ulan dedim ve elimden geleni yaptim sen de rest cek su dunyaya senin onlardan ne eksigin var be senin benden ne farkin varm hepimiz ayniyiz. Kendine guvenmeyi asla birakma tevez
    Evet 1 senem var ama herkesin bildiği az da olsa temelim olduğu ingilizce yi bile öğrenemiyorken matematik veya diğer sayısal dersleri 1 senede halledemem sonuçta matematikten hep 01 02 alırdım liseye giriş sınavında bile -2 net yaptım matematikte bugün o matematik sorularına yine bakayım dedim yine yapamadım. Peki siz hangi bölümü okudunuz mesleğiniz nedir ?

Karar Dönemi

Alıntı brcsrc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çalıştıkça okudukça zeka artar.tercümanlık yerine başka bölümler düşünsem belki de hafizan kuvvetli değildir.onunda çaresi var.
    Nedir çaresi ?

Sayfa 1/4 1234 SonSon