6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Hayatım bir hiç gibi lütfen yardım edin

Karar Dönemi

Standart Hayatım bir hiç gibi lütfen yardım edin

Herkese selam ben 19 yaşındayım bu sene üniversite hayatımın 2.yılı.Sorunum şu, herkesten kaçıyorum.Arkadaşım hiç yok denecek kadar(sıradan konusmalar hariç) oda seçiminde rastgele biri denk geliyor onla kalıyorum oda rahatsız oldugum biri.Gece yatıyorum o uyanıyo bilgisayar oynuyo oynarken arkadaslarıyla konusuyo buda beni rahatsı ediyo ve uyuyamadıgım zamanlar oluyo.Ama ben ayıp olur diye yinede söylemiyorum ona bazen sadece sigara içince sigara içmesen olmazmi diyorum oda icmiyor.Neyse işte üniversite olunca hayata atılmanın önemli mertebelerinden biri.Gece geç yatıyorum sabah geç kalkıyorum bazend derslere gidemyorum.Okulda derslerde gidiyorum bi köşeye öyle dersi dinliyorum kimseye yaklaşamıyorum konuşamıyorum.İngilizce dersinde 30 kişiyiz sınıfta söz bana gelecek diye ödüm kopuyor.Zamanı gelecek sunum yapıcam nasıl yapıcam bilmiyorum üstelik sınıfımdakilerle daha önceden tanısmıs olduklarımın sayısı fazla.Neyse işte,derslere gidiyorum çıkışında hemen toparlanıp yurdda dönüyorum yurttada salona gidiyorum bilgisayarım ve ben başbaşayız.Böyle bir hayatım var.Bunu nasıl aşıcam yardımınızı istiyorum bu yıllarımı böyle mahvetmemeliyim.Öte yandan bugüne kadar hiç kız arkadaşım olmadı.Çok istiyorum olmasını ama işte böyle olunca durum hiçbir şey istedigim gibi gitmiyor.Kampüsteki cafelerin yanından gecemiyorum.Nasıl yapıcam böyle bilemiyorum arkadaslar lütfen yardım edin teşekkür ederim.Benim istedigim şey arkadaşlarım olsun derslere giderken yanımda birileri olsun eglenelim yolda yürürken tanıdıklarla karsılasıp sohbet edeyim cafelerde oturup birileriyle muhabbet edeyim yurtta arkadaslarımla eglenceli vakit gecireyim dısarıya bi yerlere gezmeye gideyim, kız arkadaşım olsun onunla vakit geçireyim ama malesef özgüvenim yitik enerjim bitik durumda.Tavsiyelerinizi büyük bir istekle bekliyorum hepinize şimdiden teşekkür ederim.

Çıraklık Dönemi Dvrmchrkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kardeşim bu biraz da elektrik meselesi. Yani, karşındakilerle paylaşacak ortak paydaların yoksa, ayrı dünyaların insanı isen olmaz ki. İstesen de olmaz. Üstelik olsa bile, sen de sıkılırsın onlar da...
    Bu sadece öz güven meselesi değil.

Ama öz güvenin yoksa, sana verebileceğim en iyi tavsiye; body building, powerlifting , boks tarzı sporlarla uğraşman. Bu sporları yaparken kazandığın öz güven, sana diğer insanlarla iletişiminde de kolaylık sağlayacaktır. Yani kendini fiziken ve psikolojikmen güçlü hissedeceksin. Bu, sosyal ilişkilerine de yansıyacak.

Ayrıca, üniversitedeki klüplere katıl. Dağcılık gibi...Yani, hangisi sana uygunsa. Oraya katıldığında yaptığın işi iyi yapmaya çalıştıkça, etrafında sana sempati ile bakan insanlar göreceksin.

Dediğim gibi, üzerindeki ataleti atmak için; önce güç ve kuvvet sporlarına yönel ayrıca üniversitedeki klüplerden birisine katıl.

Bir kız arkadaş istiyorsan, sen dediklerimi yaptıktan sonra , girdiğin ortamlar içinde kendiliğinden olacaktır.
    Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da O’nsuz!.

Karar Dönemi

Spor değilde okulun futsal takımına girdim hafta 2 gun antrenmanlar oluyor simdi birde üniversiteler arası lig baslayacak.O boşlugumu dolduruyor yine ama ben girdiğim her ortamda aynıyım .Böyle donuk donuk herkesten çekinen hic konusmayan insanlar beni ezik buluyor düsüncesiyle yasayan biri oldum cıktım.İcimdeki insan aslında böyle degil ve bunu uyandırmak istiyorum.Yorumunuz icin cok tesekkürler baska yorumu olan varsa lütfen yazsın tesekkurler...

Karar Dönemi

yok ya öyle olsam keşke. aslına dediginiz gibi biriydim lisede ama üniversite başlayınca yeni bir ortam yeni arkadaslar , hayatıma reset atmıs gibi oldum insallah kurtulabilirim bu durumdan gene.

Karar Dönemi

Şu devrimcı arkadaşın dediklerine katılıyorum eğer sıska veya küçük emrah gibi biriysen zaten sürekliarka planda kalırsın ama biraz spor yaşında hem fiziksel hemde psikolojikmen sağlam oluyorsun.
    Uyku çok önemli mümkün olduğunca herkesten önce uyan çünkü geç uyanınca senden önce uyanmış olanlar düşe kalka yol gidiyorlar sen uyanıp aynı yolu giderken düşersen komik duruma düşersin ama herkesten önce uyanmış ve düşe kalka herkesten önce yol gitmiş olursan eğer korkacak hiç bir şeyin olmaz :-)

Karar Dönemi

parasızlıktandır bu geri çekilmelerin bende param olmayınca dışarı çıkmıyorum çıksamda bi mekana oturmuş adamların yanında oturmak istemiyorum çünkü bi çay bile 2 tl 5 tl ile ortaya ne kadar para atabilirsin 2 çay içsen 1 tl mi katkı yapacan millet farklı anlıyo işte param yoksa çıkmıyorum ama kredi kartı geçenme mekanlara para ödemesi yapıyorum nede olsa 10 tl attımmı ertesi ay 10 tl nin asgarisi 3 tl yi ödüyom kalan 7 telede bi sonraki ay faiziyle 7.5 tl oluyo onunda asgari yada 5 tl kadarı gibi ödüyom geçiom ayrıca bende okb yüzünde üniversite okuyamamış b,riyim liseyi 2 yıl geç bitirdiğim için için bir türlü kendimi toparlayıp üni okuyamadım hep ortamım olsun istiyodum şimdi istemiyom üniye gitmeden önce dersaneye gitmem lazım çünkü üniye gittikten sonra memlekete dönünce takılabileceğim insanlar olması lazım dersane o yüzden şart görüşündeyim zaten kendi yaşıtlarım ya evlendi ya son sınıf üni okuyo yada böle çapkınlık yapacak enerjileri yok bir ünili genç gibi yaşayacakları dönemleri bitirdiler ben daha o dönemlere girmediğim için zihinsel olarak uyuşmuyoruz bütün korkum olada bir gün üni okumaya gidersem ordakilerle yaşım farklı diye bana tavırları kendi yaşıtları gibi olmassa yani yine o üni coşkusunu yaşayamassam diye korkuyorum ama artık bunlarıda önemsemiyom çünkü artık herkes fakirleştirildi o yüzden yaşın kaç olursa olsun paran varsa istediğin ortamında var karı kızda var isterse yaşın 30 olsun paran olsun üni okumaya git her türlü kızı kendine çekersin çünkü ne zaman cebimde para olduğunda etrafımdaki aarkadaş sayısıda artıyo kız sayısıda