Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: bu normalmi ?

Karar Dönemi

Standart bu normalmi ?

Selam , bana 2 ay once bipolar teshisi kondu 2 aydir lityum ve risperdal kullaniyorum . Sorunum olmayan seyleri gormekten korkuyorum , esyalarin canlanip uzerime geleceginden korkuyorum teyzem evde degilken teyzemi gormustum bi keresinde yardimci olabilirseniz sevinirim...

Banned

Bu konuda sizin doktorunuzdan daha iyi yardımcı olabileceğinizi düşünmüyorum.ilaçları Aldatmamak ve yanlız kalmamaya çalışın.düşünceler daha az rahatsız eder.

Karar Dönemi

Yanlızlığı bende sevmiyorum şuan 17 yaşındayım 15 yasinda kendi evime cıkmıstım 6 ay kadar kendi evimde kaldim. Boyle dusunceler yoktu ilacda kullanmiyordum.

Banned

O yaşta kendi evine nasıl çıktın niye çıktın? Aile surunu mu

Alıntı Zeias Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam , bana 2 ay once bipolar teshisi kondu 2 aydir lityum ve risperdal kullaniyorum . Sorunum olmayan seyleri gormekten korkuyorum , esyalarin canlanip uzerime geleceginden korkuyorum teyzem evde degilken teyzemi gormustum bi keresinde yardimci olabilirseniz sevinirim...

Selam @zeias ben uzun yıllardır bipolarım depresif uçlu olanından. lityum klasik bipolar ilacıdır onu kullanıyorum. Zaten lityum vermeseler muadili depakin chrono'yu veriyorlar ki o ilaç bana yaramamıştı mani halimden majör depresyona çakılmıştım
    Risperdal 2 ay civarı kullandım.Banada verildi ama verilme sebebi aşırı sinirlilik haliydi.2 ay sonrasında kestim.
    Kaygı korku bendede oluyor ama senin yazdıklarının cinsinden değil.Bu normal mi demişsin hiç normal değil.İlk defa bir bipolarda bu tür korku türü ataklar okuyorum. Bunlar çok farklı şeyler kardeşim.Bir an evvel doktora çıkmanı önermekten başka bizim pek söyleyebileceğimiz birşey yok.

Karar Dönemi

Alıntı miskin oğlan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam @zeias ben uzun yıllardır bipolarım depresif uçlu olanından. lityum klasik bipolar ilacıdır onu kullanıyorum. Zaten lityum vermeseler muadili depakin chrono'yu veriyorlar ki o ilaç bana yaramamıştı mani halimden majör depresyona çakılmıştım
    Risperdal 2 ay civarı kullandım.Banada verildi ama verilme sebebi aşırı sinirlilik haliydi.2 ay sonrasında kestim.
    Kaygı korku bendede oluyor ama senin yazdıklarının cinsinden değil.Bu normal mi demişsin hiç normal değil.İlk defa bir bipolarda bu tür korku türü ataklar okuyorum. Bunlar çok farklı şeyler kardeşim.Bir an evvel doktora çıkmanı önermekten başka bizim pek söyleyebileceğimiz birşey yok.
    Korktugum nokta bipolar gecen bir hastalikmi yoksa asla gecmeyecekmi omrum beyin uyusturan ilaclara baglimi kalicam. Cok mutsuzdum bundan 2 hafta once antidepresan kullandim 1 hafta oyle basladi bu dusunceler risperdal yerine abizol kullandim . Korkularim var ama lityum sayesinde cogu gecti bende hem manik hem depresif bipolar var ama atak gecirdigim hic olmadi zaten 7 yasindan beri hastanelerde surum surum surunuyorum ilk hiperaktivite dendi sonra duygu durum bozuklugu dendi 1 ay hastanede yattim ciktim . Sonra ilaclari babam zorla kesti biseyin yok dedi bipolar haline geldim ya sana sorum bundan kurtulus yolu yokmu ?

Karar Dönemi

Alıntı öyle yani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O yaşta kendi evine nasıl çıktın niye çıktın? Aile surunu mu
    Babam sevgilisinde yasiyordu eve 1 kez gelmezdi esyalarini bile oraya goturdu sonra babamla kavga ettim annemin yanina tasindim

Banned

Annen baban ayrı mı? Bipolar bir ömür sürer sadece kontrol altına almayı öğrenirsin.korkma bir çok insan yaşıyor.böyle bak olaylara

Karar Dönemi

Alıntı öyle yani Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Annen baban ayrı mı? Bipolar bir ömür sürer sadece kontrol altına almayı öğrenirsin.korkma bir çok insan yaşıyor.böyle bak olaylara
    Ya mesela sigara iciyorum sigarayla bir omur yasandigi gibimi

@öyle yani'ninde dediği gibi bu hastalık bizimle bir ömür sürecek,sadece kontrol altına almaya çalışacaksın.ömür boyu kullanacağın ilaçta büyük ihtimalle lithuril olacak,belki depakin chrono da olabilir.
    Ama sen sakın olaki mücadeleden vazgeçme.Genceciksin senden tam 10 yaş büyüğüm çok şey gördüm geçirdim.30 a merdiven dayandıkça gelecekten ümidim kesildi ama sakın olaki sen umutsuzluğa kapılma üni. de iyi bölüm oku,kendi ayaklarının üzerinde durmayı öğren ki zaten bunu başarmışsın.bipolar olarak çalışan iyi yerlere gelmiş çok insan var.unutma ki bu bir duygu durum bozukluğu atıyorum bi ağır sara hastalığı gibi akıl hastalığı değil.özet geçmek gerekirse bu hastalıkla kontrol altına alındığı zaman pekala yaşanabilir.

Sayfa 1/2 12 SonSon