Sayfa 1/5 12345 SonSon
43 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Eziklik ...

Karar Dönemi

Unhappy Eziklik ...

Merhaba.Ben bu sene yeni üniversiteye başladım.Sorunum şu.Ben çok ezik biriyim.Tipime baksanız yakışıklı uzun boylu bir çocuğum ama öyle bir dşünce tarzım varki beni yiyip bitiriyor.Oda arkadaşım bana çok baskı yapıyor.Baktı ben sessiz biriyim zorbalık yapıyor.Mesela yatağına yatıyor dizi izliyor.Kulaklığını tak diyorum takmıyor eğer üstüne gitsem benle daha fazla uğraşıyor.Ben yatağımdayken su koysana diyo bana bende gülerek karşılıyorum yapma oğlum ya falan diyorum oda hadi hadi diyo koymuyorum desem baskı olusturuyo üzerimde.Eskiden vururdu artık vurmuyor.Mesela benim kabanımı sormadan etmeden aldı gitti.Mont yırtılmış bi şekilde geri geldi.Atkımı aldı akşama oda kayboldu.Çantamı alıp spora gitti çanta kayıplarda.Söyleyin bana ben ne yapayım.Tepkimi koyamyorum.Tepki koymaya çekiniyorum.Bazı arkadaşlarını getiriyor onların önünde ayakkabısını bağlatıyor.Ben gülerek saçmalama artık ya diyorum oda hadi hadi diyor bende tıpış tıpış yapıyorum.Yapma etme diyorum dinlemiyor.Ben uyurken bangır bangır dizi izliyor sigara içiyor telefonu açıp vine izliyor.Rahatsız oluyorum ama bir türlü söyleyemiyorum.Söylemeye kalktıgımdada kedicik kesiliyorum ne olur bana güç kudret verin.Ne yapayım mor çatıya mı sığınayım bilemedim ben.Sandalyede oturuyorum kalk diyo ayakkabılarımı giycem diyo arkadasının önünde.Arkadaslarının karşısında kendince böyle gösteriş yapıyo.Ama aramız öyle kötül değilde bende bu durumlara düşmeyi yedirememeye başladım artık.Eziklik benim kaderim mi ya??Ses çıkarmadan böyle sırıtarak cevap veriyorum saçma saçma...Biraz kendimden bahsediyim.

Arkadaşlar geçen sene tam kendimi bulmuşken bu sene üniversite başlayınca kendimi yine kaybettim.Sessiz ezik günlerime geri döndüm.Sosyalleşemedim arkadaş edinemedim.Sınıfa gidiyorum teneffülerde elim ayagıma dolanıyor tuvalete gidiyorum geliyorum.Kafam hep dağınık.Sürekli odada takılan bi cocuk imajına bürünmiyim diye bilgisayarı toplayıp kutuphaneye gidiyorum kimseyle görüşmeden 10 saat kütüphanede kalıp odaya geri dönüyorum falan.Geçen gün odaya biri geldi kapı kilitliydi ben uyuyordum.Kapıyı çaldılar ben açmadım sürekli odada uyuyan biri olarak gözükmiyim diye.Uyurken biri gelcek diye heyecandan kalbim pıt pıt pıt durmuyor.Öyle işte arkadaslar yorumlarınız icin tesekkur ederım sımdıden

Karar Dönemi

onun sana yaptıklarının aynısını yapmayı dene
    en azından yapabileceklerini, mesela yuksek sesle müzik dinle.

bi de bi sorum olacak etrafındaki diğer insanlarda
    bu arkadaşının davrandığı gibi mi davranıyor sana?

Banned

okuduğum şeyler bir trajedi ve rezalet askerde ezildiğim günleri getirdin aklıma sana güzel bir tavsiye veriyim 30 yaşına kadar münzevi bir hayat sür okulu bırak askere gitme iyice olgunlaştıkdan sonra çık piyasaya.......
    Konu dıskokralı tarafından (25-02-2015 Saat 04:45 AM ) değiştirilmiştir.

Banned

o arkadaşınla yaşama.hemen ayrıl yanından. senin enerjinle besleniyor o namussuz. eziklik senin suçun değil çocuk eğitiminde büyüklerin yanlışlıkları ve ekonomi temelli bir durum. insanlara ihtiyacımız yok yaşamımızı sürdürmek için, spora okumaya öğrenmeye ver kendini. arkadaş her zaman zarar getirir zamanını çalar. kendini ortama girmeden önce, gözünde 2-3 dk. kendine güvenli mutlu biri olarak hayal et, gözünde canlandır ve bunu sık sık yap. insan bir saattir aslında kendini nasıl kurarsan öyle olursun. güzel bir kız arkadaş bul bir de.

Banned

Bir kere böyle ses çıkarmamaya alışmışsın ya tepki vermek senin için çok zor biliyorum. Onlarda alışmışlardır senin bu huyuna, nasıl olsa bişey demez diye istedikleri gibi davnıyorlar. Bu onların ayıbı. O tür insanlardan uzak durmanı tavsiye ederim. Bunun dışında ilk tepki çok önemli bi gün böyle bi durum olduğunda sesini yükselt içinden geçirip de söyleyemediğin şeyi söyle. İlki çok zor olur kendini zorla. Ters tepki ver. İkincisinde biraz daha rahat söylersin. Üçüncüsünde biraz daha rahat. Bunu aynı gün içinde tekrarla sık sık. Bak o zaman nasıl konuşuyorsun gerekirse sende onların kalbini kır ama söyle. Söylemeden sakın susma. Böyle böyle alışırsın tamam mı bunu denemeni tavsiye ederim.

Çıraklık Dönemi

yurtta ve okudla kendini ezdirme.gerkirse tek kal ama dik dur.başkalarının oyuncağı olursun.su isteyene de kalk kendin al de.hatta odanı değiştir.ben değiştirmiştim çok rahat ettim.hatta kıymete bindim.

Karar Dönemi

sen şimdi her istenileni yaparken içinden kendi kendine "neyse bunu da yapayım da sorun çıkmasın" diyorsundur. ama hiçbir zaman da son olmuyor seni ezmesi çünkü her bir isteğini yerine getirdikçe hastalıklı egosunu güçlendiriyorsun.

bir orduyu hem donatıp hem de onunla savaşa girmek çok zordur. o yüzden önce bi odanı değiştirmeyi dene derim, gerekrse yurt yönetimine gidip anlat. sonra kendini geliştirmelisin. Üstün Dökmen - Küçük Şeyler, Doğan Cüceloğlu - Savaşçı okumaya başla, kişisel gelişim ile ilgilen.

son olarak sana bunu yapana da gidip tedavi olması gerektiğini söyle lütfen.

Banned

o yıllar benimde zor geçti yıllardır geçmedi yaşadığım şeyler tam rahat ettim derken herşey altüst oldu bugun kötü bi olay yaşadım kendimi aşşağılık hissediyorum bıktım artık böyle hissetmekten ilaç kullanmaktan da bıktım allahım al şu canımı yeter artık yaşamaktan bıktım artık

Karar Dönemi

Alıntı gülbahar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    onun sana yaptıklarının aynısını yapmayı dene
    en azından yapabileceklerini, mesela yuksek sesle müzik dinle.

bi de bi sorum olacak etrafındaki diğer insanlarda
    bu arkadaşının davrandığı gibi mi davranıyor sana?
    bir tanesi öyle davranıyor ama başka hiç kimse davranmıyor. ben kendim çekiyorum herhalde bu davranısları

Karar Dönemi

Alıntı dıskokralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okuduğum şeyler bir trajedi ve rezalet askerde ezildiğim günleri getirdin aklıma sana güzel bir tavsiye veriyim 30 yaşına kadar münzevi bir hayat sür okulu bırak askere gitme iyice olgunlaştıkdan sonra çık piyasaya.......
    ben biraz kendi düşündüklerimi anlatıyorum ondan sizede trajedi gibi geliyor.Benim kuzenimde bu okulda ciddi bir şey olsa hemen müdahale eder ama ikisi iyi arkadaşlar.sorun bende cok alınganım ve ezilmeye mahkum oldugumu dusundugum icin ezik oldugumu dusunuyorum.

Sayfa 1/5 12345 SonSon