Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Akıl verirseniz sevinirim.

Karar Dönemi headbangarang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Standart Akıl verirseniz sevinirim.

İki üç aydır hiçbir şekilde bir panik atak ya da korku dolu düşüncelerim yoktu son birkaç haftadır yani yaklaşık 15-20 gündür diyebilirim en başta çarpıntılarım tekrardan başladı en fazla 1 dakika süren çarpıntılar uyku problemlerim başladı,sonrasında ağrılarım başladı göğüs ağrısı vs. Kafama takmamaya netice de olmuyordu bayadır diyip kendimi rahatlatmaya çalıştım ama istemeden korkuyorum yine.Hiçbir doktora gitmedim bugüne kadar sadece bir kere acile gitmiştim,onda da kalbimin biraz hızlı attığını ama bunun bir problem olmadığını söylemişlerdi.Son birkaç gündür de sol kolum ve omuzlarım da ağrı uyuşma hissediyorum.Düşünmemeye çalıştıkça geçtiğinin farkındayım ama içim de kontrol edemediğim bir endişe ve kaygı var.Uzun zamandır olmuyordu.Ve yeniden başladı.Çünkü sürekli ölüm haberleri ve kalp krizi haberleri alıyorum.1 ay kadar önce babam by-pass ameliyatı oldu.Sizce sorunum panik atak mı? veya anksiyete?
    “hangi kusurunu düzeltmene fırsat verdiler? son durağa gelmeden yolculuğun bitmek üzere olduğunu haber verdiler mi sana? birdenbire: "buraya kadar!” dediler. oysa, bilseydin nasıl dikkatle bakardın istasyonlara; pencereden görünen hiçbir ağacı, hiçbir gökyüzü parçasını kaçırmazdın. bütün sularda gölgeni seyrederdin. üstelik, “daha önce haber vermiştik” derler. “her şeyin bir sonu olduğunu genel olarak belirtmiştik. yaşarken eskidiğini ve eskittiğini söylemiştik.”

dreamer8
    Guest

Dertliye "kafana takma" diyenlerden nefret edeceğimiz gerçeğiyle, biraz da tedirgin bir biçimde; eğer bir gün öleceksek, hergün, o ölüm gününü korkusuyla yaşasak da, sadece öleceğimiz gün bu korkuyla yüzleşsek de bir değil mi? Neden bu telaş. Kalp krizi ya da trafik kazası ya da ihtiyarlık. Ne varsa yazımızda, bir gün o kalem kırılacak, hüküm verilecek. "Olacaktan korkma, gelecekten korkma, ihtimallerden korkma"

Karar Dönemi headbangarang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İstanbul

Cok haklısınız ikiniz de yeni sorunlar çıkınca onlar mesgul edicek kafamı ama su an da tek derdim bu yogun kaygı bu saatlere kadar uyuyamıyorum
    “hangi kusurunu düzeltmene fırsat verdiler? son durağa gelmeden yolculuğun bitmek üzere olduğunu haber verdiler mi sana? birdenbire: "buraya kadar!” dediler. oysa, bilseydin nasıl dikkatle bakardın istasyonlara; pencereden görünen hiçbir ağacı, hiçbir gökyüzü parçasını kaçırmazdın. bütün sularda gölgeni seyrederdin. üstelik, “daha önce haber vermiştik” derler. “her şeyin bir sonu olduğunu genel olarak belirtmiştik. yaşarken eskidiğini ve eskittiğini söylemiştik.”

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

akıl vermek deil ama tavsiye niteliğinde bir kaç şey saylemem gerekirse. bu konuda araştırma yapmalısın. uykusuzluğu değerlendirmeli, ağrıların olduğu zaman en azından psikolojikde olsa kendine yardımcı olmaya çalış.meyve ye çay yap, o an sevdiğin videolar müzikler dinle..o andan kurtulmanın yolu başka şeye yönemek.buda başlangıçta istemsiz yaparsın ama zamanla alışkanlık olur.korkuların olduğu gibi nice insanın var bunlar gibiler düşünürseniz rahatlayabilirsiniz.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Banned

Alıntı headbangarang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İki üç aydır hiçbir şekilde bir panik atak ya da korku dolu düşüncelerim yoktu son birkaç haftadır yani yaklaşık 15-20 gündür diyebilirim en başta çarpıntılarım tekrardan başladı en fazla 1 dakika süren çarpıntılar uyku problemlerim başladı,sonrasında ağrılarım başladı göğüs ağrısı vs. Kafama takmamaya netice de olmuyordu bayadır diyip kendimi rahatlatmaya çalıştım ama istemeden korkuyorum yine.Hiçbir doktora gitmedim bugüne kadar sadece bir kere acile gitmiştim,onda da kalbimin biraz hızlı attığını ama bunun bir problem olmadığını söylemişlerdi.Son birkaç gündür de sol kolum ve omuzlarım da ağrı uyuşma hissediyorum.Düşünmemeye çalıştıkça geçtiğinin farkındayım ama içim de kontrol edemediğim bir endişe ve kaygı var.Uzun zamandır olmuyordu.Ve yeniden başladı.Çünkü sürekli ölüm haberleri ve kalp krizi haberleri alıyorum.1 ay kadar önce babam by-pass ameliyatı oldu.Sizce sorunum panik atak mı? veya anksiyete?
    iyi bir kardiyologa git. kalbinde sorun var. stres, sigara, alkolden uzak dur. meditasyon, yoga ve düzenli cinsel yaşam, kalbine ve ataklara iyi gelecektir.

Banned

panik bozuklukla ilgili durumlar inşallah düzenli ilaç kullanarak atlatabilirsin kronikleşmesin aman derim !!!!!!!

Banned

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kalp krizi gecirmekten korkan birine, hangi sifatla boyle bir teshis koydunuz siz?
    Rica ediyorum yazip cizdiklerine biraz dikkat ediniz.
    Teshis koymak bizlere dusmez,biz en fazla bir uzmanla gorusmesini onere biliriz..
    panik atak vakalarına yurt dışında direk anjiyo yapılır. kalp rahatsızlığı ihtimali de çok yüksektir çünkü. o nedenle iyi bir kardiyoloji uzmanına görünmekte fayda vardır.

Banned

panik atak olmadan yada kalple ilgili bir sorun olmadan da daha önceden önlem almak adınada anjiyo yapılmalıdır aslında......

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Şaka gibi :-) her derde dava anju muhabbetine döndü. :-) kız daha 15 ine gelmemiştir kızın bütün damarlarını tıkadıniz ameliyat yaptınız bile yahu :-)
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Banned

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim rica ediyorum bilmiyorsan sus!
    Ben Hollanda'da yasiyorum ve boyle sacma bir durum ne duydum nede ya$adim..
    yurt dışı hollanda dan ibaret değil. bilmediğim konuda yalan yazacak kadar alçaltmam kendimi. ayrıca arkadaşın değilim.

Sayfa 1/2 12 SonSon