Sayfa 1/3 123 SonSon
24 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Bıktım yalnızlıktan, baştan başlamaktan.

Karar Dönemi

Standart Bıktım yalnızlıktan, baştan başlamaktan.

1,5 yıl önce şehir değiştirdim, üniversiteye başka bir şehre geldim. Amaç hayatıma reset atmaktı, utangaçlık vb özelliklerimi atmaktı. 1,5 sene boyunca fazla bir şey değişmedi. Her seferinde tamam artık farklı olacak deyip duruyorum. Defalarca tamam bundan sonra farklı olacak deyip pozitif bir enerjiyle hayatıma reset atmaya çalıştım. Ama artık sıkıldım bir şey değişmiyor. Ne olacaksa olsun artık. Ama hiç bir şey olmuyor ki.

Defalarca kendimi gaza getirdim. İnsan ne istiyorsa kendi elde etmelidir, güzellikler onu bulmaz o güzelliği elde etmelidir biliyorum. Ama nedense beceremedim her seferinde.

Bir kaç adım attım, işe girip kendi paramı kazanmak gibi, hala da çalışıyorum part time olarak. Ama ortam sorunum var işte param olsa bile çevrem yok yapacak bir şeyim yok. Mesela şuanda kartımda baya para var bir öğrenciye göre ama yapacak bir şey yok, kimse yok Arkadaş derdinde değilim bir kız arkadaşım olsa yeter bana ama ortamım yok ki bir kız arkadaş edineyim. Şimdiki aklım geçen sene olsa belki farklı olabilirdi hazırlık okuyordum, ama şimdi bölümümdeki ortam da pek güzel değil mühendislik zaten.
    Bir de hayatımda tutkuyla bağlanacağım bir hobi vb. bir şey olsa süper olurdu, ama onu da bulamadım. İçimde acayip büyük bir birşeyler yapma isteği var ama ne yapmam gerektiğini bulamıyorum.

Artık kendimi gaza getiremiyorum. Bu sefer farklı olacak, hadi başlayalım tarzı cümlelerle kendimi kandıramıyorum. Cesaretim olsa siktir olup giderdim bu hayattan.

Bir de rica ediyorum dini içerikli mesaj atmayın, o taraklarda bezim yok.

Banned
    Yer
    The other side

Sondan başlayarak gidiim;

O sularda ben de yüzmem..bu nedenle en ciddi ayrı düşülen noktalardan birinde aynı kulvardayız ve bu işi (dertleşme) kolaylaştıran bi faktör..

Yalnız bu forumda dini bütün çok sayıda insan var ve aralarında çok değer verdiklerim de var..o yüzden çok uçmadan bu kısmı geçiorum..

Şimdi öncelikle sana şöle sölim arkadaş..."sen giderken ben dönüodum" şeklinde kesinlikle algılama bu söleyeceğimi;

Benim 4-5 sene önceki halimsin tam olarak..

Cepte para (hatta kredi kartı da öteki cepte hazır),içte enerji,amaçta sürekli olarak bişilere girişme arzusu,v.s...

Haa sen benim ortamım yok demişsin..bende erkek arkadaş çevresi vardı okul zamanında fakat olumlu hiçbi faktörel etkisi olmadı;çünkü bi yerde kendin gibi insanlarla takılıosun..

Yani bu şu demek;bi bara 3 erkek gidip,ellere biralara alıp,sap sap çevredekileri dikizlemek ve öte yandan herkesin gözüne battığından bi haber takılmak..

O zamanlar çok merak ederdim neden bakıştığım ettiğim hiçbi kızla konuşmaya yeltensem de,yeltenmesem de bişi olmuor die...

Aslında farkında olmadan çevremize vücut dili aracılığıyla çok bariz sinyaller gönderioruz..ve senin yazında yazdığın şeylerden şikayetçi olan insanlarda da genelde bu duruma bağlı bi yalnızlık/ortamsızlık hüküm sürüo(seni süzen insanlar da bu handicapının farkına varıolar hemen ve uzak durmayı seçiolar)..

Ben de şu an tam olarak arkadaş derdinde olmayıp;yalnızca anlaşabileceğim ve benim için özel olacak bi kız arkadaş istiorum..fakat sen de farkındasındır ki;böle şeyler istemekle oluvermior hemen...

Aslında bi açıdan sana eleştiride bulunmam gerek...tüm bu olumsuzluklara rağmen benim hep isteyip elde edemediğim bi avantajın var;

Farklı bi şehirde öğrencilik hayatı...

Ben kendi şehrimde,çocuk gibi ailemin yanında okudum..bu ölesine büyük bir engel ki;kelimelerle anlatmam imkansız...müzik grubumuzun aracılığı ile öğrenci evlerine gidip gelmelerimiz oluodu ve orada yanlızca gecici bi süre bulunarak,ne gibi rahatlıklardan ve özgürlüklerden uzak olduğumuzu kısa bi sürede anlamıştık..

İşte bu açıdan,ne kadar sıkıntı yaşarsan yaşa,"ulan böle bi imkanın var,hiç mi değerlendiremiosun" demek gelio içimden...yalan yok...

Kendine göre haklı sebeplerin olabilir belki...ne bilim yurtta falan kalıosundur mesela ama evde isen ve buna rağmen yalnızsan,benimkinden bile kötü bi öğrencilik yaşıosun demektir(ki benimki cehennemdi bana göre)...

Güzellik arayışı ve gaza getirme felsefesi açısından sölediğin şey çok doğru..yani burada senin de belirttiğin gibi;olay pratiğe geçip geçememekte...

Kafam biraz dolu şu an daha fazla yazarsam çorba olucak..sora devam ederiz gidişata göre...
    Konu Seçkin tarafından (12-01-2015 Saat 02:05 AM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi gülfem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba
    Kaç yaşındasınız öncelikle?

Bunu sormamın nedeni, benimde ayrı yaşama gibi bir hayalim var.
    Kendi ayaklarımın üstünde durma, daha özgüven vs.
    Ama size bakınca ümitsizlige kapıldım açıkcası, kendi adıma..

Karar Dönemi

Alıntı Seçkin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sondan başlayarak gidiim;

O sularda ben de yüzmem..bu nedenle en ciddi ayrı düşülen noktalardan birinde aynı kulvardayız ve bu işi (dertleşme) kolaylaştıran bi faktör..

Yalnız bu forumda dini bütün çok sayıda insan var ve aralarında çok değer verdiklerim de var..o yüzden çok uçmadan bu kısmı geçiorum..

Şimdi öncelikle sana şöle sölim arkadaş..."sen giderken ben dönüodum" şeklinde kesinlikle algılama bu söleyeceğimi;

Benim 4-5 sene önceki halimsin tam olarak..

Cepte para (hatta kredi kartı da öteki cepte hazır),içte enerji,amaçta sürekli olarak bişilere girişme arzusu,v.s...

Haa sen benim ortamım yok demişsin..bende erkek arkadaş çevresi vardı okul zamanında fakat olumlu hiçbi faktörel etkisi olmadı;çünkü bi yerde kendin gibi insanlarla takılıosun..

Yani bu şu demek;bi bara 3 erkek gidip,ellere biralara alıp,sap sap çevredekileri dikizlemek ve öte yandan herkesin gözüne battığından bi haber takılmak..

O zamanlar çok merak ederdim neden bakıştığım ettiğim hiçbi kızla konuşmaya yeltensem de,yeltenmesem de bişi olmuor die...

Aslında farkında olmadan çevremize vücut dili aracılığıyla çok bariz sinyaller gönderioruz..ve senin yazında yazdığın şeylerden şikayetçi olan insanlarda da genelde bu duruma bağlı bi yalnızlık/ortamsızlık hüküm sürüo(seni süzen insanlar da bu handicapının farkına varıolar hemen ve uzak durmayı seçiolar)..

Ben de şu an tam olarak arkadaş derdinde olmayıp;yalnızca anlaşabileceğim ve benim için özel olacak bi kız arkadaş istiorum..fakat sen de farkındasındır ki;böle şeyler istemekle oluvermior hemen...

Aslında bi açıdan sana eleştiride bulunmam gerek...tüm bu olumsuzluklara rağmen benim hep isteyip elde edemediğim bi avantajın var;

Farklı bi şehirde öğrencilik hayatı...

Ben kendi şehrimde,çocuk gibi ailemin yanında okudum..bu ölesine büyük bir engel ki;kelimelerle anlatmam imkansız...müzik grubumuzun aracılığı ile öğrenci evlerine gidip gelmelerimiz oluodu ve orada yanlızca gecici bi süre bulunarak,ne gibi rahatlıklardan ve özgürlüklerden uzak olduğumuzu kısa bi sürede anlamıştık..

İşte bu açıdan,ne kadar sıkıntı yaşarsan yaşa,"ulan böle bi imkanın var,hiç mi değerlendiremiosun" demek gelio içimden...yalan yok...

Kendine göre haklı sebeplerin olabilir belki...ne bilim yurtta falan kalıosundur mesela ama evde isen ve buna rağmen yalnızsan,benimkinden bile kötü bi öğrencilik yaşıosun demektir(ki benimki cehennemdi bana göre)...

Güzellik arayışı ve gaza getirme felsefesi açısından sölediğin şey çok doğru..yani burada senin de belirttiğin gibi;olay pratiğe geçip geçememekte...

Kafam biraz dolu şu an daha fazla yazarsam çorba olucak..sora devam ederiz gidişata göre...
    Farklı bir şehirde olsam da yazdığım ortamsızlık vb. sebeplerden dolayı bir işe yaramıyor bu durum. Öğrenci evindeyim ama yurda çıkma durumum da var, bu sıralar değişebilir.

İnsanlar sendeki bu havayı fark ediyor uzak kalıyorlar demişsin, tamamen öyle. Aslında olay içindeki kötü enerjiyi atıp pozitif enerjiyle dolmak, düşünceleri de atıp eyleme geçmek. Ama bunu da denedim, pozitif enerjiyle içimi doldurdum ama devamı gelmeyince bir yere kadar sürdürebildim.

Ha yine de denemeye devam edeceğim tabi ki, başka seçimimiz mi var sanki?

Alıntı gülfem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Kaç yaşındasınız öncelikle?

Bunu sormamın nedeni, benimde ayrı yaşama gibi bir hayalim var.
    Kendi ayaklarımın üstünde durma, daha özgüven vs.
    Ama size bakınca ümitsizlige kapıldım açıkcası, kendi adıma..
    21 yaşındayım.
    Ümitsizliğe kapılmanızı da istemem, ben şimdiye kadar başaramadım diye kimse başaramadı anlamına gelmiyor.

Banned
    Yer
    The other side

Off be sen baya gençmişsin birader...

Bizim dönemlerde erkek milleti biraz daha geç olgunlaşıodu;şimdilerde güzel bi evrim geçirmeye başladılar ve farkındalıklar daha erken yaşanmaya başladı..

21 yaşında iken,internet cafelerde kendi gibi asosyallerle diablo oynayan saf dallamanın tekiydim ben bee...nerdeee böle hayatı sorgulamak,sorunların üstüne gitmek falan..

O içerdeki negatifliği atıp,yerine pozitif şeyleri koymaya başladım ama biraz geç oldu kendi adıma...umarım sen benzer süreçlerden geçmezsin...

Evet,başka seçimin yok...hep önüne bakıcaksın...devamı bazen senin yüzünden deil;karşındakinin salaklığı yüzünden gelmez..onun için bi dahaki sefere yine yarm kalır die düşünmeden hep devam etmek gerek...bi yerde illaki denk gelecektir sana uyumlu bi ortam/insan artık her ne ise...

Cahillik Dönemi gülfem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

21 mi

Daha yaşın ne ki hemen başaramıyorum, olmuyor devamı gelmiyor diyorsun
    Bende sankim ki, yaş ilerlemş ama hala olmuyor..
    Önünde daha bir súrü yılların var. Bugün olmadıysa, yarın olur

dreamer8
    Guest

---Arkadaş derdinde değilim, bir kız ark olsun yeter demişsin de, mütevaziliği severim- boğazda başımı sokacak bir yalım olsun yeter demek gibi birşey bu..---Para olur, kız olmaz, kız olur para olmaz; ev olur kız olmaz, kız olur ev olmaz, araba olmaz kız olur, araba olur kız olmaz Böyledir bu işler. Ayrıca dinden, "o taraklarda bezim yok" şeklinde uyuşturucu gibi, yada kadın ticareti gibi aşağılayıcı bir eylemmiş gibi bahsetmemelisin. Bir uzvunu ya da gözlerini kaybedip kimse suratına bakmaz hale gelince, cebindeki parayı da, part timeyi de, gençliği de, mühendisliği de askıya alınca sığınacağın tek yer, bezin olmayan taraklar olacak. Çaresizlik ya yoldan çıkarır ya da yola sokar. İnanç konusuna girilmesin demişsin, saygı duyuyorum, girmiyorum. Sadece dinden "taraklarda bezim yok" şeklinde bahsetmen çok ağır olmuş. İyi eğlenceler dostum...

Karar Dönemi

Alıntı dreamer8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ---Arkadaş derdinde değilim, bir kız ark olsun yeter demişsin de, mütevaziliği severim- boğazda başımı sokacak bir yalım olsun yeter demek gibi birşey bu..---Para olur, kız olmaz, kız olur para olmaz; ev olur kız olmaz, kız olur ev olmaz, araba olmaz kız olur, araba olur kız olmaz Böyledir bu işler. Ayrıca dinden, "o taraklarda bezim yok" şeklinde uyuşturucu gibi, yada kadın ticareti gibi aşağılayıcı bir eylemmiş gibi bahsetmemelisin. Bir uzvunu ya da gözlerini kaybedip kimse suratına bakmaz hale gelince, cebindeki parayı da, part timeyi de, gençliği de, mühendisliği de askıya alınca sığınacağın tek yer, bezin olmayan taraklar olacak. Çaresizlik ya yoldan çıkarır ya da yola sokar. İnanç konusuna girilmesin demişsin, saygı duyuyorum, girmiyorum. Sadece dinden "taraklarda bezim yok" şeklinde bahsetmen çok ağır olmuş. İyi eğlenceler dostum...
    Kız arkadaş yalı kadar lüks bir şey mi?
    Ayrıca bir düzelir bir düelmez vb. yazmışsınız da hiç düzelmemesinden bahsediyorum.
    Yorumlarıınz için teşekkürler ama, ben baya bir süredir "olsun ya ilerde düzelir" diyerek kendimi avuttum, bu boş cümleleri tükettim yani.

Banned
    Yer
    The other side

asad işte bu umudu kesme olayının altında yatan anahtar bi cümle var...

Düzelecek olsa bile,karakterin bunu görmezden gelior ve kendi yarattığı imkansızlıklar çemberi içinden dünyaya bakmaya devam edior..

Biliorum işte yahu!!..senden çok daha uzun bi süre o çemberin içinde deney faresi gibi döndüm ve henüz yeni yeni ayağımı dışarı uzatmaya başladım..hesap et artık kendini kandırmanın ne denli ciddi ve uzun süreçli bi hasara dönüştüğünü..

Böle düşünmeye devam ettikçe,hayat fırsat açsa da;sen "yok almıım" demeye devam ediceksin bilinçaltında...benden sölemesi kardeşim..

Biliorum;ben öle sölemiorum kendime diceksin..ama hiç mi olmadı hayatında "şurda şöle bi eksikliğim var,şimdi girişip kendimi rezil etmiim" die geri çektiğin..?

Farkında olmadan onlarca,yüzlerce kez ertelemio mu insan karşısına çıkan fırsatları..?
    Konu Seçkin tarafından (12-01-2015 Saat 04:03 PM ) değiştirilmiştir.

dreamer8
    Guest

Alıntı asad1213 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kız arkadaş yalı kadar lüks bir şey mi?
    Ayrıca bir düzelir bir düelmez vb. yazmışsınız da hiç düzelmemesinden bahsediyorum.
    Yorumlarıınz için teşekkürler ama, ben baya bir süredir "olsun ya ilerde düzelir" diyerek kendimi avuttum, bu boş cümleleri tükettim yani.
    Kız arkadaşı değil ama seni gerçekten sevecek bir kadın elbette yalılardan daha üstündür. Bilemiyorum. Umarım herşey gönlünce olur.

Sayfa 1/3 123 SonSon