9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Sanırım ölüyorum...

Banned

Standart Sanırım ölüyorum...

Üniversiteyi bu yıl kazandım. Okul, yurt ve çevremdeki insanlar beni yoruyor. Şehrin kalabalığı, betonarme yapısı ve umursamaz insanlar... Arkadaşlık konusunda hiç istediğim gibi insanlar gelmedi. Yurtta oda arkadaşımla yakın olmaya çalışıyorum, Yediğim yemeği bile paylaşıyorum ama pek dost olmak istemiyor sanırım... Herkesin kendince yeterli gördüğü ilişkilerin dışın çıkamaması çok değişik... Kendimi zaman zaman kötü hissediyorum ama yarın sabah uyandığımda yapmam gerekenleri tam karşılayamıyorum, kendime çok güvenmiyorum ve derslerde konuşmama karşın ders çalışamıyorum ve korkuyorum. Ders çalışırken ne yapmam lazım hocaların huyu ne falan kasıyorum. Bana yardımcı olacak birileri var mı, ne yapmam gerekiyor, kendimi nasıl rahatlatabilirim ya da nasıl başarılı olurum üniversitede bilmiyorum. Kimse kimsenin umurunda değil bu çok rahatsız edici...

Karar Dönemi

Ya kendin ders notu çıkaracaksın , ya da hazırlanmışını alıp onlardan çalışacaksın. Önerim az ama düzenli çalışman, uykusuz sınav gecesi stresi yaşamak istemiyorsan tabi. Üst sınıflardan birisiyle konuşup bu konularda görüş alman da yardımcı olacaktır.

İnsan ilişkileri konusunda da sen hiç insanlara güveniyorum diyen birini gördün mü? Oda arkadaşın da seni çözmeye çalışıyordur. Zamanla herşey yerli yerine oturur.

Yigit
    Guest

Böyle şeyleri okudukça üniv.de bir şey değişmeyecek diye hissediyorun.

Karar Dönemi aysegul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir

Bu karamsar düşüncelerinizi bi türlü anlamıyorum..
    Mutluluğunuzu neden insanlara bağlıyorsunuz ki ? Önce kendiniz olmayı deneseniz ? Zamanla tabi ki aynı hobi veya sosyal aktiviteyi seven ruh eşi arkadaşlar edinebilirsiniz.kimsenin kankası gökten zembille inmiyo.
    Fakat böyle karamsar düşünerek tek yaptığınız şey çevrenizde olumsuz etki alanı bırakarak insanların kaçmasını sağlamak.

Yer
    İzmir

Bi dönüp şu başlığı okuyun ya..
    Sanırım ölüyorum !!!
    Başlı başına saçmalık.insanların düşüncelerine bağlı yaşamayı kabullenmiş durumda olanlar hayatlarını yönetemezler.o çok değer verdikleri kişilerin yönetimi altına girerler.
    Bu resmen hayatını düşüncelerini özgürlüğünü hedeflerini mantığını feda etmek !
    Siz onlar için mi yaşıyosunuz sanki ya.onlar var diye mi.
    Onlar mı sizin efendiniz ?kendiniz mi ??
    Bunu tekrar düşünün.

Yigit
    Guest

Herkes sizin gibi olamıyor aysegul hanım insanlara karşı daha uygun bir üslup kullanırsanız kimse kırılmamış olur.Bilmeliyiz ki bize basit ya da önemsiz gelen bir mesele başkalarını derinden üzüp yaralayabilir.

Yer
    İzmir

Kırmak için söylemedim bunları yiğit.
    Kabullenemediğiniz bişey var.insan neye üzüleceğini kendi seçer.
    Beyninde bitiyo herşey.
    Sihirli bi değnek mi bekliyosunuz anlamıyorum ki.

Banned

Okuduğunuz için teşekkür ederim ama biraz daha anlayışlı olsaydınız çok daha iyi olurdu.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Deep farkındamısın ama ben hep sende güçlü ve potansiyeli yüksek biri olarak görüyorum. Seninle sohbetlerimizde de senden çok şey aldığımı görüyorum. Görüşlerin ve bakış açın çok realist. Şimdi bu duygunun okadar kişide gördüm mü, hayatında odak noktayı insanlar yapmışsın bunu bozmaya çalış. Sen herşeyin senin için merkezindesin...İnsanlar her zaman ikinci plan...Biri seni sevmese ölmezsin ama sen kendini sevmezsen yaşayan ölü olursun. Biri sana kötü söz söylese unutursun ama kendine yönelip kendinden nefret ettiğini görmeyi unutamazsın.insanlarla ne kadar arkadaş olmak istesende cool olanları severler bazen.soğuk oldun mu umarsamaz oldun mu seni baş tacı yapaarlar walla ben hep sıcak kanlı oldukça çevremde çok değişik şeyler gördüm. kimi dinleyip önemsediysem hep umarsız davrandı hak ettiğim sevgiyi ilgiyi vermedi.Ben onlar için neler yaptım ama olmadı..Bu yüzden bende onların kurallarıyla oynamaya başladım.Bana değer verene veriyorum vermeyene kendi halinde bırakıyorum. Enerjimi tükettiğimi düşünüyorum bunlarla..Sende önce kendini sev olur mu? çünkü bunu sonuna kadar hak ediyorsun.Samimi bir şekilde diyorum değerli bir insansın. en azından benim gözümde. ki bu kadar yazı yazıp senin iyi olmanı istiyorum. Yoksa banane ya der geçebilirdim.Ama değerlisin. iyi olman bizimde iyi olmamıza etken olur...Bu yüzden iyi olmaya gayret etmen için bir ufak neden olsa da var.Biz istiyoruz bizim için uğraş çabala olur mu?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?