9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Çok Acil Bütün Herkes Yazabilir

Karar Dönemi

Standart Çok Acil Bütün Herkes Yazabilir

arkadaşlar merhaba
    bundan 3 sene önce ilk panik atağımı geçirdim.ve sonrasına devam eden ataklar benim hayatımı tamamen mahvetti.bir sene sonrasında ben artık atak falan geçirmedim.ama aklımda ve fikrimde sadece ve sadece kalbim vardı.kalbe iyi gelecek yiyecekler kalbe iyi gelen içecekler.kalbe iyi gelen herşey...defalarca kalp doktoru vs vs ama kalbimde bir rahatsızlık yok.bundan gittiğim onca doktor esnasında kesin bilgim var.

şimdi mesele şu;
    geçenlerde yuksek bir goğüs ağrısı ve sırt ağrısı yaşadım.fakat çok yuksekti.aciller üniversiteler bişey olmadıgı kas sistemiyle alakalı olacğaını söylediler.sonradan anladım ki üşütmüşüm ve ağrı girmiş göğsüme ve sırtıma.tahmınımce.çünki akabinde acayip bir grip yaşadım.

Velhasıl bundan sonra;
    bir ay aklıma dahi gelmedi.
    geçenlerde bayram için memlekete gittim.geri döneceğim gunun gecesi.acayip bir olay oldu.birden bir endişe kaydı girdi.panik atak geçirirkenki kaygı endişeydi..öyle çarpıntılar vs yasamadım.
    ama göğsümde karıncalanmalarla beraber acayip bir endişe hali.sebepsiz.oğlum sakin ol diyorum yok
    feci ağrılar ve sırtta yanmalar basladı.bugun 4.günü ve neredeyse bir an olsun dinmeden devam ediyor.sadece uyku öncesınde ve sonrasında rahatım birazcık..
    göğsümde ve sırtımda ağrılar ve yanmalar
    ağızdan gaz çıkarma isteği...
    kalpte çarpıntı yok.yani hızlı değil.

birde bende kalbimi dinlediğimde acayip irkintiler yasıyorum.aslında butun sorunumda bu.buna benzer bişeyler yasayan arkadaslarla konusmak istiyorum sadece....lütfen herkes yazabılır..

Çıraklık Dönemi

kendini çok fazla dinliyorsun.bu huyunu bırak.seni meşgul edebilecek bieşyler bul.müzik yada film olabilir.git resim yap fotoğraf çek demiyeceğim bende yapmıyorum çünki.youtube üzeirnde öteki gündem gibi güzel tartışma programalrını izleyebilirsin.

Karar Dönemi

bunlar sende de varmıydı ?
    sende nasıl bir rahatsızlık var peki ?
    ben hayatı guzel olan insanları çok fazla dusunuyorum mesela onlar gibi değilim falan

Çıraklık Dönemi

gereksiz korku,çekingenlik,takıntı,sosyal fobi vb.bunlar kardeştir ve tek tek değil topluca gelirler.tanımlamaları okuduğumda lan bende hepsi var diyorum.işte bu biraz insanları istemden de olsa hastayım dedirtiyo.halbuki ben öncedende buydum ama kendimi hasta görmüyordum.psikologlada konuştum bunları.oda önce karşı çıktı felan ama bilinçli araştırma yaptığımı görünce hak verdi.hayatı güzel olan insnalar kliplerde filmlerde gördüğün insanalrla hiiç boş yere kendini üzme.bak bugün bi gerizekalı gördüm adam yaşamayı sadece cinsel ilişkiye indirgemiş.aile kurmanın boşbeleş bişey olduğunu cinselliğin doğal olduğunu söylüyor.iyi cinsellik doğal zaten sonradan organ eklenemiyo vücuda ama kaçırdığı nokta modernleşecem diye hayvana bağlaması.sadece hayvanlar yer içer ve ürer.insanalrın farkı beynidir.ama kimisinde erimiş gitmişbenim bi lafım var el kol bacak evrimleşmiş gerisi hayvan diye.bir araya geldiğinde konuşacağı tek şey uçkuru oluyor bu tür insanların.

bi sivir çıkmazsa ben rahatım işte.evde tek yaşıyorum haliyle sıktı artık.ben yalnızlığa alışkındım ama son bi kaç yıldır duygusallaştım.ergenkenki gücüm yok artık.mesela ben bilgisayar ile ilgiliyimdir ve pc konu olan ortamalrda gayet rahatım.ancak sosyal birisi olmadığım için sosyal ortamalrda tedirgin önyargılı ve bıkkın birisiyim.bıkkınlığım özenti gençlik yüzünden oldu.tv de ne gördü ise kopyala yapıştır.mesela ben metal müziği orta okulda dinlerdim ezik olurdum.aynı adamalr üniye geçince dinlediler onlar cool oldu.malesef özgün değil özenti olman gerekiyor bu tip insanlar arasında tutunabilmen için.

sıkılmanın bi çok biyolojik etkisi var.ağız kuruluğu dilin tutulması,karnın ağrıması vb.kişiye göre değişiklik olaiblir.haYATI GÜZEL İNSNAALRI BOŞ VER.DÜŞÜNME.SEN HAYATINA KEYİF KAT GERİSİ YETER.BAK SPORA BAşlayan ergenler şuadam gibi nasıl olurum bu adam gibi nasıl olurum kafayı ymeişler.bilmiyolarki herkes genetiğine göre gelişir.kimisi hiç yağ bağlamaz kimisi yağ tutar.kimisi normal yapılıdır kimisi hiç spor yapmadan yapılıdır.sen kendin ol,hayattan zevk al yeter.gerekirse salak tiplerle ilişkini kes.

ben uçkur yüüznden bi çok kişiyle işilikiyi kestim.az bi yüz veridmi hemen aynı muhabbet.30 yaşıan gelmiş evli adam konuşacak konusu yok.kafa sadece oraya çalışıyo.kızları felan dert etme,eğer erkeksen.ben şunu duydum yuh artık dedim.arkadaşımın kız arkadaşı ona keşke montevo gibi olsan dmeiş.o çocukta gördüğü kızı yatağa atmadan bırakmzaz.kızlarda zaten koşa koşa geliyo ona anlattıklarına göre.ee diyorum madem benim gibi birisini düşünüyorsun peki tam tersi adamda ne arıyorsun?bunun cevabı basit onun tecrübeleri ile yaptığı sohbeti hareketleri ve numarları seviyorsun.ben bu yüzden kız mız pek ilgilenmiyorum.din konusunda bi aydınlanmam oldu örneğin.önceleri insanlar aanlatmaya çalışıyordum ama artık vazgeçtim.zira cahilliklte profesyoneliz.her namazda her rekatta sadece allahtan yardım isterisz deyip sonra nazar boncuğu cevşen zart zurt bunlardan medet umarız.aslıdna felsefi anlamda beynimizi geliştirebilecğeimiz bi yer olsa ne güzel olur.ama öyle filozofa bağlamadan.

Karar Dönemi

dostum haklısın.butun bu saydıgın tiplerle bende fazlasıyla ugrastım...mesela insanlar bana kuserse, benim hakkımda yanlıs seyler dusunurlerse diye bir dönemımı yedım bıtırdım.şimdi rahatsızlığımdan baska hiç bişey üzemiyor beni mesela.bende ki biraz farklı.dini butun bir adam olmaya hep çalışmısımdır.bu uzerımdeki rahatsızlık ney ise bana sandalyeden kalıp ekmeği bile kestirtmiyor.yorgunluktan ve bitkinlikten değil.ne oldugunu bilmediğim birşey yuzunden.ulan niye boyle diyorum.kafayı yıyecem diyorum ama geçmiyor.fiziksel agrılar fazlaca kafamı mesgul edıyor...ağrılar olmasa sadece dusuncelerımle yine başa çıkabilirim.ama agrılar benı mahvedıyor.endişelendirende paniğime panik katanda ağrılarım.sızılarım.yanmalarım.geğirmelerim.midem mi kalbim mi tam anlamadıgım sıkıntı ve iğne batmaları sızılar.sana anlatamam.dediğin tipler seni fazlaca bozmuş anlaşılan.ama haklısın dostum.tavsiyen için tesekkur ederim.
    ben sigarayı bırakalı 9 ay ol.
    sigarayı keyifle içen bir adamdım.öyle boş yere asla sigara yakmazdım.muhakkak keyif ala ala içmek için yakardım
    şimdi normal bir adam elinde sigara gülerken goreyım ağladığımı biliyorum.okadar özeniyorum...iki arkadaş tramvaydan gülerek iniyorlar özeniyorum.ne guzel akıllarında boyle boktan bir sey yok dıyorum.hayattan haberlerı yok gıbı bakıyorum olaya... vs vs vs
    kafanı şişirmeyim ama benim durumum bu aralar fazlaca sıkıntılı.
    2012 yıl başında panik atağa yakalandım.yaklasık 6 ay falan ataklar geçirdim.sonra geçti ataklarım artık hiç geçirmiyorum.ondan sonraları hep aklımın bır kosesınde rahatsızlıgım surundum durdum.haftada bir sıkıntılar bastı.ayda bır bastı falan.ne biliyim uyku duzenım berbat hala.
    şimdilerde sureklı endişe halim ve ağrılarımla kafayı yedim.
    geçmiyecek sanırım diyede korkuyorum.bir hayat asla bu sekılde devam edemez!

Çıraklık Dönemi

hem takıntı hem depresyon sezdim anlattıklarında.uyku düzenin çok bozuksa doktora danjışığp uyku için hap alaiblirsin.bende son 2 aydır uyku yok gibiydi.doktora söyledim durumumu.bi gün kafam uçtu elleirm titremeye başladı.hiçbir olay vb olmamıştı.bu böyle olamz dedim.uykuyu alınca insan bi düzeliyo.verdiği ilaç 90-100 dakika içerisidne etki ediyo.beni bile öyle uyuttu ki başımın ucundaki telefon defalarca çalmış haberim yok.çıt desen uyanırdım ben.ilacı akşam 9-10 gibi içip 11 de yatma gibi bi plan yaptım.sabaha kadar mışıl mışıl gidiyo.şu sıralar etkisi azaldı.galiba vücut absorbe etmeye başladı.ama uyansam bile ayağa kalkıp gidecek dermanım olmuyor tekrar uyuyorum.tavsiyem uıyukunu bu yolla düzene koy.işe yarayacaktır.

dıaşrda vakit geçirmek için anneni al çık dışarı.bazen düşünüyorum datek başına çıkıp dolaşmak bi halta benzemiyo.önceleri çok çıkardım.kamerayı alıp sağı solu çekerdim ama tek olmak sıkıyo artık.

Karar Dönemi

dostum peki bişey sorabilir miyim sna ?
    fiziksel olarak ne etkiler goruyordun rahatsızlıgının en sık ve yogun oldugu donemlerde ?

Çıraklık Dönemi

örneğin akranlarıma göre güçsüzüm.sürekli halsiz ve miskinim.haliyle metabolizma yavaşlıyor.yara yolma takıntın da olursa bittiğinin resmidir.benim yüzüm tamamen yara idi ergenlik döneminde.sivilce değil bildiğin yara.üniversitede yüüzmdekilerden kurtuldum,çünki kendimi rahatlattım, ama kollarımı yolmaya başladım.17 senedir kollarım yara ve geçmiyor.ama en büyük etki yazılıma oluyor.psikolojin bozuluyor.buda yetiyor zaten.

Banned
    Yer
    The other side

Şimdi neresinden tutup başlasam ki...montevo zaten bi çok yönden el atmış konuya..

Bu panik atak durumu hakkında cok bilgim yok..ama konuyu açan arkadaşın anlattıkları,bana daha cok anksiyete bozukluğu ve depresyon dönemleri gibi geldi..bilmiorum...

Burada bahsetmiş olduğunuz fiziksel handicap ların dışında,benim dış dünya ile kopuk olmam ve mutlu takılan insanlara olan bakışımın en büyük kaynağı saç takıntısı..

Fakat bu sadece bana ait bi sorun olduğu için,üstüne derinlemesine konuşulamaz..ve bu beni cok üzüor çünkü sadece ortak yakaladığımız noktalarda birbirimizi tam olarak anlayabilior ve destek verebilioruz..

Ama yine de buna da şükretmeli sanırım..