9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: sizin fikriniz nedir çok kötü durumdayım

Karar Dönemi ümitsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Standart sizin fikriniz nedir çok kötü durumdayım

aradaşakar ben 4yılık üvinersite. mezunuuym çok sık idrara gitme problemim endeni ile hayattan sogudum ne evden bir uzak yere gidebilirdim ne misafirliğe sınavlarıma hiç giremezdim kpss gibi.sonra kaza ile girdik SONRADA ŞİMDİ ATANDIM ANKARAYA MEMUR OLDUM ACAK NASIL GİDİCEM NE YAPICAM KORKUYORUM İZMİRDE YAŞIOYURM VE İZMİRDE BİLE ÇOK ÜŞÜYORUM ORDA NE YAPICAM BİRDE SIK İDRARA GİTME VAR BİRDE YAGGIN ANKİSİTEYİ PANİK ATAK BİRLEŞİRSE BURDAN YAK

MEMURİYETE GİTMESEM HAYATIMIN HATASINI APARMIYIM...

öncellikle önem verdiğiniz için teşekkürler

sorun olcagını bile bile yazdım ama napıcam baskı çok üzerimde

doktorlar bir yolunu bulamıyor

Karar Dönemi Okeanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    İzmir

merhaba. Ben de İzmir de oturuyorum. Açıkçası kışın esen rüzgar felç bırakabiliyor evet.

Söylediğinize göre bu sıkıntı günlük hayatınızı ve iş hayatınızı etkilemekte. Zaten psikoloji bilimi açısından, bozuklukların/rahatsızlıkların günlük hayatını, iş hayatını etkilediğinde derhal doktora başvurulması gerektiği savunulur. Yani eğer imkanınız varsa bir psikoloğa gidin ve derdinizi anlatın. Gerekli terapiyi size uygulayacaktır. Pişman olacağınızı da sanmam. İzmirdeymişsin. Lütfen kimse reklam olarak algılamasın ama sana özel mesaj kutuna bildiğim/güvendiğim birinin linkini atabilirim. Umarım sağlığına kavuşursun
    Psikoloji son sınıf öğrencisiyim. ( Her konuya cevap yazarken aynı cümle ile başlamayayım diye yazdım)

Karar Dönemi

Kesinlikle, senin de bildiğin gibi hayatının hatası olur Ankara'ya gitmemek.
    Yukardaki arkadaşın da söylediği gibi bir psikoloğa git, üroloğa git, gerekirse altına bez bağla ama mutlaka git bence.
    Bu tip sorunlar psikolojikse eğer üstüne düştükçe artarak devam eder. Hayata katılmalısın. Bu meseleden daha önemli meselelerin olacaktır işe başlayınca ve yavaş yavaş bundan kurtulursun .
    Ankara'ya uçakla gelirsen zamanı fazla düşünmezsin.
    Bende de yutkunma meselesi var, insanların arasındayken yutkunma meselesi aklıma gelince tükürük yağar sanki boğazımdan aşağı. Ama bu durumu düşünmez işime, aklımdaki diğer düşüncelere öncelik verirsem hiç sorun olmaz, herşey normal seyreder. Senin durumun da benimkine çok benziyor. Onun için dışarıya çıkıp kendini meşgul edecek adam akıllı birşeyler bulduğunda sorunun da geçecek. Ama evde oturup durursan bu olayı zihnin iyice pekiştirecek ve daha zor kurtulacaksın.

allah razı olsun bilmiyorum bunalıma girmiş gibiyim

Karar Dönemi Edebiyat26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ümitsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    allah razı olsun bilmiyorum bunalıma girmiş gibiyim
    Korkma inkontinenz denen bir hastalik var eger idrar tutamama gibi seni rayindan cikaran bir korkun varsa, doktorda ömür boyu bu hastaligi cekicen diyorsa ...

medical malzemeler denilen yerler var, orada rahatlikla seni koruyuculari bulabilirsin artik hersey var,hepimiz insaniz kimilerimiz ömür boyu ilac kullaniyor gecmiyor ...

cocukluktan beri seker hastasi olanlar var onlar dahi ögreniyor nasil yasamalari gerektigini...

tşkler peki nedir bu hastalık tedavisi varmı.atandıgım kurum büyük bir kuurm hayatım boyunca istefdigim bir kurum gidemezsem herkes dalga egçer alay eder dayanamıyorum

Karar Dönemi Edebiyat26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ümitsiz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tşkler peki nedir bu hastalık tedavisi varmı.atandıgım kurum büyük bir kuurm hayatım boyunca istefdigim bir kurum gidemezsem herkes dalga egçer alay eder dayanamıyorum
    Doktora gidip konusmanda fayda var,o sana mutlaka yol gösterecektir ilac tedavisi yada cerrrahi tedavi dahi yapiyorlar ,doktorsuz kendi basina cözemeyebilirsin .

Sende bu artik takinti olmus ,korkmayip isinin basina git madem atandin ,Allah nasib etmis

senin yerinde olsam altima cisimi kaciricam diye ise gitmemezlik etmezdim

ya kusura bakma böyle yaziyorum ama insanlar binbir cesit hastaliklarla is basi yapiyorlar YAPMAK ZORUNDALAR ...

Seninkisi bulmus begenmiyor oluyor sana sabahleyin yazmistim git simdilik koruyucu al, yani bez takican büyük yada kücüklerinden anlatabildimmi ,kimsedende utanma yahuuu...Allahim neler yaziyorum ama kardesim sende neler yazdiriyorsun yanii ...

su utanma kelimesinide kafandan cikar atttt...