3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Dayanamiyorum..

Karar Dönemi

Standart Dayanamiyorum..

Tamamen hırpalanmış ve umutsuz hissediyorum bir çıkar yok arıyor ama bulamıyorum, Otobüslerin tamir ve bakımın yapan bir atölyede karoseri aksamlardan sorumlu şef olarak çalışıyorum otobüslerin çürüyen kısımlarını yeniliyor kazalı araçları tamir ediyor şasesi kırılan araçlara şase onarımı gerçekleştiriyoruz. evliyim 8 aylık bir oğlum var çalışmak zorundayım anksiyetem de işim ile ilgili yapılan tamir ve onarım işlemlerinden sonra herhangi bir test işlemi yapılmıyor herhangi bir onay işlemi gerçekleştirilmiyor benim korkumda bu noktada başlıyor yanlış bir işlem yapılması ve yolculardan birinin başına birşey gelmesi ve akabinde suçlu bulunarak hapse atılmaktan inanılmaz derecede korkuyorum öyle ki şuan işyerimdeyim hiçbirşeye konsantre olamıyorum oysa ki bundan 3 ay önce bunların zerresi yoktu aklımda bir çıkar yol arıyorum uzun yıllardır kullandığım paxil+anafranil artık beni rahatlatmıyor ne yapmam gerekiyor bilemiyorum..

zor bir işiniz var gerçekten, sizi anlıyorum. en son bayramda istanbul'da yaşanan otobüs kazalarını düşünürsek kaygılarınızın gerçek dışı olmadığı söylenebilir. ancak kaygılanmanızın, sadece ilaçlarla kaygılarınızı yenmeye çalışmanın fazla yararı yok gibi görünüyor. bunun yerine işyerinizde şef konumunda çalışıyor olmanızın da avantajından yararlanarak, gerekli testleri gerçekleştirme konusunda işvereninizle ya da yöneticinizle konuşun. zaten iş güvenliği ve kalite gibi uygulamalarda, her birimin sorumlusuna test etme onaylama konularında yetki verilmiştir. ancak türkiye'deki iş güvenliği bilinci (!) ne kadar yüksek biliyoruz. eğer yöneticiniz test yapılmasını kabul etmezse, en azından sizin yetkiniz altında çalışanları işlerini dikkatli yapma konusunda bilinçlendirmeye çalışın. tanıdığıma ait bir işyerinde tek kullanımlık tıbbi cihaz üretiliyor. patron üretimde çalışanlara "bu cihazların sizde veya yakınlarınızda kullanılacağını düşünerek çalışın." demişti. çalışanlardan biri daha sonra bu söylenenin gerçekleştiğini anlatmış. bu düşünceyle gerçekten hatasız çalışıyorlar. yani denetim konusunda elinizden geleni yapın, ancak artık elinizden geleni yaptıktan sonra da, kaygı etmenizin yararı ya da gereği yok. bir yanlışlık olursa kimse sizi suçlu bulmaz, kanunen ya da vicdani bakımından tek sorumlu siz değilsiniz. asıl sorumluluk işyeri yönetiminde ya da iş sahibindedir.
    belki de kullandığınız ilaçları çok uzun süredir belirli dozda alıyor olmanız da durumunuzu olumsuz etkilemiştir. mutlaka en kısa zamanda bir doktora danışın ilaçlar konusunda, sakın kendi başınıza bırakmayı ya da dozunu değiştirmeyi düşünmeyin. ciddi yan etkileri olabilir.

Çıraklık Dönemi

sizinki belki amirlere bildirerek çözülecek bir durumdur.zira nedeniniz çok belli