4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: çok ezik biriyiimm :(

Karar Dönemi

Standart çok ezik biriyiimm :(

Annem çocukken onu ailesi hiç sevmezmiş oda benim gibi hatta benden daha fazla ezik biriymiş. arkadaşlarım çevremdeki herkes bana saf gözüyle bakıyor ama ben böyle olmayı istemiyorum iyi kalpliyim evet ama insanların beni kandırmasını benimle dalga geçmesini istemiyorum artık çocukluğumdan beri böyleydi oyun oynardı herkes beni kimse takımına almak istemezdi çünkü doğru düzgün topla oynamayı bile beceremezdim lisedede aynı şey oldu iyice yalnızlaştım etrafımda ailemden ve birkaç arkadaşımdan başka kimse kalmadı giderek yalnızlaşıyorum bu sene üniv. gitcem ama yine aynı şey olur diye korkuyorum bir yandanda sanki özgüven kazanırsam neşeli eğlenceli biri olursam anneme ihanet edicekmişim gibi geliyor ne yapacağımı bilmiyorum

Karar Dönemi Ruzulhuzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bende senin yaşadıklarını yaşadım ama tabi benim ailem ortamım daha iyiydi ama ilkokulda ezikliğin verdiği olumsuz şeyleri hala unutamadım küçükten bende top oynamayı beceremezdim lisedede oynamaya cesaret edemedim pek arkadaşım yoktu çok istesemde istediğim gibi biri olamadım belkide bundaki en büyük sebep insanları fazla önemsemdi acaba ne derler ne düşünürler ama kendime en büyük kötülüğü yapıyordum bu yüzden insanları önemsemesek gerekiyor bence annene haksızlık edeceğini düşünme annen senin bu durumdan kurtulduğunu görünce daha mutlu olacaktır bu arada adım nefise
    Hayat değil mi ?hançerin nereden vuracağı belli olmuyor.

Karar Dönemi

ben de ünv e başlayacağım. ve ben de arkadaşsızlık sorunu çekiyorum.
    bana yengem "önce sen kendine değer vereceksin"demişti.uygulamaya çalışıyorum.sen de bunu yap.kendine değer ver.önemli olduğunu düşün.yeryüzünde senin aynından olmadığını düşün.sen birsin teksin.

Karar Dönemi

üniversiteye yeni başlayacakmışsın,yeni bir ortam ,seni daha tanımıyorlar,seni nasıl tanımalarını istersin ona göre davranmaya çalış,kendinede ezik deme bence,öyle değilsin liseyi bitirip üniversiteyi kazanmışsın,kendinle gurur duymalısın..