Sayfa 1/2 12 SonSon
20 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: bipolar hakkında öğrenmem gerekenler var

Karar Dönemi

Standart bipolar hakkında öğrenmem gerekenler var

Merhabalar,
    ben bipolarla gectıgımız pazartesi günü tanıstım. yaklasık 8 aydır birlikte oldugum sevgilim bunu bana yenı acıkladı. ama 4 gündür hiç uyumadan bipolarla ilgili herseyi okudum tüm videoları izledım tüm forumları inceledim. sevgilimin durumuna benzer hıc bı yazıya rastlamadım. şöleki onun henuz bir manı yada depresyon atagıyla karsılasmadım ama ne zaman dısarı cıksak ve alkolu fazla kacırsa bambaska bırı oluodu. bıanda cok yüksek sesle konusmaya etrafa satasmaya asırı neselı olmaya baslıodu aynı andada bıanda bna karsı öfkelı bı tavır alıodu. ben bunu hep alkol etkısı sanıodum. ve ertesı gun tamamen normale dönuodu. en son yasadımız yıne alkolluydu ve cok daha hırcınlastı ve kavga ettık ertesı gun hıc bısı hatırlamadı. ve bana bıpolar oldugunu acıkladı. cok sorum var ama bıpolar hastaları böle bı kac saatlık bı atak gecırıp normale donermı alkol etkısıyle. ben onu cok sevıorum onu mutlu etmek ve yardım etmek ıstıorum. onu bırakmak gıbı bı nıyetım yok lutfen benı aydınlatın. tesekkurler

Karar Dönemi

yani normal zamanlarinda alkilsuz bunlari yapmali cunku alkoyluykn kim olsa farkli biri oluyor doktor teshisi var ni peki

Karar Dönemi

annesi ve babasıda bipolar. gecen sene bas agırları sıkayetıyle gıtmıs ve oktor bıpolar sana miras kalmıs demıs ama o inanmamıs. ama ben böle 6 ay kadar alkol uyusturucu aldıgı ve sonra duzeldıgı bı dönem oldugunu duymustum. yanı en az bı kere depresyon gecırmıs sanırım. ama öle sarhos olmak gıbı dııl cok farklı cook bazen daha fazla ıcıp normal bı sarhosluk yasadıgıda oluo ama en son yasadıgmız en kötusuydu bu manı nın belırtısı olabılırmı? ben napmlıyım nası davranmalıyım daha hıc ılaca baslamamıs. ( cevap verdıgınız cok tsk ederım)

Karar Dönemi

Merhaba aramıza hoşgeldin. benimde nişanlım bipolar. Senin bu saydıklarını bipolar kişi alkol almadığı anlardada yapması gerekli.Birde dikkatimi çeken baş ağrısı ile bipolar teşhisi konması garip geldi bana açıkcası. Yani erkek arkadaşına bipolar demek yersiz olur şu durumda. Alkol almadığı anlarda nasıl peki ?
    Ayrı Gezen Yürek Değil Beden......

Karar Dönemi

merhabalar,bana söle acıkladı : annemde ve babamda bipolar hastalıgı var gecen sene kendımde bazı acıklayamadıgım degısıklıkler farkkeetım cok basım agrıodu tuaf seyler yapıodum doktora gıttım dedı. ama doktor ne testi yaptı nasıl o teshısı koydu bılmıorum. normal zamanlarda coğunlukla iyi ama böle bianda cok hızlı konusmaya baslıo yetısemıorum ona konudan konuya gecıo sonra yıne normal oluo ama en kötu zamanları alkolluyken ve onu görsenız sarhos olmakla ılgısı yok hallerının. henuz bu acıklamasından sonra yuzyuze gelmedık ailesini ziyarete gitti detayları dondugunde öğrenıcem ama cok endıselıyım cok asıgım cok korkuorum. manı hakkında okuduklarım benı cok endıselendırıo. dodugunde doktora gidicez birlikte bana soz verdi ne gerekıosa yapıcam dedı. o donene kadar bende ne kadar cok sey öğrenırsem ona o kdar yardımcı olabılırım o yüzden sizlerin tecrübelerine cok ihtiyacım var.. tesekkürler

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Siz bayan mısınız? Eğer sevgiliniz tedaviye dönük değilse ve düzenli ilaçlarını alan biri değilse,Allah sabır versin diyorum.Ama olumlu ve tedaviyi görmek isteyen ve bunun arkasında olan biri ise bir şekilde aşılır.Ama zorsüreç beklediği aşikar...
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

evet bayanım. İkimizin geleceğinden endişeliyim okuyorum ve hep umutsuz seylerle karsılasıorum. mesela manı gecırse bnı unutucakmı baskalarıylamı olucak bnı umursamıycak herseye katlanırım bı sekılde ama baskalarına cinsel ilgilerini kontrol edemedıklerını ve o donemde baskalarına kolayca asık olduklarını okudum. bunun üstesinden nası gelicem. manıden cıktıgı zaman yaptıklarını yasadıklarını hatırlıolarmı bunu cok merak edıorum

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

arkadaşınin yaşi kaç? söylediğim gibi imkansız değil ama zor. senden ayrılmak isteyip hatta hakaret ederek ama ertesi gün ayrilmamak için yalvarmasi
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

28 yasında ve yenı farkına vardıgnı söyluo. ailesinin arkadaslarının kımsenın haberı yok ve kımse anlamamıs ev arkadasları bıle habersız durumdan. son yasadgımız olayda cok güzel muhabbet edıoduk ıcmıstık bana benım kafamda bısı var ben senı üzerim dedi birden bende noldu hayatım ne dıosun dedım bıanda bagırmaya basladı kufur ettı ıttı benı kovdu ertesı gunde ıste acıkladı gerceklerı. anlayamadıgm ınsanlar bu ataga gırınce hep ıkı hafta bı kac ay dıe bahsedıolar ertesı gun normal oluo ve uzun süre böle bişi yasamıoruz kafam cok karıstı

Karar Dönemi

siz neler yasadınız bipolar mısız yakınımısınız yol gösterın bana böle yap söle yap yanı ne bılıım bnde kımseye söleyemıorum bı tek burdan konusabılıorum izin vermıo baska bırıyle konusmama bu konuda

Sayfa 1/2 12 SonSon