Sayfa 1/2 12 SonSon
17 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Yazacak başlık bulamadım, tavsiye istiyorum

Karar Dönemi

Standart Hayali arkadaşım ve hayali sevgilim

Merhaba arkadaşlar. Ben 18 yaşında bir kızım. Aslına bakarsanız sorunumun ne olduğunu da bilmiyorum. Aslında sorun da değil, ben bunun bir kısmından çok memnunum.

Arkadaşlar benim hayali bir sevgilim ve hayali bir arkadaşım var. Onları 12 yaşındayken yarattım. Sebebini açıklayayım; 12 yaşında tecavüze uğradım. abilerim ve babam her gün dövdüler beni, sürekli duruşmalar vs.. Fazla derine inmek istemiyorum. Ben de işte kendime 2 yoldaş yarattım o zaman. Ne zaman ağlasam, üzülsem, ya da başıma bir şey gelse sevgilimi çağırıyorum. Beni koruyor, seviyor ve güzel yerlere götürüyor. Arkadaşım ise beni motive ediyor, ders çalışırken veya bir iş yaparken. Bazen 3ümüz beraber bir şeyler yaparız. Kitap okuruz, film izleriz.
    Ben buraya kadar şikayetçi değilim. Onlardan ayrılmak istemiyorum herkesden çok seviyorum ikisini de. Bunun bana zarar verdiğini düşünmüyorum. Sizce ortada bir sorun var mı? Bence bunu yapan bir çok insan vardır. zihnimde kendime bir evren yarattım ve orada yaşıyoruz.

Bunun adı nedir? Aranızda içten içe yaşayan var mı? Bir de Konya'da yaşayan iyi.bir.psikolog var mı yardımcı olacak onunla da görüşmek isterim.
    Teşekkürler.
    Konu Selina tarafından (03-03-2014 Saat 06:23 AM ) değiştirilmiştir. Sebep: başlığım daha uygun

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Önemli bir sorununuz var gibi görünüyor anlattıklarınızdan. Kötü bir olay yaşamışsınız. Devamında ailenizin tepkisi çok çok kötü ve yanlış olmuş. Bugüne gelecek olursak zihninizdeki bu dünya ve arkadaşlarınız sizi gerçekten dünyadan uzaklaştırıyor olmalı. Gerçek dünyanın çok kötü yanlarını görmüşsünüz hayatta. Ama bu sadece sizin karşınıza çıkan kısmı. Dünya ile bağlantı kuramazsanız yeterince güzelliklerini göremeye bilirsiniz. Kendi hayalinizde yaşamak sorun değil gibi gelsed e bir kaç yıl içinde hayata atılmanız gerekecek. O zaman hayatın son derece farkında olmalısınız. Neden mi ? Yaşadınız kötü olayların ve dahasının gerçekleşmemesi için. Tavsiyem kesinlikle bir doktora görünün. İyi olmak için düzenli ve hiç aksatmadan tedavinizi görün.
    HAYALPEREST

protagonist
    Guest

merhaba hoşgeldin. Geçmiş olsun balmumu çok zor şeyler yaşamışsın. Anladığım kadarıyla hayali arkadaşın ve sevgili bu zor zamanlarında senin için büyük destek olmuşlar. Hayali arkadaş edinme 3-4 yaşlarındaki çocuklar için gelişimin bir boyutu ve yaratıcılığın bir göstergesi olarak görülüyor ve bir süre sonra sona eriyor. Hayali arkadaş edinmen sorunlardan ve acı dolu yaşamından uzaklaşmak için bir kaçış olmuş gibi senin için. Ama bu şekilde aradığın huzur ve mutluluğa ulaşamazsın. Hayali arkadaşlar yerine gerçek sosyla hayata atılman, arkadaşlar edinmen ve bir şeyler paylaşıp zaman geçirmen seni daha mutlu edebilir ve hayatın diğer güzelliklerine de ulaşabilirsin. Bu konuda uzman bir yardım da senin için daha iyi olur. Geçmiş açılarından kalan izleri ve çözülememiş sorunların varsa da onları da çözmüş olabilirsin. Konya'yı hiç bilmiyorum malesef ama uzman konusunda da internetten faydalanabilirsin. hoşçakal..

Karar Dönemi

Sizce ortada bir sorun var mı sorusunu sorduğun anda sorunun büyük bir risk taşıdığını gözlemlemek güç değil.. Bir sorun var ve bu sorun senin şikayetçi olmadığın kadar kolaya indirgenebilecek bir sorun değil. Hayali arkadaşlarının olması ve onlarla vakit geçiriyor, onlarla dertleşiyor olman normal bir davranış değil. Bu şekilde zaman geçtikçe gerçek dünya ile olan ilişkilerinde bozulmalar ve kopukluklar meydana gelecektir. İlk iş olarak kendine bakabileceğin türde bir bitki ya da hayvan alabilirsin.. ( kuş, balık, köpek, çiçek gibi..) onlarla ilgilenebilirsin, onlarla ara ara kısa sohbetler edebilirsin.Ama yanına hayali arkadaşlarını getirmemek şartıyla. Bu senın gerçek dunyaya adapte edilmeni sağlayacak bir aşama olabilir. Cansız varlıklara bir insanmış görüntüsü verip onlarla vakit geçirmek biraz zor bir durum. Vakit geçireceğin bir arkadaşın olmadığının da göstergesi. En kısa zamanda psikiyatra görünmende fayda var, ''en kısa zamanda''

Karar Dönemi

Aslına bakarsanız onların olmaması gerektiğinin ben de farkındayım biraz. İkilemeyim diyelim. Ama onlar benim her şeyim arkadaşlar, aranızdan hanginiz kendisi için en değerli kişileri siler ki? Bu dünyadan koptuğum doğru, zaten benim için tek sorun da bu

Çıraklık Dönemi

maalesef ülkemiz tecavüz ve sonrası duurmalrda hep dengesiz ve çözüleyen kişi olmamıştır.kendi duygusuna göre karar verir ve genelde şiddet olur.o an olayın şoku ile tüm mantık yok olur.kendine arkadaş yaratmanı anlıyorum.bi ara bend eyapayım hiç derdi yok tasası yok ve tüm istmediğim eşylerden uzak oalcaktı.ancak bu tam anlamı ile bi çözüm değildi.ben de vazgeçtim.ancak bunun bir türevi sanal ortamda arkdaşlık kurman.mesela bu ilk adımın.kimliğin gizli ancak sorunlarına çözüm arayabiliyorsun.onları kendin yaptığına göre onları kırmadan güzelce ayrılaiblirsini hatta onları başka kişilere yardım etmeis amacı ile uğurlayıp ayrılaiblirsin.şu çok kötü ki insanımız yaşamadığı herşey hakkında yorum yapıyor.asıyor kesiyor.ev hayvanı fikri iyi bir fikir.kedi mesela çok sevimli ve acayip bi hayvandır.balonla oynar korkar patlayınca yemeye uğraşır felan sana tepkide veriri ve aranızda bişeyleri paylaştığınızı görürüsün.geçmişteki olayı çok hatırlamamaya çalış.kütüphane vb gibi yerlere giderek en azından kafası çalışan kişiler görürüsün,tanışırsın.

protagonist
    Guest

Bazen en sevdiğini, en bağlı olduğunu sen istemesen de kaybedebiliyorsun. Sen kötü oldu diye, onsuz zor yaşarım diye düşünüp, üzülürken zaman sonra aslında bu ayrılığın daha güzel sonuçlara yol açtığını görüyorsun, aslında olması gerekenin bu olduğunu, gitmesinin en iyisi olduğunu. Ve zaman her şeye alıştırıyor ya insanı buna da alışıyorsun, daha yeni arkadaşların, yeni sevdiklerin ve sevenlerin oluyor. O yüzden her kaybedişi, ayrılışı kötü olarak görmemek ve bazen yeni bir yola çıkmak gerekebiliyor..

Karar Dönemi

Aslında bir tavşan istemiştim ama annem istemedi. Kesinlikle izin vereceğini sanmıyorum. Bir gün bu evden gidince o zaman iki tane tavşan alacağım ben de beni azarlamadınız için teşekkürler

Çıraklık Dönemi

Alıntı balmumu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında bir tavşan istemiştim ama annem istemedi. Kesinlikle izin vereceğini sanmıyorum. Bir gün bu evden gidince o zaman iki tane tavşan alacağım ben de beni azarlamadınız için teşekkürler
    neden azarlayalım.o zaman sorunlar çözülmüş mü olacak?isnanalr bunu içleirndeki kızıgnlığı gidermek için yapıyor.

Karar Dönemi

Alıntı protagonist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bazen en sevdiğini, en bağlı olduğunu sen istemesen de kaybedebiliyorsun. Sen kötü oldu diye, onsuz zor yaşarım diye düşünüp, üzülürken zaman sonra aslında bu ayrılığın daha güzel sonuçlara yol açtığını görüyorsun, aslında olması gerekenin bu olduğunu, gitmesinin en iyisi olduğunu. Ve zaman her şeye alıştırıyor ya insanı buna da alışıyorsun, daha yeni arkadaşların, yeni sevdiklerin ve sevenlerin oluyor. O yüzden her kaybedişi, ayrılışı kötü olarak görmemek ve bazen yeni bir yola çıkmak gerekebiliyor..

Ne diyeceğimi bilemiyorum. Yalnız kalmak istemiyorum.

Sayfa 1/2 12 SonSon