2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: okb den kurtulmanın yolu

Karar Dönemi

Standart okb den kurtulmanın yolu

arkadaşlar ben ben size bir mucize değil ama en azından nasıl baş edeceginizi anlatacagım lütfen dikkate alınız....
    arkadaşlar okb panik atak ve benzer kaygı bozuklugunda bu hastalıga neden olan ve tepkiyi ortaya cıkaran korku+endişe ve genetik sebebler ortaktır. şimdi bu hastalık nedir nasıldır gibi zaman alacak şeylerdense çözümden bahs etmek yeterli olacaktır. şimdi siz birkez bu hastalıga kapıldıysanız artık geçmişi unutun çünkü bir kez darbeyi almışsınızdir onun için siz sadece çözüme bakın artık olan olmuştur bütün hastalıklarda da aynıdır bir kez olan olmuş zaten geçmişe bakmak artık çözüm getirmez önemli olan tek şey eski günlere nasıl dönmek işte ben de size bunu anlatmaya çalışacagım arastırmlarıma göre bu hastalık tamamiyle yenmek %30, orta halli yani normal iyileşme(eski haline dönme arada bir sıkıntı yaşama demek) %50, eksik yada iyileşmeme oranı ise %20 teknolojinin gelişmesiyle %20 dilim her gecen gün azalacaktır emin olabilirsiniz peki, bu yüzde %80 nasıl oluyorda kurtuluyorlar bu sinsi hastalıktan ben dünya kadar araştırdım sizde araştırabilirsiniz internetten yada doktorlardan size aynı şeyleri söyleyecekler eğer kurtulmak istiyorsanız ilacı doktor bırakma diyene kendi başınıza bırakmayın çünkü çareniz sadece ilaçtada olabilir garantiye almak için ilacı bırakmayın eğer yan etkilerinden şikayetçiyseniz doktorunuza danışın değiştirir yada dozajını değiştirebilir neyse bunu herkes yapıyor zaten ilaç kesin ya diğer şeyler ne yapmak lazım şimdi herkesin yakındıgı durum şu ne zaman iyileşecegim birkez en basit psikolojik hastalıklar dahi nerdeyse en az 1 ile 2 yılda etkisini kaybediyor okb dede en az 1 yıl yada 2 yılda etkisini gösterir yani azalarak biter onun için sabırsız olmayın ve sabır edin peki ne yapılmalı ilacın dışında evet size sihirli bir degnekten bahs etmek isterdim ama malesef ki bunu yenmek en çok sizin elinizde ve çabanızla olur birisi gelip sizi değiştiremez bunu siz yenersiniz peki nasıl?
    eğer takıntı yada kaygı varsa bunu azaltmak sizin elinizde evet öyle söylemek kolay diyorsunuz ama gercekten sizi yapacagınız şu dışarıda kimse hiç bir şeye takılmıyorken biz ve bizim gibiler takıyor işte oranı kaybedince bu hastalık ortaya cıkıyor içinizde dünyalara kopsa cevap vermeyin çünkü siz hasta oldugunuz için zaten takıyorsunuz onun için hasta oldugunuzu kabul edip içinizden gecen şeylere mahkum olmayın bırakın konuşsun ne derse desin tınlamayın çünkü hastalık var sizde ve elinizde değil eğer takıntıları kovmayıp tam tersine gel bakalım ne yapacaksın deyip üzerine gitmek zorundasınız korkuyu yenmeden mutlu olmak çok zor onun için ister psikologa isterseniz ailenizden destek alarak üzerine gitmeye çalışın çünkü başka çözümü nerdeyse yok denebilir korkuyu yenmek zorundasınız örnek vereyim bir tane mesela temizlik takıntınız var sizde daima ritüel olarak el yıkıyorsunuz peki sizce ne yapmanız gerek evet zorda olsa üzerine gideceksiniz eger bir şey olsaydı şimdiye çöp toplayan çocukların hiç biri yaşamıyor olacaktı..dini yada cinsel takıntınız var diyelim bakın bu peygamber efendimizin zamanındada vardı ve sizin içinizden ne geciyorsa allah ve dini yada cinsel konularda önem vermeyin çünkü siz bu düşüncelere girdiğiniz için suçlu değilsiniz ve allah size günah değil aksine siz inancınızı koruyup vesveseden yakındıgınız için fazla olarak sevap veriyor çünkü peygamber efendimiz bu vesveseler imandandır diyor yani korkmayın sorun değil bırakın ne derse desin takmayın ve asla içeriğine bakmayın içinizden temizlikten tutunda bütün takıntılarınızı çeşit çeşit değil kavramsal olarak bir bütün alın takıntılar farklı farklıdır ama ayrım yapmayın bu farklı bu farklı demeyin ayırt etmeyin ve asla kaçmayın takıntıdan siz kacarsanız o kovalar üzerine gideceksinizki kurtulasınız ister psikologa gidin isterseniz siz yapın üzerine gidin ve korkularınızla yüzleşin ve unutmayın içinizdeki şeyler sizden değil kaele almayın gülün geçin bunu yapmak zor ama zamanla düzelmek mümkün hemen olmasını beklerseniz yanılırsınız dayima defansta olup hastalıgı yenince ataga gecmeniz lazım her ne takıntınız olursa bırakın gelsin asla kaçmayın gelmemesi için gel ula bakalım ne yapacaksın deyip üzerine gideceksiniz peki ben yapamıyorum diyorsanız çözüm aramayın o zaman.unutmayın çünkü çözüm sizsiniz mucizede sizsiniz kimse kimseyi gelip kurtarmaz siz yenmeniz lazım ve size çözümü anlattım size bir kitap yazarım bu konu hakkında ama sonuçta yine sizden istenilen şu korkmayın ve asla içinizdeki şeylere TAKMAYIN evet takıntılardan kurtulmak için takmamak lazım üzerine gitmek lazım ve sabır edip bekleyeceksiniz asla kaçmayın ve korkmayın gercekten belli zaman sonra gidiyor ama en az bir iki yıl kademeli olarak tedavi şart ve hastalık bu zamanda yavaş yavaş azalacak hiç şüpheniz olmasın. birde herkesin yapısı farklı oldugu için herkesin iyileşme zamanıda farklı olabilir yani yıllarcada yada aylarada alabilir bu size baglı bu hastalıkta kaçmak en büyük hata olup yüzleşmek ve her ne olursa olsun dayanmak ve ehemmiyet vermemek lazım...ekstra sizin içinde şunları söylüyorum çıkın gezin bir iş tutun evde kısılıp kalmayın sizi oyalayacak şeylerle ugrasınki kafanız dagılsın tek kaldıgınızda tekrar gelebilir daima defans gel istediğin kadar gel benden sana korku yok demeniz lazım ayrıyeten muz çikolata ve sizi mutlu edecek gıdaları araştırabilirsiniz bu söyelediklerimi yapmaz eger hala takmaya içinizdeki canavarı takarsanız uzadıkça uzar hatta mezara kadar gidebilir yahu şurası kesinki siz takmasanız hiç bir şey olmayacak dış dünyaya bakarsanız görürsünüz siz hasta oldugunuz için takıyorsunuz evet zor ama çözüm sizde ben size anlattım yapmak size baglı not:bu söylediklerim çocuklar için gecerli değildir onların kurtulması için anlamadan çok zamana ihtiyac varki kurtulsun büyüyene kadar destek olup çocuk psikologlarına götürün o büyüyüne kadar en iyisi sizin destek olmanız gerek çünkü ona takmayın deseniz bile anlamaz zamana ihtiyac var allah bu hastakıgı cocuklara vermesin çünkü ergin insan dayana biliyor ama çocuk zor oluyor malesef. şimdi dünya kadar bilgi araştırın temel cümle değişmez TAKMAYIN her ne olursa olsun takmayın zor ama gercek bu ve unutmayın hastalıgın geçmesi hemen olmaz zamana bırakın siz ne kadar erken olursa o kadar kardasınız ama çözüm sizde bunu siz yenebilirsiniz araştırmalara devam edebilirsiniz asla hastalıgınızı araştırmayın demiyorum ama temel değişmez hastalıktan korkmayın ve üzerine gidin.birde arkadaşlar nette bu hastalıgı yenen o kadar cok hasta varki bunları tek tek acıklamış eger içeriğine bakarsananız temel şey hep aynı içeriği her ne olursa olsun takmayın cevap vermeyin inanın zamanla gececek ama sabırlı olmanız lazım yazılarım devam edecek yeterki siz bir şeyler kapın eğer psikiyatri doktorunuz size psikolog tavsiye etmediyse siz uzman bir psikologla görüşün ve tedavi olun bazen konuşmak daha iyidir ilaçlardan yani iyileşme yönünde herşey mubah dua edin bol bol özellikle ayetül kürsi yi hep okuyun temel cümleyi unutmayın korkularınızla yüzleşin ve içinizden gecenleri takmayın sonuçta taksanızda değişen bir şey olmuyor tecrübelerle sabittir araştırın psikologa gidin ama sonuç yine sizde siz tedaviye ne cevap vereceksiniz onun için korkuyu bırakıp üzerine gidin bırakın gelsin her ne olursa olsun gelsin siz korkuyu yenince o gidecektir unutmayın saygılarımla acil şifalar deneyin yanılmadıgınızı göreceksiniz

bu dediklerim diğer psikolojik hastalıklar içinde geçerlidir panik atak depresyon rahat olun biliyorsunuzki taksanızda değişen birşey olmuyor sakın kaçmayın rahat olun hiç bir şey olmaz çünkü korkumuzla yüzleşmemiz lazımki artık rahatlayalım lütfen dediklerimi dinleyin bir de şu varki eğer şu %20 olan iyileşmeyen yada eksik iyileşen kişiler varsa düşününki herbiri sırf iyilşemekten umudu kesipte forumlarda olumsuz yazsa düşünün halinizi asla kimse ile kendinizi kıyas etmeyin eğer biri ölüyor diye herkes ölecek degil türkiyede 1 milyon bu hastalıktan olan varsa ve %30 iyi oluyorsa rakam tam 300000 kişidir normallerdide sayarsak 500000+300000=800000 yani demek istediğim birisininin olumsuz laflarına bakmayın çözüm varmı var rakamlarla sabittir araştırabilirsiniz arabir sizlere yazacagım kader ortaklarım korkmayın içeriğine asla bakmayın fark etmiyor bir kez cevap vermemeyi alıştırırsanız beyne 1 yılda hallaç pamuguna cevirirsiniz okb ve benzer hastalıkları iyileşenlere nette bakarsanız görürsünüz ve bende çok şükür iyiyim size bunları yazdım sorumsuz degilim inşallah sizde uygular iyileşrisiniz yazılarım devam edecektir.içeriğine asla bakmayın her ne olursa olsun cevap vermeyin iyileşmek için bir insana gereken herşey yukarda mevcuttur yeterki almasını bilene allaha emanet olun panik atakdada gecerlidir içinde korku ve kaygı olana bütün hastalıkta gecerlidir daima defans ve sonra hücum begenirseniz paylaşın arkadaşlar herkes faydalansın vallahide billahide yeterki uygulamaya gecin etkisini yavaş yavaş göreceksiniz ama unutmayın kısa vadede asla olmaz biraz zaman alacak eger güçlüyseniz 3-5 aydada alt edeblirsiniz

Karar Dönemi

Ebu Hüreyre (radıyallahu anh) anlatıyor: Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm)’in ashabından bir kısmı ona sordular:“Bazılarımızın aklından bir kısım vesveseler geçiyor, normalde bunu söylemenin günah olacağına kaniyiz.” Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm): “Gerçekten böyle bir korku duyuyor musunuz?” diye sordu. Oradakiler “Evet!” deyince: “İşte bu (korku) imandan gelir (vesvese zarar vermez) dedi.” Müslim, İman 209 (132); Ebu Dâvud, Edeb 118 (5110).yani görülen o ki vesveseye ehemmiyet ve önem vermemek gerek söylemek gercekten kolay olsada yapmak zaman alıyor onun için acele etmeyin sabır edin zamanla azalacak inşallah siz elinizden geldiğinin en iyisini yapın rabbim biz ve bizim gibi nice hastalara yardım etsin inşallah yararlı olur bu paylaşımım arada bir güncellerim belki olurda alan olur