Sayfa 1/3 123 SonSon
28 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Duaların Etkisi [Sinyal,Frekans]

Standart Duaların Etkisi [Sinyal,Frekans]

arkadaşlar okb, depresyon, anksiyete başta olmak üzere psikolojik sıkıntı çeken arkadaşlarımızın çoğuna acil şifalar diliyorum ve kendime de .
    Sizin de bildiğiniz ama önüne geçemediğiniz hastalığınızı oluşturan durumlar; beyindeki elektrik sinyallerinin dengesiz çalışmasıdır.Ve ne kadar inanamasak da hastalıklarımız bu durumda oluşuyor yani beynimizdeki frekanslar/sinyaller bizim hayatımızı şekillendiriyor ve bu frekanslar/sinyaller hayatımızda yaşadığımız durumlara göre şekilleniyor.Kısacası hayatımızda neye nasıl değer yüklediysek algıladığımız frekanslar öyle olur.Peki bu konuyu niye açtım.Kuran'ı Kerimde "Bilesiniz ki, kalpler ancak Allah'ı anmakla huzur bulur.[ra'd suresi 28.ayet]" yani biz bilemeyizAllah bilir bu ayette ne hikmetler vardır.Biliyorsunuz ki duyduklarımız/gördüklerimiz/algıladıklarımızın hep bir frekans ı sonucu anlam bulur.Bu ayette sanırım Allah ismi ve Allah'ın diğer isimlerinin frekansları; biz onları zikredince algıladığımız frekanslar beynimizdeki frekans/sinyal yapısını ve iç huzuru sağlamamız anlatılıyor.Ve sıkıntı için okunacak dualar arasında "DUHA ve "İNŞİRAH" sureleri de anlamları bakımından oldukça anlamlı.Ama burda temel olan, herkesin kendi dilinde okuması değilde arapça olarak okuması gerekmektedir.Çünkü dediğim gibi Allah bilir ama biz bilemeyiz, Allah Kur'an'ı arapça olarak indirmiş ve vardır bi hikmeti illaki, yani arapça sadece bi vesile olmuştur.Bunun yanı sıra Allah'ın isimlerinin zikredilmesi kişilerde tecelli etmesidir.Mesela sıkılan,daralan kişiye Allah'ın "El-Kabız" ismi tecelli etmiştir.Çünkü bu ismin anlamı "sıkan, daraltan" anlamına gelmektedir.Bu halde olan kişi "El-Basıt" ismini zikredmesi uygun olur çünkü bu ismin anlamı ise "Açan, genişleten, ferahlatan" olmasıdır.Bu konunun üzerinde durulması kanaatindeyim , hayırlı ve sağlıklı günler Allah hepimize acil şifalar versin..

Duayla şifa bulmak .komikmiş

Alıntı yaşayanölü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Duayla şifa bulmak .komikmiş
    senin kadar komik olamaz kardeşim iraden yerinde olduğu halde kendimize çare olamıyoruz ne kadar aciziz farkında değilmisin? asıl komik durumda biziz...

Şimdi alkol duadan daha etkili desem onuda komik bulursun

Alıntı yaşayanölü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şimdi alkol duadan daha etkili desem onuda komik bulursun
    “Sana içkiyi ve kumarı soruyorlar. De ki: Onlarda hem günah, hem insanlar için faydalar vardır. Günahları ise faydalarından daha büyüktür.” (Bakara Sûresi, 219)

Banned
    Yer
    Heryer Hicbiryer

Guzel paylasim tskler.

Karar Dönemi Morpheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Akıl, zeka, fikir ve düşünme görevlerini ve bütün duyguları beyin denen organ yapmıyorda içimizde bedenden bağımsız bir ruh varsa tamamen ona aitse alkol veya uyuşturucu alan kişinin düşünme ve bütün bu yetenekleri ve duyguları neden etkilenir? Yoksa ruhda mı alkolden etkileniyor? Eğer öyle ise madde olmayan bu şey maddeden nasıl etkilenir?

Alıntı Morpheus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akıl, zeka, fikir ve düşünme görevlerini ve bütün duyguları beyin denen organ yapmıyorda içimizde bedenden bağımsız bir ruh varsa tamamen ona aitse alkol veya uyuşturucu alan kişinin düşünme ve bütün bu yetenekleri ve duyguları neden etkilenir? Yoksa ruhda mı alkolden etkileniyor? Eğer öyle ise madde olmayan bu şey maddeden nasıl etkilenir?
    Akıl, zeka, fikir, düşünme görevlerini beyin yapar, ruh sadece canlılığı,benliği oluşturur.Alkol alınca duygusal olarak kendinizi hissetmessiniz ama ruh yinede vardır.Rüya gibi düşünün..

Karar Dönemi Morpheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı ozkan.akyurek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Akıl, zeka, fikir, düşünme görevlerini beyin yapar, ruh sadece canlılığı,benliği oluşturur.Alkol alınca duygusal olarak kendinizi hissetmessiniz ama ruh yinede vardır.Rüya gibi düşünün..
    Sadece güldüm.

Alıntı Morpheus Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece güldüm.
    gülün geçin o zaman zaten konuyu tartışma çıkarmak için açmadım, benim gibi düşünen arkadaşlar için açtım

Sayfa 1/3 123 SonSon