Sayfa 1/2 12 SonSon
14 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Çocukluğa dair tek anı

Karar Dönemi

Standart Çocukluğa dair tek anı

merhabalar, belki bir sürü başlık vardır bu konuda özür dilerim şimdiden. o kadar uzun süredir aklımda olan bi soruydu ki, belki böyle bi forumdan cevabını bulabilirim diye düşünüp az önce üye oldum.

sormak istediğim şey şu, yaklaşık 3 4 yaşıma kadar olan dönemi düşününce aklıma tek bir anı geliyor. bi kaç tane daha anım var ama, o dönemi düşününce aklıma gelen anı bu. bir odada oturuyorum annemler içerde oda karanlık, elimde de garip bir oyuncak var. hiç bir önemi olmayan bir anı. neden beynimde o dönemi bu anı temsil ediyor? bikaç arkadaşımla konuştuğumda onlar da aynı şekilde bir anıya sahip olduklarını söylediler. ve o anıyı düşününce, sanki bugünkü bilincim o zaman da varmış gibi çok garip. neyse arkadaşlar herhangi bir bilgiye sahip olanınıza var mı bu konuda?

Banned

malesef çocukluğuma dair tek bir anı bile hatırlamıyorum....belkide yaşanamayan bir çocukluğun bedelidir bu bana

Karar Dönemi

Ezgi88 arkadasim sen oyle dedin diye en eski animi bnde hatirlayayim dedim bn sadece balonlarim vardi ve bnde odada oyuncak hatirliyorum ama o an oyle bisey yasayip yasamadin mi bunu kestirmk zor cunku ne derece hatirlayabilirsin ki belkide sen oyle hatirlmk istedigin icin oyledir

Karar Dönemi

Alıntı anigattosuşima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    malesef çocukluğuma dair tek bir anı bile hatırlamıyorum....belkide yaşanamayan bir çocukluğun bedelidir bu bana
    nasil yasanamayan peki yasanmamis gibi gelmesi yasamadigndan mi yoksa istedigin gibi yasayamamis olmandan mi

Banned

Alıntı pinokyoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasil yasanamayan peki yasanmamis gibi gelmesi yasamadigndan mi yoksa istedigin gibi yasayamamis olmandan mi
    öyle yada böyle diyebileceğim bir ihtimal yok... ben hiç çocuk olmadım... hep büyüklük bende kaldı... keşke istediğim gbi yaşayamadım diyebilseydim... oda yok...

Karar Dönemi

Bundan oncesini yasayamamis olman bundan sonrasinida yasamamana engel olmamali biyerden yeniden baslmk icin hala umit var

Banned

Standart ..

Alıntı pinokyoo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bundan oncesini yasayamamis olman bundan sonrasinida yasamamana engel olmamali biyerden yeniden baslmk icin hala umit var
    çocukluğum bir daha yaşanmaz ama...
    Bitti o Şansım.farkında olmadan bitti

Çıraklık Dönemi

Alıntı anigattosuşima Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben banyonun üsütnden düşüp çenemi kocamn yara yaptığımı hatırlıyorum bide nenem bizi tarlalara götürürdü.zamnla unutuluyor çünkü hiç anımsanmıyor.kimi zaman eski evimizi düşüp ağlayısım geliyo.özellikle askerden dönüşte dedemin bizi kovması büüyk bi iz bıraktı.

Banned

Alıntı montevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben banyonun üsütnden düşüp çenemi kocamn yara yaptığımı hatırlıyorum bide nenem bizi tarlalara götürürdü.zamnla unutuluyor çünkü hiç anımsanmıyor.kimi zaman eski evimizi düşüp ağlayısım geliyo.özellikle askerden dönüşte dedemin bizi kovması büüyk bi iz bıraktı.
    bana küçüklüğümle ilgili anlatılan şeyleri bnde anlatırım burda ama bn hiç birini anımsamıyorum.çünkü o yaşlarda boşluğu dolmayacak kocaman bir yoksunluk peydah oldu yüreğimde... anımsayamıyorum hiç bir şeyi...

senin askerden snraki dönemin çocukluk dönemin miydi

Banned

4 yaşıma kadar köyde yaşadığımdan dolayı
    ablamların buz tutan dere üzerinde ellerimi tutarak beni kaydırırken birden buzun kırıldığı aklıma gelir.
    zorlasam kendimi belki bikaçtane daha çıkar ama şimdilik bu

Sayfa 1/2 12 SonSon