Sayfa 1/5 12345 SonSon
41 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: erkek arkadaşım duygu durum bozuklugu

Karar Dönemi

Unhappy erkek arkadaşım duygu durum bozuklugu

merhaba yenı uyeyım,sayfa cok dıkkat cekıcı ve hemen uye olmak ıstedım.Bu guzellıklerden zıyade sızınle sıkıntımı paylasmak ve dusunemedıgım seylerı belkı sızler dusunup bana yardımcı olabılecegnızı dusundum.Sevgılımle 10aylık bırliktelıgım var.Ve ben dun cıddı goruyormusun ılıskımızı dıye sordgumda acıklamak ıstedıgı konu oldu.Sadede gelırsem. Duygusal sorunları var ve bunu bana gec haber edıyor. Haber etmesını gec gerceklestırmesını sorun etmedım asıl sorunum ne yapamadıgım. Eskı sevgılısınden ayrıldıgında travma gecırmıs.Duygusal sorun yasıyormus. Su sekılde.. duygusal olrak duygu yoksunlugu varmıs.Mesela bazen hoslantı duydugu seye bazen duymuyormus.Doktorun dedıgıne gore bu esıyle olacak cocuktada gorulmesı.%70 oldugunu dıle getırdı.Ve ben bunu sorun gormedım ılıskının cıddılıgınde atlatılır dedım ama oyle olmuyor ıste dedı. Ben bunu atlatmasında yardımcı olmak ıstıyorum.Yardımcı olurmusunuz acaba? duyarlı olmanızı ıstıyorum. Cunku benımde canımı sıkıyor bu.soguk davranmk ıstemıyorum mesaj atarken onu da kırmak ıstemıyorum..Ama bı fıkıre ıhtıyacım var Tessekkur ederım

Karar Dönemi

Bence sen iyi bi insansın en azından psikolojik sorun lafını duydugunda sevgilini ortada bırakmamışın bende ağır okb liyim sevgilim yok ama sevgili edinmeyede cesaretim yok .. insanın yanlız olmadığını hissetmesi hastalıkta o kadar destek oluyorki bence sevgilini anlamaya çalış olmuyosa zorlama...allah yardımcın olsun

Karar Dönemi

onu dusundugum ıcın bu adımları attım ama onun soguk davranışı hastalıgından mı rahatsızlıgından mı gercekten arada kalmıs durumdayım.Bu konuyu onunla konusmak ıstıyorum ama eskıkz arkadasını aklına getırıp ne canını sıkmak ne de aramzı bozmak ıstıyorum.bu yuzden Henuz konuyuda konusabilmıs deglız.Anlamaya çalışıyorum ama ılgılı tavrını ozleyen ben bu sogukluga alısamıyor.Cok tesekkur ederim fikirleriniz için.

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Bence arkadaşınız biraz abartıyor gibi, yani sizinle ciddi bir düşüncesi olmadığı için böyle dolanbaçlı şeylerle uğraşıyor diye sanıyorum. Eğer bir travmatik bir durum söz konusu ise duygularını etkileyecek şekilde sizinle çıkması zor olurdu.Ama eğer bir yola çıkmışsa bişeyleri aşmış ki çıkmıştır. Ben arkadaşınızın niyetinin ciddi olduğunu sanmıyorum. Biraz daha irdelerseniz durumu faydanıza cünkü cok iyi niyetli bir insansınız.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Karar Dönemi

Yorumunuz ıcın tesekkur ederım.Bende o sekıl dusundum ama duygusal oldgum ıcın kaldıramayacagımdan o kadar yasanılanı yok sayamayacagımda o gunun gecesınde kendıme cok acı cektırcem.Tabı şuda var.Onla olurken zaten mutsuzum durumu.. okadar karısık durumdayımdakı ne evet dıyebılıyorum ne hayır..

Yer
    istanbul

duygusal bakmak güzeldir fakat mantiginizi da yok saymayın. burda amaç mutlu olmak ise bence mantıktan yana olmanizi tavsiye ederim. zaten gerçek sevgi olsa bunu aşmak için ciddi bir çabası olur. doktora gidilir psikolog araştırır seni kaybetmemek için. ama senin arkadaşının yaptığı seninle gezeyim dolaşayim ama sen bana bağlan na ilerde seni bırakırsam suçlu ben değilim mesajı veriyor.

Karar Dönemi

evet bu konuda haklısın,mantıklı fıkırlerın benımde aklımdan gecmıyor degıl.ona doktora gıtmeyı teklıf etmeyı dusunuyorum.Bu soguk davranıslarıda bu konu sonrasında olmaya basladı.Hıtaplar artık yok ve bazen sadece cnm dıyor ve ben bunda bıle mutlu olmaya calısıyorum.Destek vermek ısterken benım destegımı farkedıp hakettıgımıde yasatmadıgından canımı sıkıyor.Bakalım duyguları benım fıkırlerımle baglantılımı.. Sordugum soruya vercegı cevap ıle.Sızce vercegı cevap belırlermı dersınız?

Yer
    istanbul

Arkadaşınızı test etmek bana göre çok basit. Uydurduğu bahane en basit bahane. Travmayi psikoloji bir parça bilseydi eğer emin ol ki bunu demezdi. İlk aklına gelen şeyi uydurmuş. Bana göre böyle bir sorunu olsaydı eğer .Oturur böyle bir durum söz konusu olduğunu ve çözüm için senden yardım istemesi gerekirdi. Ama onun yaptığı bilinç altında gizli olan şey şu :"ben ne hata yaparsam, seninle ilgilenmezsem, bunun nedeni var. bu yüzden beni sorgulama. "sinyali vermis. Sizi yedek biri gibi köşede bekletiyor. onu psikiyatra götüreceğinizi ve böyle birşeyi kabul etmediginizi belirtin. Eğer bunu hastalık olarak gösterir o şekilde muamele edersen ekmeğine yağ surmus olursunuz. Kendinizi ağırdan alın. sizinle ilgilenmek zorunda. eğer ilgilendiyorsa daha dürüst olsun ve doğru düzgün geçerli bir nedeni olsun. bana göre böyle.
    Konu yorum tarafından (06-01-2013 Saat 10:07 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

benımle pskolga gıtmesı aslında hersyı ortya cıkarr dmek ıstednz yanls anlmadysam deglmı.. suan okdar cok ezılıyorum kı onun ılgszlgyle hasta muamelesı olrk gstrdgnı dusunp boyle dvranyrdur blkıde uzklasmam ıcın ama herne olduysa sck dvrandım. o halde bunu denemelym.Muayene ıcın destekcısı ıcın bunu tklf etmem ıse yarar mı dersnz?

Yer
    istanbul

sizin arkadasiniz işi biraz kurnazlığa çekmiş gibi görüyorum.siz ona ilgi gösterdikce o size daha fazla uzak durmak ister. çünkü sizi kendisine baglamak ister.siz ona şöyle yapin. bu durumunu bir psikolog arkadaş ile deniştim ve bir psikiyatr ile gorusmeniz gerek dedi diyin. zaten cozumden yana biri ise bunları kabul edip psikiyatr veya psikolog ile görüsmeye hayır demez. ama aksi takdirde kendi içinde bunların yalan olduğunu biliyor ve psikologa da yalan alamayacagini bildigi için [en azından bu travma yalanini ] söyleyemeyeceği için şiddetle gitmemeyi ister.ve ben delimiyim niye gideyim.veya zamanla düzelir gibi sözlerle gelistirir. bundan sonrası size kalır. böyle birine layık miyim değil miyim kendi kendinize sorarsınız.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Sayfa 1/5 12345 SonSon