8 sonuçtan 1 ile 8 arası

Konu: Yalnızlık...

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

Standart Yalnızlık...

Merhaba ben ilkokuldan liseye yeni geçtim. İlkokulda oldukca sosyaldim ama bazı problemler yasadım ve bunlar beni cok üzdü. Bunları hep içerledim, içime attım. Sonra liseye geçme sınavındaki (SBS) 8. sınıfındaki adımında puanım 6. ve 7. sınıf puanlarına göre daha düşük çıktı. İstanbul Lisesini o kadar çok istiyordumki, olmadı. Okulda yasadığım problemler beni cok yıprattı. Simdi liseye basladım ve mutlu değilim. Herks mutlu ama ben değil. İlkokulu çok özlüyrumki bazen bunun için ağlıyorum. Bu aralar o kadar çok ağlıyorumki yalnızlıktan. Tamamen yalnız değilim ama beni mutlu edecek kadar sosyal de değilim. Kendime güvenemiyorum insanların benle dalga geçmesinden, dıslanmaktan o kadar çok korkuyorumki... Kendime güvenemiyorum dalga geçilmekten ve dıslanmaktan o kadar cok korkuyorumki...

Karar Dönemi gloxinia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ilk 1 ayın nasıl geçti? insanlar ne için seni dışlasınlar dalga geçsinler sbs puanın için mi?eğer genel olarak çok aşırı çekingen biri değilsen bence bunun için psikolojik bir yardım alman gerekmez.umarım ailenle annenle aran iyidir.herkezin kardeşiyle, annesiyle, babasıyla arası çok iyi olmaz ama aile farklı bişeydir.anne çocuklarıyla, kardeşler birbiriyle habire kavga eder ama zor günde ilk onlar senin için endişelenir, üzülür.onlarla paylaşmaya çalış bu durumu. seni eleştirmeyen, çekinmediğin insanlarla, arkadaşlarınla, akraba ve ailenle paylaş durumu.insanların alaylarını küçümsemelerinide fazla dikkate almamaya çalış.ne düşünürlerse düşünsünler seni bilen insanlar yok mu nasılsa? ve ne düşünürlerse düşünsünler sen kötü bişey yapmadıkça başkalarının seninle alay etmesi kendi küçüklüğüdür

Karar Dönemi

ergenlik doneminin girisinde bu belirtiler altta yatan bir yetenege veya ciddi bir probleme isaret ediyor olabilir.Isinin ehli bir uzmana gorunmeli.

Karar Dönemi
    Yer
    mersin

Daha herşeyin başındasın eger ailen bir aradaysa ne mutlu sana . Ailene baglanmayı dene . Mutlu olmak için senin kendinden ve ailenden başka şeylere ihtiyacın yok ki . Zamanla herkes seni kabul edecektir fakat sen kendini kabullenmedikçe kimse seni kabullenemez . Önce kendini sev . Kendin için bişeyler yap . Unutma çevrendeki insanlar senin için var onlar seni mutlu edemedikten sonra hiç degerleri yok . Derslerinde başarılı olmaya çalış sadece ders çalışman bile sana içindeki özgüven eksikligini gidermen konusunda yardımcı olacaktır . Kendini bu şekilde gösterebilirsin . Başarılı bi insanla kimse dalga geçemez . Kendini farket ve sadece başarılı ol .Herhangi bir konuda çok iyi yapabildigin birşey olsun ve bu konuda kendine güven . Ben bunu çok iyi yapıyorum diyebilecegin bişey .

Karar Dönemi Delirium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba Heatrow
    Kardeşim seninle aynı durumdaydı, bu geçici bir durum gerçekten. Şu anda da arkadaşlarıyla çok iyi olduğu söylenemez ama bizim ilişkimiz o kadar güzel ki zaten en yakın arkadaşıyız birbirimizin.

Karar Dönemi
    Yer
    İstanbul

biraz geç oldu ama öncelikle yazdıklarınız için teşekkür ederim. Bu arada ilk ay iste öyle böyle gecti iste, ailemle herhangi problemim olmadı onlarla her seyimi paylasırım ve beni anladıklarını düşünüyorum. Biraz çekingenim yabancılara karsı ama oldukca konuskanım. Kendime güvenemiyorum ve bende güzellik mi ne desem bilemiyorum dış görünüşümü beğenmiyorum bunun biraz etkisi var sanki çekingen olmamda sanırsam. Çok iyi voleybol oynarım, bundan dolayı genelde çok atak olduğum için ve sürekli zıpladığım için sınıftakiler çok iyi oynuyorsun falan dediler. Bana iyi zıpladığım için kurbağa diyorlar Yazdıklarınız için gerçekten çok teşekkürler

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Problemler yaşamışsın ilkokulda ve geri dönmek istiyorsun, oysaki elinde bir yeniden başlama şansı var. En iyi şekilde değerlendirmek seni mutlu edecektir diye düşünüyorum. İyi voleybol oynamak senin için güzel bir artı, kıskananlar olacaktır.
    HAYALPEREST

Karar Dönemi

http://www.youtube.com/watch?v=ouSjXDY5bgc
    sunu dinleyebilir misin?
    kisilik tipleri mizac kisilik karakter farklarini anlatiyor
    kendini daha iyi tanimana yardimci olur