2 sonuçtan 1 ile 2 arası

Konu: Yalnız kalmaktan korkmak...

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Karar Dönemi

Standart Yalnız kalmaktan korkmak...

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve sıradan bi foruma göre daha fazla yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum...Ben 16 yaşındayım lise 2 ye gidiyorum , Çok atılgan biri değilimdir ama çok çekingen pasifde sayılmam. Neyse sadede gelicek olursak , ilkokul arkadaşlarımın bir kısmıyla görüşüyorum ve lise arkadaşlıklarımda gayet iyi ama ilkokul arkadaşlarımın ileride yurtdışına gideceğini ve internette gezerken lise arkadaşlıklarının çoğunun lisenin bitmesiyle sona erdiğini öğrendiğimden beri içimde sürekli moralimi bozan ve aklımdan bir türlü çıkmayan bir soru var : Ya ileride yalnız kalırsam ? Ya bir sorunum olduğunda konuşacak bir dostum olmassa ? Ya Kara gün geldiğinde yanımda olucak kimsem kalmassa ? yani korkum karşı cinsle ilişki anlamında değil yada klasilk sokak arkadaşlığı anlamında değil , Bir nevi dostuz kalmakdan korkmak da denilebilir.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar sorunuz olursa ancak yarın akşam cevap verebileceğim...

Karar Dönemi

Alıntı Extacy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim ve sıradan bi foruma göre daha fazla yardımcı olabileceğinizi düşünüyorum...Ben 16 yaşındayım lise 2 ye gidiyorum , Çok atılgan biri değilimdir ama çok çekingen pasifde sayılmam. Neyse sadede gelicek olursak , ilkokul arkadaşlarımın bir kısmıyla görüşüyorum ve lise arkadaşlıklarımda gayet iyi ama ilkokul arkadaşlarımın ileride yurtdışına gideceğini ve internette gezerken lise arkadaşlıklarının çoğunun lisenin bitmesiyle sona erdiğini öğrendiğimden beri içimde sürekli moralimi bozan ve aklımdan bir türlü çıkmayan bir soru var : Ya ileride yalnız kalırsam ? Ya bir sorunum olduğunda konuşacak bir dostum olmassa ? Ya Kara gün geldiğinde yanımda olucak kimsem kalmassa ? yani korkum karşı cinsle ilişki anlamında değil yada klasilk sokak arkadaşlığı anlamında değil , Bir nevi dostuz kalmakdan korkmak da denilebilir.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar sorunuz olursa ancak yarın akşam cevap verebileceğim...
    Yılların verdiği tecrübeye göre üniversite de bitirmiş biri olarak şunu derim ki , evet lise arkadaşlarınla gerçekten kopuyorsun , en iyimser olarak bir iki kişi ile arkadaşlığa devam edebilirsin ama onların da hayat düzenleri farklı oluyor .

Bir süre sonra artık misafir gibi görüşmelere başlıyorsun,sonra yüksek lisans ardından işin olur , artık ya başka şehirlerde olur ya da başka ülkeler de derken , o iyimser olarak bakılan bir iki arkadaşla da muhabbetler eskisi gibi olmuyor , eskisi gibi olmuyor derken arkadaşlık açısından değil de beraber olma açısından.

Hatta üniversite diplomanı aldıktan sonra bile üniversitedeki arkadaşlarınla da kaçıyla görüşeceğin malum belk ide hiçbiri ile belki de biriyle , yaş ilerledikçe zaten insan yeni dostluklar da detaylara çok iniyor bir iki yanlış gördüğünde acımadan siliyorsun hayatından.

Ama bunlar senin yalnız olacağın anlamanı gelmez , iş hayatın , hobilerin ve aktifelerinle çevrelerin geniş olabilir ve en azından bir iki sıkı tanıdık olur ama tabiki bu seçeceğin meslek ve iş alanıyla çok alakalı , mesela kaliteli bir dal seçersen arkadaş ortamların ona göre değişir ama tabiki insanların nereden iyi ya da kötü çıkacağı belli olmaz.

Bunları şimdiden takma kafana bunlar çok düşünülcek şeyler değil , bence geleceğini düşün gelecekte ne yapmak istediklerini, sen başarılı olursan emin ol , bu seni daha güçlü tutacak, liseden görüşeceğin iki üç kişi değil.

Tam hayallerini derlemeye başlama yaşındasın bunun kıymetini bil, hayallerinde sınır koyma . Çok şık bir yaştasın. Uğraş çabala kardeşim .

Benden sana nacizene abi tavsiyeleri.
    Konu Arnej tarafından (14-05-2012 Saat 01:13 AM ) değiştirilmiştir.