9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: Lustral yan etki

Karar Dönemi

Question Lustral yan etki

Merhaba arkadaşlar geçenlerde bir devlet hastahanesinin uzman psikoloğuna gittim ve derdimi sıkıntımı anlattım. Dikkat bozukluğumun olduğunu ve bazı durumlarda heyecana kapıldığımı söyledi. NEROX-B12 ve Lustral 50mg verdi. Dikkat bozukluğum da işe yarayan B12 vitaminin etkisini gösterdi mi bilemiyorum. 2 gün önce yarım Lustral içtim ve 15-20 dakika sonra etkisini göstermeye başladı. İlk başlarda rahattım sonra uykum gelmeye başladı biraz uyumaya çalıştım pek uyuyamadım. Dışarı çıktım arkadaşımın yanına giderken başka bir kızı hoşlandığım bir kız sandım ve birden adrenalin salgıladım. Sanki içimde bir şey varda dışarı doğru şişiyormuş gibi. Bunu gondola binmeye benzetebiliriz. Ertesi güne kadar her gördüğüm tanımadığım insanda (kız/erkek) salgıladım, komik bir durum biraz da rahatsız ediciydi. Bu, akşama kadar sürdü, sabahleyin ise aşırı derece hafif bir adrenalin hissi vardı annemlere söyledim. Daha önceden benim sinirli olduğum zamanlar bana çaktırmadan içeceğime 3 damla kadar risperdal damlatıyormuş(annem nuri alço gibi kadındır ). Belki iyi gelir dedik ve 3 damla kadar risperdal aldım. Adrenalin salgısı gitti şuanda da hissetmiyorum. Herhangi bir yan etkisini de hissetmedim. Lustral 50mg ve Risperdal 1mg/ml ikisini bir karşılaştırsanız, düzenli kullanımda hangisinin heyecan bastırıcı özelliği diğerinden fazladır?

Teşekkür ederim..
    Konu reloaded tarafından (23-04-2012 Saat 10:14 AM ) değiştirilmiştir.

Banned
    Yer
    utopia

Yazmis olduklarinizin, kotu bir $aka oldugunu dusunmek istiyorum..Annenizin,size risperdal gibi bir ilac vermis olduguna inanmak istemiyorum..
    Bahsetmis oldugunuz turden bir yan etki de oldukca ilginc geldi.Daha once hic duymamistim..
    Neyse sagliklar dilerim..

Karar Dönemi atacannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

lustral bende kullandım ilk içtiğimde uykusuzluk, saf saf gülümsemeler, hafif bi iç sıkıntısı vardı ama öyle bi adrenalin patlaması olmadı bende.. ayrıca risperdal öle kafaya göre kullanılacak bir ilaç değil haberin ola...
    Benim ' iktidar ' Olduğum Yürekte Kimse ' ihtiLaL ' Yapamaz..! Kimse Benim Mecburi istikametim DeğiL. Bende Kimsenin Cıkmaz Sokağı DeğiLim...
    " BAKIN İŞINİZE ..."

Karar Dönemi

adrenalin patlaması prospektüsünde yazmıyor ama başka bir doktora göründüm. İlaç kişilik özellikleriyle birbirine girdiği zaman bu tür patlamalar olabiliyormuş(Kişiliğim zaten sürekli değişiyor sinir oluyorum bu duruma). Şuan tekrar ilaç vermedi, risperdal da içmemi söyledi. Bu önümüzde 2 Mayıs'ta tekrar gideceğim, sanırım ilaç tedavisi gerekli olup olmadığını burada belirleyecek. 2 Mayıs veya o hafta içinde sizlerle bilgileri tekrar paylaşırım.

Teşekkür ederim..

Süper Moderatör Selina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    Berlin

Alıntı reloaded Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adrenalin patlaması prospektüsünde yazmıyor ama başka bir doktora göründüm. İlaç kişilik özellikleriyle birbirine girdiği zaman bu tür patlamalar olabiliyormuş(Kişiliğim zaten sürekli değişiyor sinir oluyorum bu duruma). Şuan tekrar ilaç vermedi, risperdal da içmemi söyledi. Bu önümüzde 2 Mayıs'ta tekrar gideceğim, sanırım ilaç tedavisi gerekli olup olmadığını burada belirleyecek. 2 Mayıs veya o hafta içinde sizlerle bilgileri tekrar paylaşırım.

Teşekkür ederim..
    risperdal hakinda surayi okumanizi tavsiye edrim

http://e-psikoloji.com/forum/showthr...e-Risperdal%29

Karar Dönemi

hmm, risperdal hakkında böyle bir şey dönüyorsa. Bu ilaçlar test edilip onaylanmadan mı piyasaya sürülüyor? nasıl anlamamışlar tam etki vermediğini, insanların sağlıklarıyla oynuyorlar.

teşekkür ederim..

Karar Dönemi

Arkadaşlar Paxera 10mg verdiler yan etkisini henüz farketmedim, ilk 10 gün yarım içip 10 günden sonra yaklaşık 1 yıl boyunca tam içmem gerektiğini söylediler. Yarım içiğim için pek rahatlayamıyorum sanırım fakat tam içtiğimde sizinle durumları paylaşacağım..

Sağlıcakla..

Banned
    Yer
    utopia

Kulanmis oldugunuz ilacin tam bir iyilesme gostermeye baslamasi icin,4 hafta gibi bir zamana ihtiyac var.Fakat, yan etkiler ya$amiyor olmaniz guzel.Doktorunuz,metobolizmanin ilaci kolay tolere edebilmesi ve muhtemel yan etkileri en aza indirgemek adina, sizi bu doz ile baslatmis olmali.Rahatsizligin seyrine gore, dozu ayarliycaktir..
    Sagliklar dilerim..

Karar Dönemi

Aradan bayağı bir zaman geçti evet, artık buradayım.. Doktor Paxera verdi ama ben 1-2 hafta kullandıktan sonra attım kenara ve korkularımın üstüne gittim böyle daha kalıcı olduğunu düşündüm. Gerçekten şimdi eğlenceli geliyor ama o dönemler korka korka yapıyordum ama sonuçta yapıyordum. Başarı günlüğü tutmaya başladım, bir sıra ara verdim, tekrar başlayacağım..

İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim.