5 sonuçtan 1 ile 5 arası

Konu: Prozac yan etkileri??

Karar Dönemi

Standart Prozac yan etkileri??

3-4 gündür prozac kullanıyorum. ilk gün ve bugün mide yanması oldu, gün bitimine doğru geçti... aradaki günler olmadı. bu benim ilaca alışma süremle ilgili bişey midir??

bide yan etkileri arasında ağız kuruluğu yazıyo ama... benim yutkunma sorunum vardı (doktor farenjit dedi), ilacı kullanmaya başladığımdan beri bu sorunum ağırlaştı, nefes alamıyorum bazen... bide komik gelicek ama hapşıramıyorum temel reflekslerimi sınırlıyor mu bu ilaç? yaygın anksiyete tedavisi için kullanıyorum bu ilacı, henüz ilacın etkilerini görmeyen birinden bu soruları duymanız normal ama içimi rahatlatırsanız sevinirim

---

haa bir de refleksleri sınırlandırıyor dedim ya, sanırım psikolojik kökenli ağrılarım var çenem ve ensemde, kısa bir süre önce kuduz aşısı yaptırdım, aşının etkisi diyenler de var, reşit olmadığım için ailemi hastaneye gitmeye ikna edemiyorum, bu ilaç kafamı iyice ağırlaştırıyor, tam anlamıyla kafamı taşıyamıyorum kafam düşücek sanki, bu da geçer mi..? :S

Karar Dönemi loveHURTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

3 4 gun cok az,belkı psıkolojıktır.en az 2 hafta da etkı edıyo dıe bılıyorummm

Karar Dönemi spockes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

prozac ı doktorun sana neye dayanarak verdi ki büyük bir travma mı geçirdin ? eger öyle değilse doktorunun seni ilaca yönlendirmemesi iyi olurdu prozac tam anlamıyla iğrenc bir ilaç bir süre sonra kendini kontrol edemeyip isteksiz gülmeler olabilir . yüksek sesle konusma oranın artar birde prozac içtikten sonra kesinlikle alkol tüketme .

Banned

Alıntı island Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yan etkilerinden biri intihar.
    intihar yan etki değildir. prozac yüzde 60-70 oranla depresyon tedavisinde başarılı olur. prozaca cevap vermeyen hastaların depresyondan çıkamaması nedeniyle intihar riski vardır. prozac bazan bazı hastalarda 1 aydan fazla kullandıktan sonra iyi gelmeye başlar ve bu 1 ay kadarlık bekleme süresi içinde intihar riski vardır.
    diğer psikiyatrik ilaçlar ile de benzer durumlar sözkonusudur. ilaç tedavisine cevap vermeyen hasta çoktur ve bu kişilerin intihar riski yüksektir.

anduril
    Guest

prozac(şurup halindeki olanın) yan etkileri: çift görme yapar.. diş gıcırdatması yapar.. anlamsız cesaret verir.. aptal bir sırıtma verir yüzüne ama içinden ben ne diye böyle hareketler yapıyorum dersin.. bir çok ülkede yasaklanmış bir ilaçtır.. bu anlamsız cesaret yüzünden birden sinirlenirsin hiç olmayacak bir olaya yada kişiye.. bende acayip bir korku yapmıştı birde