Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
27 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Geldim,gittim şimdi tavsiyelerim için yine geldim:)

goffee
    Guest

Paylaştıgın için teşkler zeynepsimla.
    Atlatan arkadaşlarımızın bu şekilde paylaşması atlatılabileceginin bilinmesi çok iyi.
    Bu arada tanrı kavramıyla ilgili yazılardan sonra şunu söylemek geregi duyuyorum.
    Bazı arkadaşlarımızın tanrıya tutunma ihtiyacı var onlara bu şekilde devam etmelerini tavsiye ediyorum.
    Bazı arkadaşlarımızda tam tersi tanrı kavramı yüzünden daha çok sorun yaşıyorlar onlarada bu tip kavramlardan uzak durmalarını tavsiye ediyorum.

Karar Dönemi elifnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

çok güzel samimi yazı yaqzmışsın kardeşim.
    Teşekkür ediyorum. gercekden de yazdıklarını yapsak her şey daha farklı olur.
    Aslında insan yaradılış sebebını tefekkür etse ve YAradanın gosterdiyi yolla getse ve ya gıde bılme yollarını araşdırsa bu yonde sebeblere yapıssa psıkolojık hastalık çok daha kolay şekılde ıyıleşer.
    Bizler ruhumuzun istedıyı şekılde yaşamadığımız için bu hastalıklara yakalanıyoruz. Fızıksel hastalıklara yakalnmamak için kendımız ve yakınlarımız için elımızden gelenı yapıyoruz. Ama ruhsal psixi hastalıklara yakalanmamak ve ya yakalandıkdan sonra ıyılesmek için bazen hiç bır şey yapmıyoruz.
    Vefa, vefa…Ey vefalıların en vefalısı!
    Vefayı veren Sen’sin.Vefalı da Sen…
    Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilmem sevilmez mi? kim bilir belkide gerçek bilgiye ulaştığımı sanan bir yanılgıyla baş başa olan biriyim.Bana kuşlar böcekler orman bir şey ifade etmiyor.Yada etmediğini inandırmışım kendimi, karışık bir durum anlicağınız.Ben yıllardır depresyondayım hoşlanıyorum galiba ondan...
    bu durumdan bir kazancın olduğu anlamına gelir. Bu durumdan çıkmak istememenin sebepleri neler olabilir?

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Alıntı Minnie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu durumdan bir kazancın olduğu anlamına gelir. Bu durumdan çıkmak istememenin sebepleri neler olabilir?
    2+2=4 mantığı her ne kadar karşı olsam da ufak bir nokta ile bunu değiştirmişsiniz.
    Kar hesap işi olunca birde dünyada olunca bunları pek bilmiyorum. yani anladığım söylenilemez.Ama şöyle cevap verebilirim minnie hnm. Bir insan üzgün olduğu zaman dahada üzülemez.yani daha üzülemeyeceğini anlayınca bu sefer tüm üzünler değişik bir çeşitte sevinç oluyor.Mesela seveni olmayan bir inanın yada dünyaya tutmayan bir insanın kaygıları olmaz.Kaybetme korkuları olmaz.Boş yaşamak onun için bir yaşam biçimi olur.Anlam mı dersiniz bilmem ama o şekilde yaşamı anlamlandırır.
    Kazancı halk deyimiyle söylemem gerekirse boşbardağın dolu tarafına bakmak yaşam stili yapmış.üzünlerde var elbetteki acılarda ama onların var olduğu ve onların var olmasını bir yaşam biçimi haline getirmek.Benimde kısmi anlamda budur yaşantın. Artık yaşam biçimim belkide bunlar melankolik-biraz depresyon-birazda isyan bunların ortalaması bir hal işte. Karım bunların yaşam biçimi olması. Açıklayıcı olmadı dimi?
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Kızıl Kurt
    Guest

bu günüm çok güzeldi .TANRIMLA ARAM İYİLEŞİNCE HERKESLE ÇOK GÜZEL ZAMAN GEÇİYOR.ve sanki herkes benimle konuşmak istiyor.bayıldım .herkesi seviyorum.tüm püf nokta hayatı sevip kucaklamakta galiba.sonrası geliyor.bence herkeze bunu tavsiye ediyorum Allaha ulaşmaya çalışın.ama dikkat etmeniz gereken bir nokta var insanları bu konuda yetersiz görüp uyarmayın. ya da onlardan UZAKLAŞMAYIN onları oldukları gibi kabul edip öyle yaklaşın.HERKESE MUTLU VE GÖNLÜNCE YAŞAMASI DİGELİYLE görüşürüz.
    Konu Kızıl Kurt tarafından (06-10-2011 Saat 05:12 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi melankolik_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    konya-ankara

usta benim anlamadığım bişey var tanrıyı bu işe karıştırmadan çekingenliği yenemez miyiz ya ?illa en el hak yolunda ilerlemem mi gerekir ?
    ''Karşılığında sevgi uyandırmadan seviyorsanız, yani sevgi olarak sevginiz karşılıklı sevgi yaratmıyorsa; seven bir kişi olarak dışavurumunuzla kendinizi sevilen bir kişi yapamıyorsanız, sevginiz güçsüzdür, bu bir talihsizliktir." KARL MARX

evliyalar şeytanlarla savaşıyor(!)

Kızıl Kurt
    Guest

Red face

MELANKOLİK-06 sana şöyle diyim kanki
    benim bu yönde ilerlemek istemem iletişim nedeniyle degil.hayatımı mutlu devam ettire bilmem ve de alınganlık huyumu yene bilmem için.aslında her derdin ilacıda gerçekten.insana muhteşem bir huzur ve dinginlik veriyor.İnsanın kendi içine yönelmesi ve ne oldugunu anlamaya çalışması güzel bir şey.yönelmekten maksadım yalnız kalmak degil kendini merak etmesi bilinmeyen geçmişi ve gelecegi düşünmeye çabalamasından ibaret .
    iltişimim artık iyi konuşuyorum ama pürüzlerim var.bazen beni engeleyen negatif kılonuma karşı koyamıyorum ama çok büyük bir ilerleme kaydediyorum.özellikle şu 2 gündür benimle konuşmayanlarla bile konuşmaya başladım .birşeyler söylersen onlarda seninle konuşuyor.bu ilk başlar zor oldu yani sana cevap vermedikleri oluyor ilk zamanlar ama zamanla ısınıyorlar. yani sadece bu zamanı hızlandırmaya çalışıyorum.onların sana ne dedigini önemseme eger kötü şeyler söylerlerse çünkü olan sadece sana olur debresiflik hiç iyi degil.bu yüzden alınganlıgımı yokediyorum.şunu bil ki seni küçümseseler bile bu onların seninle konuşmıyacagı anlamına gelmez ve belki zamanla seninle beraber takılabiliyorlar.biz insanlara belli olmuyor.Tanrımla beraber olmam tabi iletişimimide etkiliyor.ama en temelde cesaret ve kendine güven geliyor ve bunları er yada geç başarmanın tek yoluda pes etmemek.olmuyor diye bir kelme, sözcük haznemizde olmamalı bence tabi diger arkadaşlar ne der bunu bilemem ama ben bunları pes etmedikçe gerçekleştirdigime inanıyorum tabi Allahın yardımını untmamak gerek çünkü bazen çogunlukla işlerimi o kolay kılıyor.hatta insanların beyinlerine hükmettigimi düşündügüm zamanlar oluyor .çünkü tam benim ondan isteyemeyip te söyliyemedigim zamanlarda kendiliginden oluveriyor.

Cahillik Dönemi Minnie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı yorum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2+2=4 mantığı her ne kadar karşı olsam da ufak bir nokta ile bunu değiştirmişsiniz.
    Kar hesap işi olunca birde dünyada olunca bunları pek bilmiyorum. yani anladığım söylenilemez.Ama şöyle cevap verebilirim minnie hnm. Bir insan üzgün olduğu zaman dahada üzülemez.yani daha üzülemeyeceğini anlayınca bu sefer tüm üzünler değişik bir çeşitte sevinç oluyor.Mesela seveni olmayan bir inanın yada dünyaya tutmayan bir insanın kaygıları olmaz.Kaybetme korkuları olmaz.Boş yaşamak onun için bir yaşam biçimi olur.Anlam mı dersiniz bilmem ama o şekilde yaşamı anlamlandırır.
    Kazancı halk deyimiyle söylemem gerekirse boşbardağın dolu tarafına bakmak yaşam stili yapmış.üzünlerde var elbetteki acılarda ama onların var olduğu ve onların var olmasını bir yaşam biçimi haline getirmek.Benimde kısmi anlamda budur yaşantın. Artık yaşam biçimim belkide bunlar melankolik-biraz depresyon-birazda isyan bunların ortalaması bir hal işte. Karım bunların yaşam biçimi olması. Açıklayıcı olmadı dimi?
    açıklayıcı olmadığını mı düşünüyorsun? bu senin seçimin elbette ki bir sebepten yada sebeplerden bunu seçtin. Sebeplerini de sen biliyorsun

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

Bu senin seçimin elbette ki bir sebepten yada sebeplerden bunu seçtin.
    Ben hiç kendimi anlatamadım biliyormusunuz?
    İnsan sebepsiz bir şey yapamaz mı sizce? illede bir sebep- sonuç ilişkisi aramak gerekir mi? yani dönüp dönüp dolaşıp aynı yere geliyoruz.
    Ama neyse aldığınız eğitim sonuçta böyle öğretiyor.Anlaşamadığımız belkide burasıdır. farklı açılardan bakıyoruz olaylara...saygılar.
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Alıntı goffee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Paylaştıgın için teşkler zeynepsimla.
    Atlatan arkadaşlarımızın bu şekilde paylaşması atlatılabileceginin bilinmesi çok iyi.
    Bu arada tanrı kavramıyla ilgili yazılardan sonra şunu söylemek geregi duyuyorum.
    Bazı arkadaşlarımızın tanrıya tutunma ihtiyacı var onlara bu şekilde devam etmelerini tavsiye ediyorum.
    Bazı arkadaşlarımızda tam tersi tanrı kavramı yüzünden daha çok sorun yaşıyorlar onlarada bu tip kavramlardan uzak durmalarını tavsiye ediyorum.
    yaratıcı kavramı yüzünden kimsenin sorun yaşayacağını sanmıyorum
    kalpler ancak Allah'ı anmakla mutmain olur ayeti gereğince Allah'a yönelmekten kimseye zarar gelmez
    hatta bu ayeti okumamı bir uzman tavsiye etmişti arapçasını o sıralar çok okudum her okuyuşumda rahatladım
    bir de o zamanlar bir çok psikoloğa mail yazmıştım durumumu çok kötü görüyordum bir tanesi Allah razı olsun önce kendinizi toparlayın herkesin zaman zaman sorunları olur dedi gerçekten de öyle...sonra bol bol dua etmemi bazı ayetleri okumamı,bu depresyon konusunun üstünde fazla durmamı söyledi.Elhamdülillah dik durunca biiznillah iyileşeceğim daha iyi olacağım,herkesin bu kadar sorunu olur,üstesinden gelirim demek iyi geliyor
    ιт ωαѕ נυѕт α Lυηαя є¢iρѕє...

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon