Sayfa 1/2 12 SonSon
11 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Lustral Kullanımını Kestim.?

Karar Dönemi

Question Lustral Kullanımını Kestim.?

Merhaba arkadaşlar. Öncelikle yanlış yere konu açtıysam konunun uygun yere taşınmasını rica ediyorum.
    Ben 4 ay önce sıkıntılı dönemler yaşamıştım psikiyatriste gittiğimde 50mg Selectra vermişti. Depresyon demişti. 3,5 ay kullandım onu açıkçası beni pek etkilemedi. Sonra başka bi psikiyatrise gittim 100mg Lustral verdi. OKB teşhisi koydu Lustralı kullanırken kişisel gelişim kitapları okudum kendimi çok iyi hissetmeye başladım. Ne takıntılarım kaldı ne sinirim kaldı ne de kin. Çok mutluydum artık ilaç kullanmama gerek kullanmadığımı düşündüm. Tekrar psikaytriste kontrole gittiğim de Kendimi çok iyi hissediyorum eskiden içimde bi ses vardı Allah'a dine falan küfrederdi ve ben çok üzülürdüm şimdi etse bile gülüp geçiyorum çünkü onu ben etmediğimi biliyorum dedim. İlacı bıraktırmasını beklerken bana 1mg rileptid verdi. Dedim ne oluyor ? İlacın prospektüsünü okuduğumda işitsel görsel ve zihinsel yanılmalar yazıyordu. Kendi kendime dedim ki kullanmam ben ilacı. Dedim ki ben bu lustral'ı da kullanmam. O gün ikiye bölüp 50 mg aldım. Sonraki gün tekrar 50 mg aldım. 3 gündür de almıyorum. Kendimi garip hissediyorum Lütfen bana ilaç aniden kesilmez tekrar psikiyatriste git demeyin ben kendimi çok iyi hissediyorum psikolojik açıdan. Sadece ilacı bırakmamın fiziksel etkileri oldu. Başım dönüyor ve bazen acayip şekilde ağrıyor. Sorum şu : Bu etkiler ne zamana kadar devam edecek ?
    Saygılar.

goffee
    Guest

Alıntı Fatih537 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Öncelikle yanlış yere konu açtıysam konunun uygun yere taşınmasını rica ediyorum.
    Ben 4 ay önce sıkıntılı dönemler yaşamıştım psikiyatriste gittiğimde 50mg Selectra vermişti. Depresyon demişti. 3,5 ay kullandım onu açıkçası beni pek etkilemedi. Sonra başka bi psikiyatrise gittim 100mg Lustral verdi. OKB teşhisi koydu Lustralı kullanırken kişisel gelişim kitapları okudum kendimi çok iyi hissetmeye başladım. Ne takıntılarım kaldı ne sinirim kaldı ne de kin. Çok mutluydum artık ilaç kullanmama gerek kullanmadığımı düşündüm. Tekrar psikaytriste kontrole gittiğim de Kendimi çok iyi hissediyorum eskiden içimde bi ses vardı Allah'a dine falan küfrederdi ve ben çok üzülürdüm şimdi etse bile gülüp geçiyorum çünkü onu ben etmediğimi biliyorum dedim. İlacı bıraktırmasını beklerken bana 1mg rileptid verdi. Dedim ne oluyor ? İlacın prospektüsünü okuduğumda işitsel görsel ve zihinsel yanılmalar yazıyordu. Kendi kendime dedim ki kullanmam ben ilacı. Dedim ki ben bu lustral'ı da kullanmam. O gün ikiye bölüp 50 mg aldım. Sonraki gün tekrar 50 mg aldım. 3 gündür de almıyorum. Kendimi garip hissediyorum Lütfen bana ilaç aniden kesilmez tekrar psikiyatriste git demeyin ben kendimi çok iyi hissediyorum psikolojik açıdan. Sadece ilacı bırakmamın fiziksel etkileri oldu. Başım dönüyor ve bazen acayip şekilde ağrıyor. Sorum şu : Bu etkiler ne zamana kadar devam edecek ?
    Saygılar.

Açıkcası anlatımından yola çıkacak olursam durum banada garip geldi.
    Acaba içinden bir ses geldi deyince halüsünasyon felan gördüğünümü sandı doktorun?
    Yada şöyle sorayım.
    Halüsünasyon görüyormusun?
    Bu soru çok önemli.
    Psikiyatristinle tekrar konuşmanı yada farklı bir psikiyatriste gidip durumu anlatmanı öneriyorum.
    Prospektüsüne göre azaltsaydın keşke.
    Hep söylediğim bir söz var.
    İlaçlar bir yere kadar tedavi ediyor düşünce yapınızı değiştirmek asıl çözüm.
    Sen bu çözümü yaşamışsın.
    Benm burda iki senedir anlatmaya çalıştıgım şeyi yaşayarak örneklemişsin.
    Bu arada şunu söylemek istiyorum.
    Tahminimce ilacında yardımı olmuştur farkında değilsindir o süreç içinde dayanmanı saglayan o olmuştur.
    Son birşey daha OKB yada depresyon ilacına ihtiyacın olmasada halüsünasyon görüyorsan psikiyatrsitin verdiği 2. ilacı kullanman gerekiyor olabilir.
    Hatta duruma göre ikisinide kullanman gerekiyor olabilir.
    Konu goffee tarafından (26-08-2011 Saat 01:46 PM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

Standart :)

merhaba.
    Kesinlikle halüsünasyon değil. Kafamdaki düşünceler. Hani bugün ne yesem diye düşünürsün ya arada bir düşünceler geliyor küfür ediyor sevdiklerime eskiden gelmesini engellemeye çalıştıkça gelirdi mesela örneğin : kırmızı balon düşünme desem size aklınıza kırmızı balon gelecek aklınıza. işte böyle ama artık onlar beni rahatsız etmez oldu kullanmayı bırakalı 3 gün oldu yarım bi kaç gün daha yarım mı alayım ne dersiniz ?

Karar Dönemi elifnur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

lüstral bende kullandım. ve bende okb hastasıyım az aldım ama 6 ay ve cok takıntımı atlatmışdım o ılacla. ben ıyılesmeden kesdım ılacı. Ama arkadaşında dedıyı gıbı siz içiniz rahat olsun diye isterseniz başka bır doktorada gorunun.. bu arad 3 gun azdı ........ bence bıraz daha azaltılmış şekılde alın ilacı...
    doktorsitesi.com diye bir site var istersenız oraya ucretsiz uye olub sorun. bazıları gec yanıt veriyo
    Psikiyatri Gamze Ergil Altın deye birisi var 1-2 gun içinde yanıtlıyo sorunu.
    Ama en ıyısı tabıkı bırebır başka doktora gorunmenızdi. ılacı bırakmada acele etmeyin..zaten antidepresyon ılaclar arasında en az yan etkısı olan ılac odu. ılacı bırakdıkdan sonra oluşan ağrılar zamanla keçıyor...
    Vefa, vefa…Ey vefalıların en vefalısı!
    Vefayı veren Sen’sin.Vefalı da Sen…
    Ya bizde vefa…

Ne gelen vardı, ne giden. Rıhtımlar tenhaydı. Hiç mi kalmadık anlaşılamamanın yalnızlığında? Ah, sabırla bekleyebilseydik gönül! Her zaman hazır bulacaktık kıyıdaki yelkenliyi. Görememişsek körlüğümüzdendir...

Karar Dönemi

ilginize teşekkür ederim açıkçası ben okb hastası olduğumu düşünmüyorum forumda verilen okb testini de yaptım en samimi cevaplarımın üzerine 1 puan ekleyerek verdiğim halde 50 çıktı sonucum. Doktor sitesi'ne de üye oldum ama mail aktivasyon ugelmiyor bu yüzden soru soramıyorum. Zamanla geçerse fiziksel etkiler hiç bir sorun yok demektir tekrar teşekkür ederim

Banned
    Yer
    utopia

Bu Lustral nasil bir ilactir ki, her derde deva mubarek. Depresyona girdin bu ilac, panikatak yasiyorsun bu. okb bu..Agri kesici gibi bu ilacimi dagitiyorlar anlamadim gitti.Bu sitenin sahibi psikolog mus bi ara ugrasa siteyede su duruma bir acilik getirse cidden merak etim cunku...

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu Lustral nasil bir ilactir ki, her derde deva mubarek. Depresyona girdin bu ilac, panikatak yasiyorsun bu. okb bu..Agri kesici gibi bu ilacimi dagitiyorlar anlamadim gitti.Bu sitenin sahibi psikolog mus bi ara ugrasa siteyede su duruma bir acilik getirse cidden merak etim cunku...
    Depresyon ve kaygı bozukluklarının birçoğunda etkili(prospektüsünde böyle yazıyor) olduğu için ve yan etkileri az olan bir ilaç olduğundan doktorlarca en çok tercih edilen antidepresanlar arasında sanırım.
    Tabi bu tercih etme biraz da ilaç firmalarıyla ilgili ama. Lustral diğerlerine göre daha güvenli bir de, alkolle bile alındığında risk taşımayan nadir antidepresanlardan.
    Ben de 2 yıla yakındır yüksek dozda kullanıyorum, yan etkileri kullanmaya başladıktan bir süre sonra geçiyor ya da ben artık farketmiyorum. Daha önce hiçbi antidepresanı bu dozda bu kadar uzun süre kullanmamıştım. Faydası olup olmadığını doktor bıraktırırsa o zaman anlayacağım..
    Hayatı emen karanlık.

Banned
    Yer
    utopia

Alıntı balık Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Depresyon ve kaygı bozukluklarının birçoğunda etkili(prospektüsünde böyle yazıyor) olduğu için ve yan etkileri az olan bir ilaç olduğundan doktorlarca en çok tercih edilen antidepresanlar arasında sanırım.
    Tabi bu tercih etme biraz da ilaç firmalarıyla ilgili ama. Lustral diğerlerine göre daha güvenli bir de, alkolle bile alındığında risk taşımayan nadir antidepresanlardan.
    Ben de 2 yıla yakındır yüksek dozda kullanıyorum, yan etkileri kullanmaya başladıktan bir süre sonra geçiyor ya da ben artık farketmiyorum. Daha önce hiçbi antidepresanı bu dozda bu kadar uzun süre kullanmamıştım. Faydası olup olmadığını doktor bıraktırırsa o zaman anlayacağım..
    Allah sifa versin arkadasim.Insallah ileri zamanlarda hic bir ilaca ihtiyac duymadan saglikli, huzurlu bir hayatin olur...

Cahillik Dönemi balık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı Kimene Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah sifa versin arkadasim.Insallah ileri zamanlarda hic bir ilaca ihtiyac duymadan saglikli, huzurlu bir hayatin olur...
    Umarım ......
    Hayatı emen karanlık.

Alıntı Fatih537 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saygılar.

Şimdi arkadaşım,okb genellikle kronik seyreden bir rahatsızlıktır ve rileptid isimli anti-psikotik ilaç OKB de güçlendirme tedavisi olarak bilinir.İlacına derhal başla rileptidi de al yoksa 1-2 ay sonra aynı bunalıma düşeceksin ve daha ağır seyreden bir hastalıkla başbaşa kalacaksın.geçmiş olsun.

Sayfa 1/2 12 SonSon