Sayfa 2/2 İlkİlk 12
17 sonuçtan 11 ile 17 arası

Konu: umutsuzluk.ölüm korkusu yardım edin lütfen

Karar Dönemi

arkadaşım öncelikle geçmiş olsun.Aynı kaygı ve korkuları ben de yaşıyorum.Yalnız olmadığını bil istedim.Nasıl yenerim diye günlerdir düşünüyorum.

Karar Dönemi Hayko_lik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merhaba
    Allah hepimizin iyiliğini ister buna emin ol.Bazen öyle şeyler olur ki isyan edersin ama bi bakarsın ki o iste bir hayır varmış.İyikide öyle olmuş dersin.Yani ''Her şerde bir hayır her hayırda bir şer vardır'' durumu
    Bu konuda Mevlananın çok güzel sözleri vardır.
    Üzülme !Sopayla kilime vuranın gayesi, kilimi dövmek değil,tozunu almaktır.Allah sana sıkıntı vermekle tozunu,kirini alır.
    Nefsin üzüm ve hurma gibi tatlı şeylerin sarhoşu oldukça ruhunun üzüm salkımını görebilir misin ki ?

Elbette kötü şeylerde yaşayacağız belki en dibi göreceğiz.Önemli olan tekrar ayağa kalkabilmek.Sana tavsiyem olumsuz düşüncelerinin nedenini araştır(çevre,kişi,olay) ve onları değiştir.Elindeki şeyler için şükret
    Mutlu olmak için yaptıklarımız daha çok acı verir.C.D.

Karar Dönemi

Standart Lütfen dediklerimi yap..inanarak yapmıcaksın tahmin ediyorum ama sadece yap...

sevgili sademm,
    öcelikle Allahtan size yardım ve şifa diliyorum..size benim yaşadıklarımı anlatsam şaşırmak bir yana böyle düzenli cümle nasıl kurabiliyorsun sorusunu aklına getirirsin..şimdi sana 1.tavsiyem eline bir kalem bir de defter alıcaksın ve karşında Allah varmış gibi onunla konuşuyormuşsun gibi yazmaya başlıyacaksın..düşüncelerin çok karmaşık ve içinden yazmak gelmese de bunu senden rica ediyorum yap..daha sonra yazmayı günlerce tekrarla ki rahatla biraz çünkü seni en iyi bilen ve anlayan mutlaka O'dur ve O olacaktır...2.tavsiyem sağlam ve güvenilir bir medyum modern tabiri diğer tabiri ile bir hoca ya görünmen..bu tip şeyler gerçek ve inanmalısın..cinler ve şeytanlar kötü niyetli insanların kullandıkları şerlerdir..şifa bulman ümidi ile...sevgilerimle.

Alıntı sademmm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    son 2 senedir hayatım hem aileden hemde kendi yaşadığım şeylerden dolayı altüst oldu. ancak özellikle son 1 senedir hiç iyi değilim. sanki bundan sonra hayatımda herşey kötü gidecek. beni iyi hiçbirşey bulmayacak. olacağı varsa bile söz konusu ben olduğum için hiçbirşey olmayacak gibi geliyor. aralıksız 24 saat ölümü düşünüyorum. acaba nasıl bir duygu diye. bazen kendimi balkondan atlamış yada biryere asılı olarak hayal ediyorum yani intihar ettiğimi hayal ediyorum ama bunu asla yapmam sadece hayal ediyorum hayalden sonrada ölümden çok korkuyorum. ama hiçbir yaşama amacım yok ailece herşeyimiz altüst oldu bu nedenle hayattan hiç beklentim yok. 26 yaşındayım öğretmen adayıyım. ailemde okumuş insanlar ama son 2 senedir lanetlenmiş gibiyiz herşey kötü... kendimi 80 yaşında hissediyorum ölümü bekliyorum sanki ve benim için yarınlar hep kötülük getirecek gibi. ayrıca allaha inancımı yitirmiş gibi oluyorum bazen sonra vicdan azabı çekiyorum. sanki allahın bize garezi var gibi. herkesi kötü kendimi ve ailemi çok iyi , mağdur ve kurban seçilmiş olarak görüyorum... çok ağır şeyler yaşadım onların etkisinden mi bilmiyorum ama nedir bu ne olur bana yardım edin...

Karar Dönemi

sademm hiç merak etme sadece sen yaşamıyorsun bunları.ben senin ikizin gibiyim.sürekli beynime birşey takılmış oradan koparamıyor gibiyim.sürekli korku ve kaygı içerisindeyim.Hiçbir şeyin beni mutlu etmeyeceğini düşünüğyorum.Bazen zavallı gibi hissediyorum kendimi.görüşelim istersen belki birbirimize yardımımız dokunabilir.

Karar Dönemi

bak bazen hayatta öyle şeyler yaşarsın ki hayat sana çok boş ve pervasız gelir birisinin sana yardım etmesini istersin ama o yardımın gelmediğini de görünce bir korku daha doğrusu buna bir endişe hakim olmaya başlar desek daha doğru olur önce hissedeceğin ilk şey sana bir yardım eli uzanmadığı için bir kızgınlık veya nefret olacaktır ama bunun da her zamn ayağına gelemeyeceğini anlaman çok geç olmayacaktır ve aklını daha sonra kurcalayacak şey ölüpte kurtulmak olacak ama bunun bir kurtuluş olduğunu düşünmekle başlarsın hatalar zincirine ve bir endişe ardında bir korku ve de ölüm korkusu ve yalnızlığın getirdiği umutsuzluk.. artık bunları düşünme çünkü insan bu düşündüklerini zamnla kafasından atıyor.

Karar Dönemi

hayat inişli cıkışlıdır tekrar cıkacagın zman elbet gelıcektır hayatta herkez imdihan edilir inanc konusuna gelince bu aralar benımde aynı şeyi hissettigimi söylemeliyim ama gecici ve anlık olarak oluyor ve düsüncelerim sürekli değisip duruyor

Çıraklık Dönemi yorum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yer
    istanbul

konu baya olmuş açılalı
    Ona çok acıyordum, hiç mi âşık olmamıştı acaba, sevdiği biri yok muydu?

Sayfa 2/2 İlkİlk 12