3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Konu: Panik atak mı ??

Karar Dönemi

Exclamation Panik atak mı ??

Öncelikle herkeze merhabalar,geçmiş olsun.şikayetimi ilk geçen yıl tanıdım sınav sırasında bildiğim bazı soruları yapamayınca sinirlendim ve heyecanlandım baş dönmesi,göz kararması ve bi an kalkıp gidesim geldi sınav bitecekti zaten ve bitti çıktıkdan sonra geceye kadar aynı şikayetlerim oldu ertesi gün hiçbirşeyim yoktu aradan iki ay geçti dışarda eğleniyoruz yaz günü nefesimde ara ara daralma oluyordu sonra tatile falan gittik hiçbişeyim yoktu tatil dönüşü acayip bi bunaltı.sıkıntı baş dönmesi nefes alamama v.b.şikayetlerim oldu arkadaşımın yanına gitmiştim orda yaşadım bunları bir gün öncede cilt doktorunun verdiği ilacı kullanmıştım acaba yan etkimi dedik ertesi gün iğne vermişti onu vurdurmaya gittik ama ne ala tam 1 hafta dışarı gidemedim kasıldım çok basamıyodum bu sürenin ardından bi sıkıntım yoktu başımın arkasında acayip bi ağrı başladı sonra nörolojiye falan gittik emar makinesinde 5.dk duramadım bile oysa o kadar soğuk kanlı birisiydim ki deli dolu yaşardım,,sonuçlarımda bişey çıkmadı ama ağrı geçmiyor baş dönmesi v.b.devam ediyordu sonuçta başka birim kalmamıştı psikiyatri'ye gittim şikayetlerimi anlattım bunun dışında hiçbir sıkıntım sorunum bulunmadığını söyledim,sebebi heyecan olduğunu söyledi anksiyete başlangıcı dedi citoles verdi bi 2 ay kullanımdan sonra bişeyim kalmamıştı taki ocak ayına kadar sık nefes alıp verme gereği duyyordum düşünmediğim zamanlar gayet iyiydim arada bi bunaltı,sıkıntı oluyordu dershanede normal ders dinlerken yerimde duramıyordum arada genelde dışarı çıktığım zaman oluyor evde yemek yerken,duş alırken bile nefes sıkıntım artmaya başlamıştı ve aşırı bi sinirlilik hali sırtımda ayaklarımda ağrı sinirlendiğim yada üzüldüğüm zaman bişeye genelde kolumda bi yara çıkıyor 2-3 saat sonra kayboluyordu yüzüm gergin uyandığım zaman yumruğum sıkılı ve kolllarım tutulmuş gerilme oluyordu bunları bugün doktora anlatamadım tam asıl sorum bunlar olacak kafama takıldı??kardiyoloji doktoru gögüs hastalıklarına tedavi oldum holter bağlandı hipertansiyon 18 civarında çıktı bi hafta sonra tekrar bağlandı bu sefer biraz daha rahattım fazla çıkmadı tansiyonum arada 16 olmuş 24 saat tansiyonumu ölçütü cihaz sonra bize tansiyon hapı vermesinin gerekli olmadığını söyledi doktorum eko ve böbrek doppler istedi bunlardada hiçbişey çıkmadı şehirler arası ekoyu doppler'i çekilmeye giderken birden nefesim herzamankinden daha sık almaya başladım yüzüm ve kollarım uyuştu birdren kalbime ağırı girdi ve mideme sanki bıçak varcasına iki büklüm kaldım hemen durdurdum bizimkileri indim bi su çarptım yüzüme yürümeye başladım derken uyuşmalar gerilmeler hafifledi derken sonuçta artık çekaptan geçmiş oldum yani psikolojik dedik sıkıntı geçer dedik yok bugün başka psikiyatri doktoruma gittim fakat aşırı heycanlıydım yani bunaldım bide tam yukarda belirttim bazı şeyleri söyleyemedim yolda hastalandığımı nefes sıkıntım olduğumu söyledim fakat doktorum beni heyecanlı görünce ve ben herşeyi ifade edemediğim için mi panik atak dedi kafama takılan bu arkadaşlar burda herşeyi uzanca yazdım bi yanlışlık varsa tecrübeli arkadaşlardan yardım almak için doktorum kafana takılan bişey olursa herzaman gelebilirsin dedi zaten,paxil ve atarax ilaçlarını verdi bunlar rahatlatacaktır dedi etkisini 2-3 haftaya anca gösterir dedi 1 ay sonra tekrar gel mutlaka dedi işte böyle arkadaşlar şikayetim bunlar mutluyum sakinim gayet kendimi kontrol edebiliyorum keşke doktorun yanındada böyle sakin olabilseydim bi evde olduğum için dışarı bi çıkmaya kalksam daha giyinirken başlıyo nefes ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum sabırla okudukları için yani arkadaşlar sizce TEŞHİS'im DOĞRUMU......yoksa tekrar gideyim mi doktora....İlgilenen arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ediyorum,herkeze geçmiş olsun arkadaşlar..
    Konu Umutt tarafından (12-03-2011 Saat 08:42 PM ) değiştirilmiştir.

bilgim olmamasıyla beraber doktora karşı heyecanlanman, dışarı çıkarken bi heyecan basması sosyal fobi benzeri bir şey düşündürdü bana. panik atakla sosyal fobinin hep karıştırılması nedeniyle de böyle düşünüyor olabilirim ama bence sen buna bi karar verip bu belirtilerin tam olarak ne zaman ve neye karşı ortaya çıktığını belirleyebilirsin. tavsiye olarakta bence doktoruna tekrar gidip her şeyi anlatmalısın. diğer arkadaşlar da yorumlar yapabilirse daha çok bilgileniriz umarım. geçmiş olsun.

Karar Dönemi

Teşekkürler arkadaşım sağolasın ilgilendiğin için,doğru doktora tekrar gitmem gerekiyor sıkıntılarımın tamamını anlatamadım o gün çok heyecanlandım ama doktorumunda beni öyle görmesi fayda sağlamıştır sanırım,asıl sıkıntım sık nefes alıp verme ihtiyacı olması ve bunaltı ama genelde evde dahil sinirlendiğim veya üzüldüğüm zaman belirti veriyor,bazende beklenmedik bi zamanda belirti veriyor yani kafama takılan dışarı dahi çıksam öyle korkma,çarpıntı,titreme v.b.belirtiler olmuyor panik atakdaki asıl belirtiler gibi,tekrar sağolasın arkadaşım evet diğer arkadaşların yorumlarınıda bekliyorum bu illet neyse yeneceğime inanıyorum 2 gündür çok rahatım ve huzurluyum şikayetlerim hiç olmuyor yani yok denecek kadar az ve hafif,herkeze tekrar geçmiş olsun acil şifalar diliyorum....