Sayfa 1/3 123 SonSon
21 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Düşünme Yeteneğini İstemiyorum.Beynin hangi bölgesini imha etmek lazımsa edelim!

Karar Dönemi
    Yer
    DÜNYA

Standart Herşey artık net ve çok güzel.

Hey gidi be 3 yıl oldu. O zamanlar ergenlik yıllarımdı. Kendimi ispatlamayı düşündüğüm, sınavları çok düşündüğüm, gelecekte toplumsal statümün ne olacağını çok düşündüğüm yıllardı.Bunalıma girmiştim. Doğal olarak düşüncelerim çok saçma olsa bile farkında değildim. Herşey artık net ve çok güzel. Ergenlik yıllarımın getirdiği saçma düşüncelerdi tüm problemlerim. Ergenlikten kurtulduğunuzda ve kendinizi ispatladığınızda hayatın çok güzel olduğunu farkediyorsunuz. Şuan 20 yaşındayım ve iyi bir üniversitede geleceği olan iyi bir bölüm okuyorum. Mutluyum. Tüm forum ailesine çok teşekkürler.
    Konu xisyankarx tarafından (15-01-2014 Saat 02:37 PM ) değiştirilmiştir. Sebep: HERŞEY ÇOK GÜZEL ARTIK. KONU DÜZENLENDİ

Karar Dönemi Banlıcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Yaklaşık olarak düşünmemeyi sağlayan ilaçlar var.
    Zor zamanlarda yada çok yorgun olunca faydası var.
    Ama dikkat edin insan rahata çabuk alışır.
    Aptal insan cahil insan mutlu insandır.

Cahillik Dönemi chenn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

xisyankarx

çok güzel bir çözüm bulmuşsunuz..bende aynı yöntemi uygulamaktayım...bir iki aydır düzenli namaz kılmayı bırakmıştım tekrar başladım..rahatlıyorum huzur buluyorum ve allaha dua edecek gücü buluyorum kendimde..içimdeki sesler artıkça şeytana uydurma yarabbi diye dua ediyorum
    herşey güzel olacak..herşey güzel olacak..herşeeyyyyyy.....

Alıntı xisyankarx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yazdıklarımın hepsinden kurtuldum Artık hiçbirini yapmama gerek kalmadı ..Nasıl derseniz...

2 Gündür çok kötüydüm hazmedemiyodum intikam almak istiyodum egom sürekli vuruyodu b tekeme bana...Dün 2 kere bugünse 1 kere yıkanmama rağmen göğsümdeki o saçma kaygı zarar verme korkusu intikam alma duygusu geçmemişti...Buna dayanamıyordumki bir an aklıma namaz geldi.Gitti bi abdest aldım sıcak suyla.Sonra açtım seccadeyi ve başladım yatsı namazını kılmaya o kadar konstare oldumki kendimi allaha bıraktım bütün benliğimi.Ve namazı kılarken aklımdan yine çeşitli şeyler geçti ama ben okadar kendimi allaha bıraktımki geçerken bile dğşnceler fazla sinir gelmiyorsdu aklıma namazı bitirip dualarımı ederken sinirlendiğim insanları duaya katarak allahım sen onlara bana çektirdiklerini çektir ve onlarada hidayet yolunu göster yarabi dedim ve inanılmaz bi rahatlık hissettim..Çünkü kendini allaha bıraktığın zaman ego gücü azalıyo ve allahın karşı tarafa ceza vreceğini bilysoun nerdenmi çünkü hepimiz zamanunda birilerini kırmışızdır yada kötü şey söylemişizdsir bunları çekiyoruzdur..Bunu bilen insan allaha dua eder ve sinirlendiği insan için bile allah hidayt göstersib derse rahat eder.

Ayrıca şundan emin olunki her insan naparsa çekiyor.Seni biri kırdıysa o çekecek onu yada çekiyordur.Ben zamanunda birilerini kırdım birilerine yanlış davandım ve bunun sonucu olarak çektim bunları çünkü zamanunda bende öyle sinir edici şeyler yaptımki bana hazmedemeyip bana beddua eden olmuşur.Bunları çekmişimdir..Şuan çok rahatım..Bide sinir edici insanlar varsa uzak durun kendi haline bırakın yeter.Kilit nokta şuki siz kendinizi yalnız hissederseniz herzaman üstünnüze gewlir düşünceler ama kendinizi allaha bırakın bak nasıl hissedecksiniz.
    Hem senin adına sevindim hem de bir taraftan Seni kıskandım xisyankarx çünkü ben namaz kılarken o huzuru hissedemiyorum..sebebide benim aşırı mükemmeliyetçi biri olmam..Ayrıca anlattıklarından akrep burcu olduğuna karar verdim doğru mu?
    Ya bir yol bul, Ya bir yol aç, Ya da yoldan çekil!

IDDQD
    Guest

Question

Düşünme Yeteneğini İstemiyorum arkadaşlar.
    Paxil bunun için birebir
    Keşke deli yada gerizekalı olsaydıkda düşünmeseydik.Beynin hangi bölgesini imha etmek lazımsa edelim! Şu düşünmeden kurtulalım...Bir gün kendimi beyin cerrahına emanet edip şu hastalıklı beynimi 2000 parçaya böldüreceğim...
    Bense, çok fazla düşündüğüm için deli olduğumu biliyorum. Düşünmeyen deli var mı? Bir insanın deli olduğunu nasıl anlarsın? Deli ile gerizekâlının ortak noktası düşünememesi midir?

Banned

ne düşündüğünede bağlı,kimi düşünür düşünür,hiçbirşey elde edemez kendi kendini yer. kimide düşünür ampulü icat eder yada bir yatırımcıdır büyük paralar kazanır düşüncesiyle,düşünmekten çekinmez. düşünme yeteneğini istemediğini neden düşünüyorsun,bir delinin düşünebileceği şeyleri düşündünmü hiç,yada düşünememeyi düşündünmü,bir gerizekalının zekasını neden tercih edesinki,yol alırken bir saatte bir 5 saniye çalışıp tekleyen bir motorumu,sürekli çalışan ama çok düşük performansta çalışan yetmeyen bir motorumu,yada şuanki beynin gibi duraksamadan çalışan bir motorumu tercih ederdin.tekleyen motor başına bela olur,yokuş aşağı biyere çarparsın kaza yaparsın,nerde nezaman duracagını bilmessin.herneyse ama sana birşey daha söyleyeyim ben geçenlerde 15 dakika hiçbirşey düşünmediğimi farkettim,düşünmediğimi düşündüğümde bi 15 20 dk olmuştu

Ben başak burcuyum...Ama burçların ne derece doğru olduğunu düşündüğümde pek inanmıyorum burçlara.Çünkü bazıları tutuyor bazıları ise benle ilgisi yok.O yüzden burçlar ne kadar doğrudur bence pek değildir...
    Sakin bir ortamda köşene çekilip Namaza tamamen konstantre olup kendini Allaha bırakırsan rahatlayacağına inanıyorum..Tabi sürekli namanızı kılacaksın ilaç gibidir kıldıktan sonra Allaha dua ederken herşey içinden diyebilirsin Allahım bunları yaşıyorum dersin ağlarsın ve rahatlarsın...Her kıldıktan sonra egonu zayıflatırsın...Tabiki bu arada doktorunlada konuşup tedavini sürdüreceksin...Ama inan öle duygular varki insanı bitiren o yüzden sorununu çok büyütme...
    Aşırı mükemmelliyetçi insanıda hayat çok yorar.Allahtan bende ölebişe yok ama benim derdimde bana göre beni çok yıpratır...Beni yıpratan nedense hep sinirlenirim içime atarım ve yansıtmam ve sonradan bu olay aklıma gelir ve nednse derin düşünmeye başlarım ve sonra nolur hayatımın tek sorunu gibi olur ama öyle değildir ama yinede çok yıpratır..Ve çok zorlu günler aştım ve önümde 1 problem var şuan kalan onuda aştımmı bana hayat çok kolay gelecek....Bütün problemlerim egomdan kaynaklanır egomun kemiriciliğini tecrübe etmiş biriyim...Bütün duygularıda yaşadım yaşım 17 olmasına rağmen Örn olarak suçluluk duygusu pişmanlık duygusu hazmedememe kendini yeme bitirme zarar verme korkusu aşk takıntısı tipi herşey...Aşkla ilgili hiçbir problemim yok şuan ve çok rahatım...Hemde öle aşk takıntısıydıki inanamazsınız nasıl atlattığıma bende hatırlamıyorum şuan ... Şuana kadar çekip kurtuldupum hastalıklardan bazıları... sosyal fobiden kurtuldum 8.sınıfta başlamıştı şuan lise4teyim ve bu sorunum yok obsesif kompulsif bozukluk iise 8.sınıfta başlamıştı şuan hayatımı mahvedecek düzeyde değil...Şuan kalan kin nefret ile ilgili problemimde ise namazla rahatlıyom bunuda egoma kabul ettirdikten sonra bi çeşit tatmin etme yenilmicem egoma SONRA çok rahatlıcamm...Biz bu tür sorunlarla uğraşırken bazıları o kadar rahat devam ettiriyolarki hayatını bu sorunların hiçbirii yaşamadan atlatıyolar yaşıtlarımdan bahsediyorum...Herzaman Namaz rahatlatır...Her anımız şükretmeli nedeni ise daha kötü durumlar herzaman vardır o yüzden şimdiki halimize şükretmeliyiz.Ben hep derdim bu obsesifden nasıl kurtulacam intihar etsemde kurtulsam ilaçsız kendim mücadele ederek kurtuldum ama şuan beni bitirebilecek obsesifden daha kötü olan suçluluk duygusunu yaşadığımı hatırlıyorumda .... O yüzden heerşeyden kötüsü var hep şükretmeliyiz..
    yükselen burcun akrep olabilir neyse basit bir meraktı benimkisi..benim şuan bir doktorum yok yani tedavi görmüyorum..ha tedaviye ihtiyacım var mı yok mu? işte bunu anlamak için bu siteye üye oldum..çünkü insanların olaylar karşısında hangi tepkileri verdiklerini hangi duyguları yaşadıklarını ve çözüm önerilerini merak ediyorum..Namaz konusundaki mükemmelliyetçiliğim ise şöyle: birincisi hergün 5 vakit namaz kılmalıyım ikincisi bunu vaktinde kılmalıyım üçüncüsü tam ezan okununca oyalanmadan kılmalıyım..şimdilik aklıma namazda istemediğim dünyalık fikirlerin gelmesini hoşgörebiliyorum ama şimdilik ama şunuda belirteyin ben senin yaşlarında iken hiç böyle değildim namaz kılmaktan huzur duyardım ve kendimi suçlamazdım mesela sabah namazıına kalkamamışsam bu normal bir olaydı halbuki şimdi sabah namazını kaçırmışsam acaip derecede huzursuz oluyorum hatta diğer namazları bile kılasım gelmiyor bazen bu huzursuzluk ve stres gün boyu devam edebiliyor...kendimi affedemiyorum..yada ezan okunuyor benim o anda yapmakta olduğum bir işim oluyor önce onu bitirmek istiyorum onu bitirincede namazı sonraya bıraktım diye acaip huzursuzluk duyuyorum artık yorulmaya başladım..hayatımı hep namaza göre düzenlemeye çalışmak beni yoruyor..sizce bunlar normal mi?

Ben suçluluk duygusu derken yanlış anlamışsınız benim namazla ilgili hiçbir suçluluk duygum yok ve başlayalı 3-4 gün oldu çok yeniyim ve inanılmaz rahatlıyorum namaza başlamamın sebebi kin nefret ve kötü duygulurdan arınmak ve kendimi düştüğüm boşluktan kurtarmaktı....Benim suçluluk duygum farklı bir sebebtendİ o sebebse bana göre yapmadığım ve yapmam gerektiğini düşündüğüm şeylerden suçluluk duygusu duyardım şuan yok...Anllattıktan sonra abime rahatladım...

Sizin durumunuza gelecek olursa suçluluk duygusu nolursa olsun hanigi olayda olursa olsun aynı etkiyi yaratıyor yani kötü etkiyi..Ve yaşadıklarınız normal bi durum değil bi psikiyatriye gidip bunları konuşmalısınız sizin yaşadıklarınızı yaşayan o kadar kişi varki bunu teselli olarakda algılayabilirsiniz ama örn olarak vericek olurssak benim annemde çok mükemmeliyetçidir istediği şeylerin en iisinin olmasını ister Mesela temizlik konusunda ...

Bunları yakın ve samimi hissettiğiniz insanlarla paylaşın.Sizin durumunuzda olan çevrenizde bissürü insan vardır bundan %100 eminim Paylaşın ve rahatlayın.Psikiyatriye gidin ve doktorunuzşa konuşun.
    2 yıl önce gittim bana test yapmasını istedim herşey normal çıktı testlerde ben ağır bir depresyon geçirdiğimi sanıyordum ama o hafif bir dprsyon buldu bende..hatta ilaç bile vermiyordu ama ben zorla ilaç istedim lustral verdi ilk kutuyu bile bitirmedim benim sorunum çalışan biri olmam çünkü bende stres yapıyor ben tatilde iken çok mutlu oluyorum o zaman rahat rahat namaz kılabiliyorum çünkü..ama açıkçası normal durumda da olmayabilirim..onu kabu ediyorum 2 yıl önce gittiğim psikiyatris benim iyi bir terapi hastası olduğumu söylemişti..yani konuşmaya çok müsait biriymişim..bu durumda sanırım bir psikolog çok daha iyi olabilir benim için..ama gittiğim psikolog bana bildiğim şeyleri anlatırsa bu hiç hoşuma gitmez..

IDDQD
    Guest

Deli duyar birşeyi ama olayı algılamaz biri ona bağırsa hakaret etse ona algı yüklemez...Düşünmez bile çünkü ego denilen şey yoktur onda yada çalışmaz...Biz niye çekeriz olaylaraa kattığımız anlamlardan dolayı delinin böyle düşüncesi yoktur...Deli birşey öğrenememiştir..Bağrıldığında napılır bağırsan ona güler herhalde çünkü anlamaz.Değersizlik duygusu hissetmez.Hiçbirşey.. Çok rahattırlar.
    Eğerki deliler Düşünüp bir anlam yükleselerdi olaylara nie ben çalışmıyorum nie benim kız arkadşaım yok nie insanlar benle değil yada kendini kabul ettirme duyguları yok olsaydı nie insanlar benim yanımda değil falan filan deyip suçluluk değersizlik türü duygular hissederlerdi ve bunlardan bazıları intihat bile edebilirdsi .SEn hayatında gördünmü hiçbir deliyi alkol alan sigara içen yada intihar eden göremezsin.Sırf son cümlem herşeyi anlatıyor...
    Peki sen hiç deli gördün mü? Gördüysen nerede?

Banned

bunu neden sordun ?

Sayfa 1/3 123 SonSon