Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
33 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: Doktorum Şizofrenisin Diyor

Karar Dönemi

.......................................
    Konu gezgin tarafından (06-11-2011 Saat 02:39 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

..................................
    Konu gezgin tarafından (06-11-2011 Saat 02:39 AM ) değiştirilmiştir.

Cahillik Dönemi elmaelma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Dokturun anlattıklarına göre belirti olarak ençok benzeyeni teşhis koymuş biraz konuşma duyduğunu falanda söylüyossun belki drecesi farklıdır. Hayatını buna göre yönlendirmemen güzel. Yinede sorun denilebilecek bir şey varsa ve hayatını etkiliyorsa düzelmeye yönelik hayatında değişiklikler yapmalısın.

Standart Paylaşımcı-Dost; e-psikoloji.com Duyarlılığına; ÇOK ÇOK, TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜRLER!..

Anlaşılabilirim Umuduyla; Doktoruma, Yapmak İstediklerim Konusunda, Ayrıntılı Bilgi Vermeye Çabalamıştım!. Kendimce Önemsediğim Konular Vardı ve Çok Şeyler Yapmak İstiyordum!. En Az Çaba ile; Kazanılabilecek En Çok Kazanç Arayışı İçersindeydi, Ruhumun Coşkusu O Anlarda!. Kitaplardan Çok Çok Etkileniyordum; Kitaptan Bir Güzellik Kapsam: Kontrolsüz ve Duyarsız Bir Biçimde, Kendimi Başarının Yoluna Atıyordum Bilinçsizce, İstemeden!. Bir An Geldi ve Kendimi Tanımalıyım ve de Doktorlarımdan Yana Şikayetçiliği Bırakmalıyım, Dedim Kendi Kendime!. Doktorlarıma Hak Verdim; Başarı Adına Elle Tutulur, Gözle Görülür Bir Kazanıma Ulaşamaz İsem: Kendimi Anlatmakta Başarılı Olamam ve Ben Yalnızlığımla Bir Hayat Sürerim, Anlamına Gelen Çeşitli Düşünceler İçersinde Yaşadım!.

Sonra Bir An Daha Geldi ve Kendi Kendime; "Başarı Nedir?." , "Başarı Kiminledir?" , "Başarı Nerededir?." , Gibi, Çeşit Çeşit Sorular İçersinde Düşüncelere Daldım!. Başarıyı Kendimce Tanımlamaya Çabaladım ve Paylaştım!. Kendime Göre, Bir Değerler Kültürü Bütünlüğüm Oluştu ve İnandığım Değerleri Muhafaza Etmeye Çabaladım, Kendimce!. Büyüklerimin Denetiminde; Başarı Adına, Yeni Şeyler Öğrenmek İstiyordum!. Ve Büyüklerimin Takdirini Kazanacak, Olgun Davranış Biçimlerine Sahip Olabilmek ve Kaleme Almaya Çabaladığım, Başarıya Ait Düşüncelerime Uyumlu Olmak İstedim!. Dünya Görüşü Açısından, Seçici Olmak Zorundaydım ve Doktorlarımın Tedavimde Etkisi Büyük Olmuştur, Diye Düşünüyorum!. Çünkü, Gerçek Başarıyı; Kullanmakta Olduğum İlaçlarımın Kazandırdığı Bir Denge ile, ve Hayatı Dengeli Bir Biçimde Yorumlamaya Yarayan Artan Bir İstekle, Başarıya Dair Yeni Bir Tanım Getirebilmiştim!.

Her Bir İnsanın; Kendine Göre, Bir Başarıya Dair Beklentisi Var!. Başarıya Dair, Yeni Tanımlamalara Katkısı Olan TÜM SAYGIDEĞER BÜYÜKLERİMİZE ÇOK ÇOK, TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜR EDER, SAYGILARIMI SUNARIM!.

Benim İçin; Gerçek Başarı: SOSYAL FOBİLERİMDEN ARINMAK ve ANTİSOSYAL OLAN KARAKTERİMLE, Küçük Başarılara Dair Girişimciliğimin Devam Edebilmesidir, Diye Düşünüyorum!. Ben; Kendimce, Kendime Bu Şekil Telkinde Bulunabiliyorum!. Ve Yapılabilmesi Zaman Alan Büyük Başarıları, SAYGIDEĞER BÜYÜKLERİMİZİN KONTROLÜ ALTINDA GERÇEKLEŞTİREBİLMEYİ İSTERİM!. BANA BU KONU ÜZERİNDE, BÜYÜK DESTEĞİ OLAN YETMİŞ MİLYONLUK MEMLEKETİMİZ İNSANLARINA DA, AYRI AYRI ve ÇOK ÇOK, TEKRAR TEKRAR TEŞEKKÜR EDER, SAYGILARIMI SUNARIM!. İYİ Kİ VARSINIZ!. DOSTLUKLARIMIZ SAĞOLSUN İNŞALLAH!.
    "Okumak ve Kaleme Almak; Yaşamak ve Yaşatmak İçin Olmalıdır!."

Banned

Alıntı gezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak Ediyorum Acaba Benim Gibi Rahatasılğı Olanlar Varmı Aynı Duygular İçerisinde Hep Bunu Merak Etmişimdir.Düşünce Bozukluğu,Korku,Heyecan Anlatılmaz Aslında Ama Merak Ediyorum İşte=)
    gezgin kardeş merak ediyorum bu kullandıgın ilaçların etkisini hiç görmüyomusun yani bahsettiğin gereksiz korku heyecan toplumdan kaçma gibi durumları ilaçlar kontrol edemiyor mu seni anlıyorum bende yuzden seksen şizoyum sadece doktora gidip raporumu alıcam o kadar ama ilaçlarlada çekilmiyomu bu hastalık? birde gezgin kitap okurken tv izlerken gün içersinde birileriyle konusurken ve ya suraya mesaj yazarken bile içine korku doluyormu senin...bana oluoda
    Konu dıskokralı tarafından (03-06-2011 Saat 01:38 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi bekirecr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mrb.ben de 14 aydır invega kullanıyorum.ben dışarı çıkma da sorun yaşıyorum korku değil.odaya kendini kapatmasan iyi olur derim.

Karar Dönemi

...............................
    Konu gezgin tarafından (06-11-2011 Saat 02:40 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

....................................
    Konu gezgin tarafından (06-11-2011 Saat 02:40 AM ) değiştirilmiştir.

Karar Dönemi

kendin söylemişsin işte, düşünce bozukluğu demişsin. muhtemelen sen de işitsel halüsinasyonlarda vardır.
    duygulanmadaki bozukluğuda eklersek ,psikotik bir rahatsızlığının olduğu ortada. yüksek ihtimalle bu şizofrenidir.

Cahillik Dönemi devhis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı gezgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şizofreniden önce organik olmayan psikoz tanısı koyulmuştu aradan 4 sene felan geçti.sonra şizofreni tanısı kounuldu.korkularım şöle bellli belirsiz korkularım var.bilinmeyen korkular.ilk heyecanla başlıyor sonra korkuya dönüşüyor.korkmamın sebebi ise şöle. ilk düşüncelerim de kibirlilik var ise ,yada yanlış istekleri düşünüyorsam insanların içine girdiğimde bu düşüncelerimi anlıyolar diye korkuyorum.ama o düşüncelelerim ben değil içimdeki başka biri üretiyor.biraz karışık oldu galiba misal komşum var çok sexi bir kızı var onun düşündüğümde. ailesi geldimi bizim eve korkuyorum düşüncelerimi okuyorlar hissi çok oluyor bende.bende kendmi odaya atıyorum.böle bişe.sonra akrabam misal çok uyanıklık yapıyor onu farkediyorum ama o bu düşüncemi okuyor hissine kapılıyorum korkuyorum. evet sorun bu galiba düşüncelerimi okuyorlar diye çok korkuyorum. evet olay bu sanırım.
    sen kendinin fazlasıyla farkındasın.bence değişim için umut vaad ediyorsun..
    ✿⊱ Anladım ki susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgarlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar. Anladım ki, derin ve esrarengiz olan her şey susuyor. Anladım ki susan her şey derin ve heybetli...
    ✿⊱ Bazılarının sadece normal olmak için ne büyük çaba sarf ettiğini kimse fark etmiyor.
    Albert Camus

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon