PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : bilişsel davranışçı düşünüyorum bi yerde takıldım

ozkan.akyurek
12-11-2013, 08:02 PM
arkadaşlar sosyal fobim var ve bunu kendim objektif bakarak ve düşünerek aslında korkularımın insanlardan değil de içimdeki korkuyu yaşamaktan korktuumun farkına vardım ve 1 hafta felan gayet kendine özgüveni olan ve içten içe de bunu sindiren birisi olarak gayet rahat geçiriyodum fakat bu haftasonu yine düşünceler aldı bşını gitti ve bu gerçekçi düşünme ye kaptırdım kendimi ve ilerde olabilecek durumlarda nasıl davranırım diye düşündüm ve o anda ailevi bişey düşündüm ya şu şöyle olsa ben nasıl davranıcam diye ve sanırım bu seferde gerçekçi düşünme ile herşeyi atlatamıyomuşum illa bi yerde bu korkuyu yaşıycam gibi bi korku yaşadım ve gerçekçi düşünmeye şimdi gerçekçi bkamıyorum yani inancımda etiketlendi sanki bu düşünce yöntemi de bi yere kadar diye.Sizce ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz? Dediğim gibi olaylara objektif bakıyordum ama ileriyi de düşündüm daha yaşanmamış birşeyi düşündüm ve ya o zaman kendimi net ifade edemezsem diye korktum ve bu gerçekçi düşünmeye de kapandım bi anlamda yani çıkmazda gibi hissediyorum kendimi yardım edermisiniz??

ceres
12-11-2013, 10:13 PM
bılıssel davranıscı terapı dusunceyı deıstırıor dusuncelerde duyguları deıstırıyor bunun faydasını gorursunuz