PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Saçlarım ve psikolojim

damon
29-10-2013, 09:44 PM
Merhaba ben 17 yaşında bi bayanım. saçlarım aylardır dökülüyor,çok kısa sürede psikolojik sorunlarım yüzünden 25 kilodan fazla verdim ve saçlarım dökülmeye başladı. kansızlık,demir eksikliği,vitamin eksikliği hepsi çıktı. doktorum ilaç verdi kullandım,azaldı.ilaçlarım bitti tekrar alana kadar yine arttı. her elimi attığım zaman 4 avuç falan saç geliyor. zaten psikolojik sorunlarım yüzünden kilo kaybı yaşamıştım üstüne saçlarım dökülünce daha stress yapıyorum. ailemin umrunda değil,ben hergün saçlarımı böyle görünce dahada deliriyorum. kimse takmıyor.duş almaya korkuyorum her defasında ağlayarak giriyorum.şimdi stressden de dökülüyordur saçlarım. peki ne yapmalıyım ? az da olsa aklıma getirmemeye stress yapmamaya çalışıyorum ama olmuyor. daha 17 yaşındayım.

cuuci
29-10-2013, 10:29 PM
Saçlarının dökülme nedeni aşırı kilo kaybın ve vitamin eksikliği yediğin ictigine dikkat et meyve sebze tuket normali günde yüz telmis senin daha fazladır duzlestirme fon çektirme zeytinyağlı sabunlar sampuanlar var onlardan kullan ve de en önemlisi stresten uzak durmaya calis

tayfundicle
29-10-2013, 11:04 PM
mrb sana güzel bişey önereyim çokta ekonomik ömür boyu kullanabilirsin kesinlikle şaşma ondan ısırgan otu sabunu kullan baharatçılarda vardır..

damon
30-10-2013, 02:05 PM
Saçlarının dökülme nedeni aşırı kilo kaybın ve vitamin eksikliği yediğin ictigine dikkat et meyve sebze tuket normali günde yüz telmis senin daha fazladır duzlestirme fon çektirme zeytinyağlı sabunlar sampuanlar var onlardan kullan ve de en önemlisi stresten uzak durmaya calis

hepsini yapmaya calısıyorum,ama yine aynı. ne yapıcam bilmiyorum. kimseyede danışamıyorum. dediğim gibi ailemin umrunda değil. kendimce bir şeyler yapmaya calısıyorum

mrb sana güzel bişey önereyim çokta ekonomik ömür boyu kullanabilirsin kesinlikle şaşma ondan ısırgan otu sabunu kullan baharatçılarda vardır..

bioxcin aldım bayanlar için 1 ay olmadı kullanalı. saçlarımı çok kabarttı hiç olmazsa gür gozukuyor eskisine göre ama devam ediyor.

teşekkür ederim cevaplarınız için

deep_sky_blue
30-10-2013, 02:17 PM
Aynı sorun bende de vardı. Biraz küçüktüm bir sürü kapsül kullanmıştım. Bende çinko eksikliği,kansızlık,demir eksiliği hepsi vardı. Doktor bana kuru üzüm ve mercimek gibi gıdaları tüketmemi söylemişti. Özellikle beslenme şeklinize çok dikkat edin, daha sonra stresinizden kurtulmanız gerekiyor. Bunun için bir doktora gitmenizi öneririm gerçekten daha iyi olur. Vitaminlere dikkat edin iyi olmanız dileğiyle... :)

damon
30-10-2013, 05:51 PM
Aynı sorun bende de vardı. Biraz küçüktüm bir sürü kapsül kullanmıştım. Bende çinko eksikliği,kansızlık,demir eksiliği hepsi vardı. Doktor bana kuru üzüm ve mercimek gibi gıdaları tüketmemi söylemişti. Özellikle beslenme şeklinize çok dikkat edin, daha sonra stresinizden kurtulmanız gerekiyor. Bunun için bir doktora gitmenizi öneririm gerçekten daha iyi olur. Vitaminlere dikkat edin iyi olmanız dileğiyle... :)

Özellikle mercimek tüketiyorum. Doktora gittim hatta 2 kere gittim,şuanda kan ilacı kullanıyorum.

deep_sky_blue
30-10-2013, 06:24 PM
Özellikle mercimek tüketiyorum. Doktora gittim hatta 2 kere gittim,şuanda kan ilacı kullanıyorum.

O zaman gerçekten iyi... Bu dönemi atlatırsınız umarım. Sağlıklı yaşamak gerçekten çok önemli ve kendinizi çok fazla sıkmayın stresle ve bu kansızlık olaylarıyla işe yaracaktır : )

Seçkin
30-10-2013, 06:54 PM
Söylendiği gibi bu bir "dönem"..önce bunu kendine sürekli hatırlatmayı unutma.."bunlar geçicek,biyolojik olarak geçmemesi mümkün değil,zor bi dönem yaşıorum ama biticek" gibi telkinleri sürekli yap kendine (özellikle de o ağladığın zamanlarda hatırlamaya çalış)

Ailenin tınlamaması nası bişeydir,cok iyi bilirim..canım kardeşim cok ii anlıorum seni inan..hatta bişi söliim mi;o sana ilaç yazan doktorlar bile o kadar önemsemior çünkü bunları "rahatsızlık" kategorisinde değerlendirmiorlar..

Sanırım bu yüzden psikologtan "sevk raporu" ile diğer doktorlara geçiş yapılmasını tavsiye ediolar..(ciddiye almaları için)

Yok demir eksikmiş,yok kan azalmış falan bunlar hikaye yaa..bu devirde kim demir gibi,çakı gibi yaşıo?..herkesin beslenmesi yanlış ve düzensiz zaten......önce psikolojinin düzelmesi lazım..mutluluk hormonlarının eskisi gibi salgılanması lazım..STRES'İN KAYNAĞININ bulunması ve üstüne gidilmesi lazım..

Biliorum,aile iplemezken bunlarla savaşmak,karanlıkta tek başına kara kedi aramak gibi bişi..ama yine de işe psikolog tan randevu alarak başlayabilirsin diim ben sana..

Doktorlara cok güvenen bi adam deilim ama bazen başka çare de kalmayabilior..

damon
31-10-2013, 05:18 PM
Söylendiği gibi bu bir "dönem"..önce bunu kendine sürekli hatırlatmayı unutma.."bunlar geçicek,biyolojik olarak geçmemesi mümkün değil,zor bi dönem yaşıorum ama biticek" gibi telkinleri sürekli yap kendine (özellikle de o ağladığın zamanlarda hatırlamaya çalış)

Ailenin tınlamaması nası bişeydir,cok iyi bilirim..canım kardeşim cok ii anlıorum seni inan..hatta bişi söliim mi;o sana ilaç yazan doktorlar bile o kadar önemsemior çünkü bunları "rahatsızlık" kategorisinde değerlendirmiorlar..

Sanırım bu yüzden psikologtan "sevk raporu" ile diğer doktorlara geçiş yapılmasını tavsiye ediolar..(ciddiye almaları için)

Yok demir eksikmiş,yok kan azalmış falan bunlar hikaye yaa..bu devirde kim demir gibi,çakı gibi yaşıo?..herkesin beslenmesi yanlış ve düzensiz zaten......önce psikolojinin düzelmesi lazım..mutluluk hormonlarının eskisi gibi salgılanması lazım..STRES'İN KAYNAĞININ bulunması ve üstüne gidilmesi lazım..

Biliorum,aile iplemezken bunlarla savaşmak,karanlıkta tek başına kara kedi aramak gibi bişi..ama yine de işe psikolog tan randevu alarak başlayabilirsin diim ben sana..

Doktorlara cok güvenen bi adam deilim ama bazen başka çare de kalmayabilior..

haklısın ama doktora vs bile kendim gidiyorum,hepsine tek başıma üstlenmek çok zor gerçekten. zaten öyle sosyal biride değilim. dediğini deniyicem ama.onun dışında genel olarak bayanlarda yarıyormuş,doğum kontrol haplarını şampuanıma karıştırıcam.Saçlar için çok iyi gelip çabuk uzatıyormuş. Çok araştırdım bu da olmazsa artık kesin psikologa gitmem lazım

Seçkin
01-11-2013, 07:11 PM
Bak bunu ilk defa duyuyorum(saç dertlerini ben de senelerdir araştırıorum diebilirim)..bu doğum kontrol hapları gerçekten sihirli değnek gibi bişi sanırım..bi kaç hastalıkta daha;alakasız da olsa tedavi edici etkileri olduğunu duymuştum...herneyse..

Hadi bakalım,istediğin sonuçları almanı umalım o halde..ben sana minoxil in bayanlar için olan %2 lik spreyini önericektim ama sen önce kendi çözüm yolunu bi dene tabi ki..ne de olsa benim de bilgi sahibi olmadığım bi seçenek bulmuşsun ve belki de sonuca götürecek bu seni..

Bu arada "herşeyi tek başına yapmak zorunda olman" la ilgili telkin edici bişiler yazmak isterdim ama yalan olurdu..aynen dediğin gibi...çok zor...

cuuci
01-11-2013, 07:54 PM
Bak bunu ilk defa duyuyorum(saç dertlerini ben de senelerdir araştırıorum diebilirim)..bu doğum kontrol hapları gerçekten sihirli değnek gibi bişi sanırım..bi kaç hastalıkta daha;alakasız da olsa tedavi edici etkileri olduğunu duymuştum...herneyse..

Hadi bakalım,istediğin sonuçları almanı umalım o halde..ben sana minoxil in bayanlar için olan %2 lik spreyini önericektim ama sen önce kendi çözüm yolunu bi dene tabi ki..ne de olsa benim de bilgi sahibi olmadığım bi seçenek bulmuşsun ve belki de sonuca götürecek bu seni..

Bu arada "herşeyi tek başına yapmak zorunda olman" la ilgili telkin edici bişiler yazmak isterdim ama yalan olurdu..aynen dediğin gibi...çok zor...
Minoxil dediğiniz sey şampuan değil sanırım eczaneler bulunur mu?

spatya3338
02-11-2013, 12:02 AM
öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunarım bence saçlarını çok kısa yaptırıp yeniden düzeni bir şekilde bakımlı olarak büyütmelisin çok kısa iken döküldüğünü fazla hissetmezsin moralin daha düzgün olur

Seçkin
03-11-2013, 06:40 PM
Minoxil dediğiniz sey şampuan değil sanırım eczaneler bulunur mu?

Evet şampuan deil..eczanelerden satın alabilirsiniz fakat bayan iseniz;kesinlikle %5 lik olanından deil(erkeklere özel),%2 lik bayanlar için üretilenlerden almanızı öneririm..

damon
04-11-2013, 03:39 PM

öncelikle çok teşekkür ederim,kullanmaya başladım,umarım etkisini görürüm. her şey üst üste geliyor,son senem,sınavlarım,ailem...

öncelikle geçmiş olsun dileklerimi sunarım bence saçlarını çok kısa yaptırıp yeniden düzeni bir şekilde bakımlı olarak büyütmelisin çok kısa iken döküldüğünü fazla hissetmezsin moralin daha düzgün olur

teşekkür ederim,zaten kısa kestirdim ama hala aynı. duşa girip suyun altına girdiğim zaman akan saçları görseniz inanamazsınız.Uzunken nasıl olurdu demek ki