PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uğraş edinme , rahatlamak için bir öneri ...

pdr-ci
29-10-2013, 12:22 AM
İyi akşamlar arkadaşlar. Ben Ali adında bir lise öğrencisine meslek danışmanlığı yapıyorum. Sınav dışında ona iyi gelecek bir aktivite uğraş ne olabilir.. Aklınıza gelen bişeyler olursa yazarsanız sevinirim.

Edebiyat26
29-10-2013, 02:02 PM
Spor dallarindan birini secebilir mesela yada sohbet ortamlarina katilabilir.Eskiden mandala yapiyordum simdi hat sanatiyla ugrasiyorum git gide iyi olmaya basladi.Yani yazmak tezhip sanati rahatlatiyor.

pdr-ci
30-10-2013, 07:04 PM
Cevap için teşekkürler..

protagonist
30-10-2013, 08:48 PM
benim aklıma ilk yapboz geldi ben yapmayı çok severim. şimdi sanırım bir de üç boyutluları maket gibi olanları falan da var. onunla stres atıp eğlenebilir belki. Ben bir de yapbozun her parçasının arkasına edebiyat çalışırken yazar şair falan yazmayı planlamıştım. ezberlemesinin kolay olması adına ama gerçekleştiremedim. Belki öyle bir şeyler olabilir.
Onun dışında kendi ilgi alanına göre gidebileceği bir sportif faaliyet masa tenisi mesela stres atmak için güzel olabilir.
Derslerin stresini unutup kafasını dağıtması için tiyatro drama gibi etkinlikler de önerebilirim.
kolaylıklar dilerim..