PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Böyle yarı da bırakmak var mı???

aysenurr
06-10-2013, 08:12 PM
İyi akşamlar. geçtiğimiz hafta psikolog randevum vardı, ben ilçedeyim erkenden uyandım merkeze randevu için gittim . sonuç... beni odaya almadı bir saniye geliyorum dedi dışarıya cıktı Ayşenur şimdi doktorunla görüştüm bundan sonra sıkı sıkı doktorunla görüşeceksin belki 3-4 ay sonra düzlüğe çıkarsan tekrardan seninle görüşürüz ama su an için hayır dedi çünkü sen tedaviye dirençli direniyorsun dedi peki ya EMDR ne olucak terapi yarım mı kalıcak dedim dedim 3 aydır görüşüyordum ve 3 aydır bana travma için EMDR terapisi yapıyordu bunun için cevabıda sen EMDR tınlamıyorsun kazımıyorsun kafana işlemiyorsun ben pek faydalı olduğunu düşünmüyorum dedi . kısacası ne olduğumu anlayamadım gecen ay mmpı kişilik testi vermişti onu yorumlamış sonuçlandırmış ama bana açıklama zahmetinde bile bulunmadı zarf içinde verdi doktoruna götür o sana bu testi açıklayacak dedi .yani ona ne kazımıyormuşum dirençliymişim tınlamıyormuşum açıkçası ben EMDR den cok fayda gördüğümü sanıyordum bana böyle diyerek çelişkiye düşürdü ama ben yinede oturduğum şehirde yok ama başka sehire gidip EMDR Alayım mı acaba ? yoksa dediği gibi 3-4 ay bekliyeyim mi çünkü bana belki düzlüğe çıkarsın doktorun yeniden bana yönlendirir yeniden görüşürüz dedi yani bu konuda kararsızım...
ikinci bir husus ta ben kendi memleketimde sürekli bir psikoloğa gidiyordum bir yıl oldu ama buna geçince bana memlekettekini bırak aynı anda iki psikolog olmaz demişti bense tamam bıraktım dedim ve bırakmadım iyi ki bırakmamışım sonuç noldu bırak diyen kendi bırakdı ama diğeri sağolsun sürekli yanımda . neyse

yorum
06-10-2013, 08:54 PM
neler hissediyorsun psikolog hakkında çok mu negatiflik kattı ruhuna ?

aysenurr
06-10-2013, 09:09 PM
yani negatifliği geçtim de onun karar vermesi ilginç önemli olan benim yol katletmem ben emdr ile büyük yol aldığımı düşünüyordum ama bana birden sen emdr yidi tınlamıyorsun kazımıyorsun sende işe yaramıyor ara verelim dedi böyle demesi yanlış bence

yorum
06-10-2013, 10:32 PM
ayşenur seni uzun süredir tanıyorum sağlam karakterdesin. ve gerçekten çok güçlü bir insansın. psikolog nerden bilecek ilerleme olmadığnı bunu en iyi sen bilirsin. sence ilerleme olmuş mu önemli olan senin evet demen.
işinde başarısiz bir insan demekki onu diyen psikolog.

aysenurr
06-10-2013, 11:26 PM
işte bende bu konuyu diyorum tam da dediğiniz gibi önemli olan benim ilerleme olduğumu hissetmem o bunu bilemez bunu en iyi ben bilirim neyse belkide bu iyi oldu yol yakınken kurtuldum. bu arada güzel yorumunuz içinde teşekkür ederim...