PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Allah için yardim edin.

Arın-
27-09-2013, 02:13 PM
sinirlerime hakim olmak için ilaç dışında ne yapabilirim...bilen varsa yardım edermisiniz?

müzmin umutsuz
27-09-2013, 06:44 PM
Derin derin nefes alıp içinden sayabilirsin ama sinirin türüne göre değişir ben genelde içime atıyorum tmm boşveer diyorum.

ipek15
27-09-2013, 08:08 PM
snir krizi halinde geliyorsa müdahele edilmesi gerek. Ama normal bir sinirse zarar vermek istemiyorsan demekki bilincindesin demektir. dışarı çıkıp temiz hava almak derin derin nefes almak çok daha iyi gelecektir.

montevo
27-09-2013, 09:36 PM
sinirlerime hakim olmak için ilaç dışında ne yapabilirim...bilen varsa yardım edermisiniz?

bunun için doktor bana ilaç vemrişti.bi işe yaramadı.dozu kaçırıdm bikeresinde içimde bişeyler şmaya başladı.sonra baktım olmuyo bıraktım.zamanla ,iş yerindeki durumalr yüzünden sinirli idim,düzeldi.özellikle karşı cinsle ilişki.illaki duygusal olmasına gerek yok.amirm bayandı ve dayı diye hitap ediyordum.bak şu kız süper güzel felan diyordum.gerçi yine tez parlıyorum ancak nedeni çook belirgin olduğu için hak veriyorlar ve bu durum sadece benimle sınırlı değil.kitap okumayı dene.neşeli ve salak pop şarkıalrı dinle :)

cuuci
27-09-2013, 10:02 PM
soguk suyla yuzunu hatta kafanı yıkayabilirsin seni kendine getirebilir biraz da olsa:)

Canımsın
27-09-2013, 10:59 PM
soguk suyla yuzunu hatta kafanı yıkayabilirsin seni kendine getirebilir biraz da olsa:)

"Öfke şeytandandır. Şeytan ise ateşten yaratılmıştır. Ateşi söndüren de sudur. Onun için, biriniz öfkelenince hemen abdest alsın!"
Ebû Vail radıyallahu anh. Ebû Dâvud.

415. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Biriniz ayaktayken öfkelenirse, hemen otursun. Öfkesi giderse iyi, gitmezse hemen yatsın."
Ebû Zer radıyallahu anh. Ebû Dâvud.

416. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Kim, öfkesinin gereğini yerine getirmeye gücü yettiği hâlde, kendini firenlerse, Allah onu, kıyamet gününde, yaratıkların huzurunda çağırır ve hurilerden dilediğini almakta serbest bırakır."
Sehl radıyallahu anh. Tirmizî.

417. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem sordu:
"Siz kime pehlivan dersiniz?"
"Yenilmeyen kişiye."
"Hayır, asıl pehlivan, kızgınlık anında öfkesine hâkim olan kimsedir," buyurdu.
İbn Mesûd radıyallahu anh. Müslim.

montevo
27-09-2013, 11:07 PM
"Öfke şeytandandır. Şeytan ise ateşten yaratılmıştır. Ateşi söndüren de sudur. Onun için, biriniz öfkelenince hemen abdest alsın!"
Ebû Vail radıyallahu anh. Ebû Dâvud.

415. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Biriniz ayaktayken öfkelenirse, hemen otursun. Öfkesi giderse iyi, gitmezse hemen yatsın."
Ebû Zer radıyallahu anh. Ebû Dâvud.

416. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu:
"Kim, öfkesinin gereğini yerine getirmeye gücü yettiği hâlde, kendini firenlerse, Allah onu, kıyamet gününde, yaratıkların huzurunda çağırır ve hurilerden dilediğini almakta serbest bırakır."
Sehl radıyallahu anh. Tirmizî.

417. Allah Resûlü sallallahu aleyhi ve sellem sordu:
"Siz kime pehlivan dersiniz?"
"Yenilmeyen kişiye."
"Hayır, asıl pehlivan, kızgınlık anında öfkesine hâkim olan kimsedir," buyurdu.
İbn Mesûd radıyallahu anh. Müslim.

bir kaç sene önce sinirlenince yatar uyurdum.insan unutuyor uyuyunca :) bide bu hurilerin nuri olanları da var mı?

Canımsın
28-09-2013, 12:10 AM
bir kaç sene önce sinirlenince yatar uyurdum.insan unutuyor uyuyunca :) bide bu hurilerin nuri olanları da var mı?

Genis zaman diliminde uyku hakikaten iyi geliyor oda olmazsa en harbi cozum abdest!

yok yok diye biliyorum nuride neden olmasin=)

cenneti hakedebilseydik bi..

Jin K.
28-09-2013, 03:38 PM
Merhaba.

Şiddet ve öfke içgüdüsü kesinlikle uygun bir biçimde tatmin edilmelidir.
Bu arzularınızdan kaçmak ve uzaklaşmak, sizin için büyük olumsuzluklara neden olacaktır.
Bir spora yönelmenizi ve enerjinizi bu doğrultuda harcamanızı öneririm.

Sevgilerimle.

pdrsrdm
28-09-2013, 03:59 PM
Sakinlestirren bitki caylarini denemelisin bence.. :)

Arın-
01-10-2013, 11:28 AM
Arkadaşlar hepinizin dediği şeyler doğru. fakat sinirim karşıdaki insanın bir lafı üzerine bir anda geliyor . sinir anında nefes almak , yüz yıkamak , ya da dua etmek gibi şeyler aklıma gelmiyor bir anda öfkeleniyorum bir iki saat sonra pişman oluyorum. başka bir yolu var mı bu öfke kontrolünün...

azadb
05-10-2013, 04:26 AM
Bendede benzer bi sorun vardı alay edilmeye, ciddi edilen kötü sözlere gelemezdim. Moralimi bozucak hareketlerde sinirlenirdim çok saldırganlaşırdım. Ama hayata gülmeyi öğrendim :D Gülmek insanı mutlu eder. Her ne kadar sinirli olsan da gülmeyi dene sinirin yatışıcaktır