PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 ay mutluluk....

özge2
18-09-2013, 06:45 PM
Ailemin yakın arkadaşının oğluile 1 ay kadar beraber olup evlnme kararı aldık okadarmutluydumki herseyden geçmiş hayatımdan uzak bir adım atıcaktım ona herseyi geçmiş hayatımda yapılanları yasadıklarımı ilaçlarımı herseyi anlattım çalışamayacağımı kendi soyumdan bir çocuk istemediğimi( size belki ters gelir ama ben istemiorum) herseyi oda anladı diye düşündüm meğer annesine anlatmış o annemle konuşmuş doğrumu dio yoksa bu hastalık numarası onu bana daha ii bağlamak içinmi ?eğer beni brakırsa intahar edicekmişim.....hayatımda işte o 1 ay nerdeyse hiç ağlamadım....maddi açıdan şuanki drumumdan aşağıya baya asayığa inecektim ama o kolayı restoran yerine balkondada içeriz dioduk....telefonda terk etti bni...2 kelimeyle bn hastaymışım ona istediği hayatı veremezmişim buraya kadar dedi ve nişanı attı ben eimde yüzük telefonda 2 dakka kalakaldım sonra krizler krizler.......bugn kadıköyde dolasıyodm yalnız başıma ve boğada bana bakıyo napıcamı şaşırdım göz yaşları..gözgöze geldik gelirken hayır dedim ve bir snir krizi ne düşündüler acaba insanlar bnm için..acıdılar belkide çünkü bn acıyorum kendime...o tek sansımdı bnim...günde 3,4,5 çeşit ilaç içen birini isterlermi bilmiyorum bn...berbat drumdayım berbat......
uzaktan baktım ona oysa iş yerinde ona çizdiğim kedi druyomuydu evinde bi oyuncak zürafamız vardı ibiş die onu bile özledim.....onu konuşturup salak salak eyleniodk.....güzel ve gelmicek günlerdi .....belki bu yazıyı okuyunca nedio bu kız diceksiniz ama bn anlatmak paylaşmak istedim o kadar çünkü etrafımda bunu paylaşacak çok kişi yok keşke olsa................biraz uzun oldu okuyunca sıkılıcaksınız....

toprak88
18-09-2013, 07:11 PM
Sevgili özge öncelikle geçmişler olsun. Yazının uzunluğu kısalığı çokta önemli değil kendini ifade etme şeklindir. yaşın kaç bilemiyorum. Ama kendine acıma özge. Hepimiz zaman zaman hastalıklar ayrılıklar aşklar yaşıyoruz. ve bunların travmaları uzun sürebiliyor. Ben konu hakkında uzman değilim sadece sana destek olmak için yazmak istedim.. Bu durumda ne yapılır nasıl davranılır inan bilmem ama ben senin yerinde olsaydım güçlü olmaya çalşırdım. sakin olmaya herşeyin bir sebebi olduğunu düşünür kısmet derdim herhade.. çünkü hayatta herşey planlanmıitır bizler için 1 saat sonramıs hatta 2 dakika sonramız bile planlanmıştr kader tarafından.. o yüzden çok irdelememek anı yaşamak önemlidir. yaşanması gerekiyormuş yaşanmış ve bitmiş.. eminim yaşın daha çok genç ve zamanı gelince daha güzel olacaktır herşey.

özge2
18-09-2013, 07:26 PM
çok teşekkür ederim toprak güzel dileklerin için..28 yasındayım bn:) artık bazı seylerden sıkıldığım için kısmet diemiorum keşke desem......bnde artık bir gelecek istiyorum hüsrana uğrayıncada sonucu bilioyosn işte..

özge2
18-09-2013, 07:28 PM
bnm pesimi brakmıyor geçmiş....

antepli
19-09-2013, 10:41 AM
bu normal bir durum. toplum bizim gibi hasta insanlara karşı çok acımasızdır.

bipolarTaha
16-10-2013, 12:30 AM
özge kisa ve öz konuşucam ümitsizliğe düşenin dili uzun olur

yorum
16-10-2013, 01:31 AM
şimdi nasılsınız ? sizi sevmeyen size değer vermeyen insanlar hayatınıza girmediği için dua etmelisiniz. bırakın zavallıca acıma duyguları ile acisınlar. ama kendileri acinacak durumdalar.

Mo Cuishle
16-10-2013, 09:47 AM
öğüt tavsiye felan vermeyeceğim. pollyannacılıktan nefret ediyorum sadece dediklerini anlamaya hissetmeye çalıştım ve çalışıyorum. yanlız değilsin ...

özge2
19-10-2013, 01:54 AM
teşekkür ederim yalnız olmadığını düşünmek iyi geliyor insana....tabiki bunun için hayatıma değer vermeyen insanların girmemesi için dua ediyorum ama nereye kadar ?

özge2
19-10-2013, 01:57 AM
çok daha iyiyim teşekkür ederim :) hayatı akışına bırakmaya çalışıyorum..bu arada Taha bey dili uzun olurdan kastını öğrenebilirmiyim?

Mo Cuishle
19-10-2013, 05:10 AM
Söyleyin güneş ne zaman doğacak acaba!.
Gece sürüp gidemez şafak söktükten sonra..
Bir deyin yağmur ne zaman yağacak acaba!.
Kar-buz böyle kalamaz cemre düştükten sonra...

umarım daha iyi olursunuz :)

yorum
19-10-2013, 06:02 PM
teşekkür ederim yalnız olmadığını düşünmek iyi geliyor insana....tabiki bunun için hayatıma değer vermeyen insanların girmemesi için dua ediyorum ama nereye kadar ?

Gidebildiği kadar, eminim ki yanlızlık bir yerde canımızı yakıyor.Ama farklı bir açıyla bakınca bakarmısınız boşanan dayak yiyen sorunlar yaşayan eşlere, böyle olmaktansa bence yanlız kalmak kafi, bazen insan için en hayırlısı hangisi bilemiyoruz. ve biz sadece canımızın acısının geçmesini isteriz ve o anki sorunlara bile isyan ederiz ama sorunlar insanı daha hayata dirençli kıldığına inanıyorum. Sakın sanmayın güllük gülüstanlık bir hayatım var. alakası yok ben bu sorunların beni yarattığına inanıyorum. oturup birine biraz teselli verebiliyorsam güç vermeye çalışıyorsam bunlar sorunlarımın bana kattığı şeyler....Tabi keşke imkan olsa da hiç kimse acı çekmese sorun olmasa mutlu mesut olsa ama ozaman hayat olmazdı cennet olurdu. ama bu dünya böyle olaylar karşısında bakış açımıza sahip çıkmalıyız. bize hüzün veren değil, bize bir şeyler katan bakış açısını yakalamaya çalışmalıyız.