PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Olgun insan ...

beste
11-09-2013, 11:14 AM
Zor işlerin ve durumların üstesinden gelmek için kendi içinizde disiplin sağlamadan önce , gerçekle yüzleşmeniz gerektiğini kabul etmemiz gerekir ...Dünyanın olduğundan değişik bir dünya olması için geçerli bir neden yoktur , dünyanın bizim istediğimiz bir dünya olması dayatması çocukca bir dayatmadır...
Değiştiremeyeceğiniz şeyleri kabullenmeyi öğrenirseniz, daha olgun bir insan olursunuz ....

pdrsrdm
11-09-2013, 01:14 PM
olgunluk değişik bir kavramdır kişiden kişiye değişir bence insan daha çok yaşına göre hareket etmelidir.. mesela 15 yaşında olan bir çocuk ne kadar olgun olabilir ki veya olabilir ama o yaşlarda daha çocuksu davranır ve çoğu zaman o yaşlarda çeşitli hatalar yapar gerek sevgili konusunda gerek arkadaş konusunda ama bu yapılan hatalar insanları daha çok bilinçlendirir. yani bana kalırsa insanlar hata yapar ve bu hatalardan ders çıkarırlar.. herneyse YAŞIMIZA GÖRE HAREKET ETMEK DAHA İYİ OLABİLIR.

MITHRA
11-09-2013, 01:40 PM
Dunyayı degıstıremıyorsan,kendı dunyanı degıstır.

beste
11-09-2013, 01:44 PM
Dunyayı degıstıremıyorsan,kendı dunyanı degıstır.

konu bu değil ama nasıl ? ...

9 ŞUBAT
11-09-2013, 03:33 PM
Olgunluk ;yılların getirdiği acıları ,mutlulukları ,tecrübeleri ,önyargılara bakış açısını harmanlamaktır .Olgun insanın olaylara yaklaşımı ve verdiği tepki çok daha farklıdır .

Olgun insan daha hoşgörülü,daha affedicidir .Bu davranışları bazen çevresine ters gelebilir ama o geçmişin tecrübesiyle ne yaptığını iyi bilen ayakları yere sağlam basan biridir ,her geçen gun de mükemmelliğe giden yolda adım adım yürümektedir .

MITHRA
11-09-2013, 04:08 PM
konu bu değil ama nasıl ? ...

Yanı demek ıstedıgım dunyayı degıstıremıyoruz dıye ona entegre olmalı ve herseyı kabullenıp bır koseye sınmelımıyız?Istemedıgımız bır hayatı kendımıze dayatmalımıyız?Dunya eger bu durumdaysa sonucta o da ınsanların onu boyle sekıllendırmesıyle bu duruma gelmıstır.Bence bunu kabullenmek,yenılmektır.Degısmeyen tek sey degısımın kendısıdır demıs ustad.Yanı her sey ınanmaktan ve mucadeleden gecıyor.Olgun ınsan olmaya gelırsek,olgun ınsan olmanın yolu yasanmıslıkla ılgılıdır.Yanı yasadıgımız tecrubelerdır bızı daha olgun yapan.Hatalarımız sonucu olgunlasırız.

Canımsın
11-09-2013, 04:42 PM
Olgun insan kırmayan ve kırılmamayı hazmetmiş öğrenmiş insandır.

o İNSAN herşeyi gönül dünyasındaki enginlikle karşılar.Susmayı sever zira insanları mutlu etmek adına dinleyicidir.

Olgun insan dingin bir ruha sahip olup çevresindekilere huzurun şahikasına yükselten insandır..

İyiki varlar..hep varolsunlar=)

gloxinia
11-09-2013, 04:53 PM
hayattan o kadar kolay korkacak bi insan değildim, insanlar yüzünden kendimden korkar oldum

Canımsın
11-09-2013, 04:57 PM
hayattan o kadar kolay korkacak bi insan değildim, insanlar yüzünden kendimden korkar oldum

İnsanlara ne aldırıyorsun Kendinize bakın sadece Ben nasılım diye.Takmayın korkularınızı=)