PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kardeşim ile ilgili...

luckyboy
01-09-2013, 02:10 AM
Merhabalar,okuyacağınıza inanarak ufak bir derdimi paylaşmak istiyorum.
kardeşim sinir hastası ve zeka geriliği teşhisi konularak 10 gün boyunca bakırköy'de yattı. Yattığı günler içinde iğne ilaç vs. verdiklerini söyledi her neyse 10 gün sonra çıkarken çıkışta bir iğne daha yapıldı ve eve geldik yaklaşık 7-8 gündür aralıksız bitkinlik halsizlik sersemlik gibi sorunları var pazartesi tekrar hastaneye gideceğiz bu konu kafamı karıştırdı öyle paylaşmak istedim bu konu ile ilgili fikir sahibi olanlar var ise bilgi paylaşımı yapmalarını rica ederim.
sağlıklı mutlu günler.

mmrgkhn
01-09-2013, 02:36 AM
kardeşim sinir hastası ve zeka geriliği teşhisi konularak 10 gün boyunca bakırköy'de yattı. Yattığı günler içinde iğne ilaç vs. verdiklerini söyledi her neyse 10 gün sonra çıkarken çıkışta bir iğne daha yapıldı ve eve geldik yaklaşık 7-8 gündür aralıksız bitkinlik halsizlik sersemlik gibi sorunları var pazartesi tekrar hastaneye gideceğiz bu konu kafamı karıştırdı öyle paylaşmak istedim bu konu ile ilgili fikir sahibi olanlar var ise bilgi paylaşımı yapmalarını rica ederim.
sağlıklı mutlu günler.

bu çok spesifik bir konu, herhangi bir hastanenin pskyatrına kayıt yaptırmadan, aradan sıvışarak danışmayı dene.

antepli
01-09-2013, 03:53 PM
hangi ilaçları verdiklerini bilmeden yorum yapmak mümkün değil.
ve teşhis nedir?
duruma bakılırsa fazla ilaç verilmiş.
bakırköydeki genel uygulama: fazla fazla ilaç.
eğer ilaçları kendi isteği ile almayı kabul ederse özel bir doktora ya da kliniğe götürün düzgün bir ilaç ayarlaması yapılsın.
Bakırköy ilaç almayı reddedenler için zorla ilaç vermek için uygun.
bakırköydeki sert muamele ve fazla ilaç verilmesi genelde hastalarda travma etkisi yapar.

Kimene
02-09-2013, 01:39 AM
sağlıklı mutlu günler.
Peki yazdiklariniza inarak bir yorumda ben yapayim :)
"Sinir hastaligi te$hisi" gibi bir te$his oldukca ilginc..Bu cok genel bir kavram..Depresyon, $izofreni, kaygi bozuklu vs vs. butun bu rahatsizliklar sinir sistemi rahatsizligidir..Ayrica psikolojik rahatsizliklarda ilac devamliligi ve takibi gerekir..on gun ilac verilip hasta taburcu edilip, takip birakilmaz..
Sagliklar dilerim..