PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dikkat Dağınıklığı

kardelen
01-09-2013, 12:01 AM
Kullandığım ilaçlardan mı yoksa hastalığımdan mıdır bilmiyorum çok dikkat dağınıklığı var bende. ÖZELLİKLE DERS ÇALIŞIRKEN... Ders çalışmaya başlarken çok zorlanıyorum dikkatimi zor toparlıyorum sizce nedeni ne olabilir ?

remitter
01-09-2013, 12:12 AM
hastalıgın ve ılaclar??

Morpheus
03-09-2013, 02:52 AM
Beslenme düzenin nasıl?
Uyku düzenin nasıl?
Hayattan zevk alıyor musun?
Hayata bakış açın nasıl?
Ve dikkatin nerelere gidiyor?

kardelen
03-09-2013, 06:17 PM
Düşünce bozukluğu vardı bunun için abilify kullanıyorum şu an 10 mg öncesinde günde 30 mg alıyordum çok şükür atlattım baya azaldı şikayetlerim. Bir de Selectra günde 200 mg kullanıyorum okb bozukluğu ve depresyon için. Ondan önce de çeşitli psikolojik ilaçlar kullandım ben yaklaşık 7 senedir ilaç kullanıyorum bir an önce TAMAMEN iyileşip ilaçları bırakmak diğer insanlar gibi yaşamak istiyorum, inşallah o günleri gösterir Rabbim.

kardelen
03-09-2013, 07:13 PM
beslenme düzenim çok aşırı iştahlıyım çok yiyorum her ne kadar diyete karar versem de birkaç gün anca dayanıyorum bozuyorum diyeti.
Eskiden uyku problemim daha çoktu. şimdi daha iyi çok şükür. geç yatıyorum geç kalkıyorum şu anda düzenli bir hayatım olmadığı için öyle. 2 ay öncesine kadar çalışıyordum mecbur erken kalkıyordum çok iyi hissediyordum kendimi o zaman ama eğer kahvaltıyı iyi yaptıysam özellikle çay içtiysem tabi. :) çay kahve içmediğim zamanlar kafamı kaldıramıyorum uykudan. o yüzden kahvaltıda öncelikli çay benim için her zaman. :)
Hayattan yerine göre zevk alıyorum tabi. Aşk acısı hariç :)
Hayata bakış açım bazen iyi bazen kötü her insan gibi fakat bazen ilacımı atmayı unuttuğum zamanlar çok panik yapıyorum bu durumun hastalığımı tetikleyeceğini düşündüğüm için. sinirleniyorum kırıcı oluyorum o zaman öyle olmasa bile yani ilacımı atmayı unuttuğum zaman kötüleşmesem bile öyle zannediyorum psikolojik olarak kendimi kötü hissediyorum ki bu çoğunlukla böyle oluyor.
Dikkatim nerelere gidiyor aslında bu cevabı ben de bilmiyorum. Bazen sevdiğim çocuk aklıma geliyor, tv de bir dizi aklıma geliyor bir dahaki bölümde ne olacak acaba diyorum falan. bazen yapacağım bir iş aklıma geliyor ders çalışmayı bırakıp o işe koyuluyorum. Az daha en önemli bir şeyi unutuyordum işi bıraktığımdan beri yani son 2 aydır evdeyim boşum ev işi yapmak hiç istemiyorum özellikle bulaşıktan tiksiniyorum ama yapmaya başladığım zaman o tiksinti geçiyor bir süre sonra bu okb bozukluğundan oluyor biliyorum. ama eskisi kadar böyle değilim çok şükür. Eskiden bu konularda durumum daha kötüydü şimdi azaldı çok şükür......
Tabi ev işi yapmadığım için benim için evde yapılacak en zevkli şey internet... özellikle facebook... bütün gün pc başındayım son 2-3 gündür azaltmak için uğraşıyorum bu bağımlılığımı mesela bugün eski okul arkadaşlarımla buluştum (bu arada bursada oturuyorum.) cumalıkızığa gezmeye gittik gezmek özellikle uzun zamandır görmediğim arkadaşlarımla görüşmek bana çok iyi geldi.
Konuyu saptırmadan devam edeyim... :) benim dikkatimi en çok dağıtan şey facebook takıntısı... özellikle beni sevip sevmediğinden emin olmadığım ama benim onu çok sevdiğim ilk aşkım sanırım şu an karşılıksız faceden ondan belki mesaj gelmiştir düşüncesi bu düşünceden çok takıntı biliyorum. sürekli telefonumu facebook hesabımı kontrol altındayım. Bazen girmemek için donduruyorum fakat o daha kötü oluyor. duramıyorum hemen aktif hale getiriyorum hesabımı. Ama bir gün başarıcam inşallah herşeyi istediğim gibi yapıcam kendi kendimi kontrol edebilicem bir gün başarıcam kendime güveniyorum bunları atlatıcam tabi ki bunlar Allah'ın izniyle olacak biiznillah. Dualarım hep bu yönde çünkü.
Ki eski halimi göz önüne getirdiğim zaman şimdiki halime çok şükrediyorum Şükürler Olsun... Dualarım kabul oluyor ama tabi ki tamamen iyileşmem için biraz daha zaman lazım...

kardelen
04-09-2013, 04:32 PM
kimse yardım etmeyecek mi :(

Deneme
04-09-2013, 04:46 PM
Dikkat dağınıklığı bende de var.

Aklıma olmadık düşünceler gelir ve dikkatim dağılır..

Uzun süre birşeye konsantre olamıyorum.

Sanırım beynim bir şekilde dikkatini toparlayammayı öğrenmiş.
Dikkatsizliğe alıştırmış.
Beyne dikkatli olmayı öğretmek lazım sanki..
Nasıl bir derste yeni bir yöntemi metodu öğreniyoruz, yeni bir bilgiyi öğreniyoruz..
Onun gibi beyine dikkatli olabilmeyi öğretmek lazım..

Onun için yapılması gerekli bazı egzersizleri her gün düzenli olarak yapıp beyne dikkatli olmayı tekrardan öğretmek lazım.

Bazı egzersizler var dikkat ve konsantrasyon arttırmak için..
Ancak yeterince uygulamıyorum. Üşeniyorum egzersizleri yapmaya..

Aslında yapsam iyi gelecek..

Morpheus
05-09-2013, 11:42 PM
Şunu söyliyeyim, senle aynı hastalıkları taşıyoruz. Malesef bende odaklanamıyorum.

kardelen
08-09-2013, 06:14 PM
teşekkür ederim ancak nasıl egzersiz bunlar ?