PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 7 yıldır birlikte olduğum adam bipolar hastasıymış yardım edin :(

umutturask
23-08-2013, 12:02 PM
merhaba iyi günler. 7 yıldır birlikteliğin ardından ağustos sonunda düğünümüz olacaktı. fakat düğüne 2 hafta kala nişanlım bir olay sonucunda kendini kaybedip hastaneye yatırıldı. ben sinir krizi geçirdiğini düşürken bipolar teşhisi konulmuş.7 yıldır inişli çıkışlı bir ilişkimiz vardı ama her zaman herşeyin üstesinden geldim. hep alttan alan taraf ben oldum çünki. agrasif biri olduğunu düşünüyordum ki bipolar dediler. ilk defa duydum nette araştırmalar yaptım. şuan bana çok kızgın hastanede yatmasından dolayı beni suçluyor. düğün için herşey hazırdı tüm hazırlıklar. malesef ki bütün herşeyi iptal etmek zorunda kaldık çok kötü bir durum. gelinliğim evde bekliyor :'( ne yapacağımı bilmiyorum. doktoru sadece sabretceniz diyor. bekleyin diyor.ama nasıl ?

antepli
23-08-2013, 12:05 PM
bipolar olması pek bir problem değil. ilaçla kolayca tedavi ediliyor.
ilaçlarını düzenli kullanırsa hiç sorun olmaz.
ama ilaç kullanmayı reddederse ciddi sorunlar yaşanabilir.

umutturask
23-08-2013, 12:11 PM
doktoru ile hergün konuşuyorum nişanlım ,hasta olmadığını tedavi olmak istemediğini ve çıkmak istediğini söylüyomuş.doktor zamanla bu düşüncelerden kurtulacak diyor. ama o zaman nasıl geçecek bilmiyoruz :(

umutturask
23-08-2013, 12:44 PM
hoşbulduk teşekkürler..zor bir beraberlikti aslında. dönem dönem olaylar yaşadığımız oluyordu. tanıdığımdan bu yana 2 kez kendi evlerinde kırılmadık kapı camı bırakmamıştı. sürekli babası ile yada belnle tartışıp bahaneler bulup taşkınlık çıkarıyordu. ramazan ayında ise ipler tamamen koptu herkesle kavga etmeye, hiç uyumamaya başladı. işe gitmiyordu çalışmıyordu. ben sadece sinirli bir yapısı olduğunu düşünmüştüm hep .böylesi başıma geleceğini hiç bilememiştim :( böyle bir olayın düğüne 2 hafta kala olması benim için tamamen bir yıkım oldu .

mevsimsel
23-08-2013, 04:54 PM
benim deliler gibi aşık olduğum adam da bipolarmış şanslısın düğünden önce anlaşılmış.Ben evlenir evlenmez başladı üç beş ay evli kaldık ne yaptıysam tutamadım gitti....gelinliğim evde diorsun ya ben birgün evime gittiğimde bomboş buldum ortada gelinliğim duruyordu,beterin beteri var.Allah yardımcın olsun,dayaklar yedim,borçlara battım anlatsam sayfalara sığmaz.Ancak biz hasta olduğunu bilmiyorduk bunu belirtmek isterim yani tanı koyulana kadar zaman geçti,dolayısıyla tedavi olamadan benim de onun da ikimizin ailesinin de hayatı mahfoldu.Düğünün ertelendiği için sakın üzülme nasıl hayırlı bu senin için.Doktorun dediği gibi sabırla bekleyeceksin,bu arada kendini ihmal etme yoksa sen hasta olursun.Tedavisine başlayacak,hastalığı tanıyacaksınız sonrasında karar verirsiniz.Ancak şunu bilmeni isterim ki tedaviye başlasanız bile hayatın boyunca sabırlı ve anlayşlı olacaksın.Bipolarla yaşam imkansız değil ama zor,bu gücü kendinde buluyorsan devam etmelisin.

umutturask
24-08-2013, 01:33 AM
düğünden sonra hastaneye yatsaydı bu benim için daha zor olurdu elbet :( ama şuanda da kötüyüm tabi. haklısın beterin beteri vardır Allah bizlerin yardımcısı olsun. onu bırakmak istemiyorum hasta diye sırtımı dönemem ki. 7 senem geçti onunla düğün arefesi bu yaşananlarda da vardır bir hayır diyorum ama üzülmemekte elde değil :(

arasira
11-09-2013, 02:37 AM
Tanı koymak kolay birşey değil. Hemen gördük bu diye birşey yok. Tedavinizi devam ettirin. Evlenecekseniz de iyi düşünün hastalığıyla birlikte kabul edebilecek misiniz?

faith111
11-09-2013, 05:35 AM
Cocuk hasta oldu diye zaten bırakırsa yazık ikisinede , öyle şeyim olurmuş ozaman herkes birbirine sırtını donsun bı taraf sıkıntı yaşadığında , anlaşamazsın uçurum baslar tamam ,ama hasta oldu kabullenecekmisn fln ,yakışmaz böle sozler.

umutturask
11-09-2013, 09:28 AM
ayrılık söz konusu değil zaten ... zamanla herşey yoluna girecek inşallah ... Sabır ve zaman .

alevvela
11-09-2013, 12:57 PM
Cocuk hasta oldu diye zaten bırakırsa yazık ikisinede , öyle şeyim olurmuş ozaman herkes birbirine sırtını donsun bı taraf sıkıntı yaşadığında , anlaşamazsın uçurum baslar tamam ,ama hasta oldu kabullenecekmisn fln ,yakışmaz böle sozler.

Haklisin fatih, iyi gunde kotu gunde beraber olmaliyiz.çaresiz hastalanmis hastaliginin farkinda değil.
Yaninda olup beraber asilmali sorunlar.
Bizde olabilirdik o hastaligi ceken diye dusurum.kendine yapilmasini istemedigimi baskasina yapamam.hayata bakis acimiz böyle olması gerekli .
Kontrol edemeyecegimiz durumlar basacikamayacagimiz insanada yol verip hoscakalda diyebilmeliyiz;buda madolyanin diğer tarafi.

faith111
11-09-2013, 01:09 PM
Madalyonun diger tarafı zaten olması gerektigi gibi olur anlasamazsın edemezsin falan fılan , ama hastalık , parasızlık , vs gibi durumlardan sonra madalyonun diger tarafını dusunmeye baslarsak ozaman daha farklı olaya bakmıs oluruz diye dusunuyorum