PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gerçek dışılık / yabancılaşma yaşayan?

ozkan.akyurek
18-08-2013, 07:02 PM
evet arkadaşlar gerçekdışılık ve yabancılaşma hissini yaşıyorum.İlk 11-12 li yaşlarımda hissettim ama bi tek bende oluyo zannederek zaman zaman zorlansamda idare edebildim taki bu seneye kadar.Bu sene bunun bi hastalık olduğunu ve yaşantıma ne kadar müdahale ettiğini anladım.Bendeki semptomlar :

1-)Sanki bu hisle doğmuşum ve hayatı hep farklı yorumlamışım/yanlış yaşamışım hissi ve bu hisle gelen çaresizlik
2-)İnsanlar ayrı ben ayrı bi hayat yaşıyomuşum gibime geliyo
3-)Arada aklıma bi sahne geliyo ve bana acı veriyo (sahnenin ne olduğunun bi önemi yok normal bi görüntü..)
4-)Sanki normal hayat kalıbından çıkmışımda başka bi kalıbın içindeyim ve bu kalıptan hiç çıkamayacakmışım gibi.
5-)Hissetmemem gereken şeyleri hissetmiş gibiyim ve ümitsizlik+çaresizlik hissediyorum.
6-)İleriye dönük plan yapamıyorum sanki ben ilerde yokmuşum gibi.
7-)Sanki kendime bişey yapsam bişey olmayacak gibi ve sanki kendime bişey yapıcakmış gibiyim.
8-)Kafam sıkılıyor gibi hissediyorum ve arada "hayata ne zaman geldim, hazır değilim" gibi panikli düşünceler geliyor.

Evet arkadaşlar bunları yaşayan/atlatan birileri var mı? eminim ki vardır yardım ve tavsiyelerinizi bekliyorum

ezelyıldırım
18-08-2013, 09:16 PM
bende aynı şeyleri hissediyorum sıklıkla

dnalerji
09-09-2013, 01:57 PM
Bende yaşıyorum bunları..

Morpheus
10-09-2013, 02:53 AM
Bende az çok yaşamıştım.

Bunun nasıl tedavi edileceğini psikologlar/psikiyatristler biliyor. İlaç yazarsa kullanın. Bakın bende ilk başta ilacı sevmiyordum, yan etkileri oluyordu fakat şu an eskiye göre çok daha iyiyim. Eğer tedavi olmazsanız, bu daha da büyür.

gloxinia
10-09-2013, 03:18 AM
bir psikolojik sorun boyutuna gelmiş olarak bende de var ama sizin ne sebeplerle ve ne derecede yani tam olarak sizinki gibi mi bilmiyorum.ben basitçe dış dünyayla iletişim kuramamak, duygularıma ve düşüncelerime karşılık bulamayarak dışarıdan değil kendi iç dünyamda bi bölünme geçirerek o hale geldim ve o bölünmeyi zamanla farkedip eksik kalmış yanımı bitakım parçalarla tamamlayarak düzeldim.ha düzeldim de denemez henüz şimdilik.hala bi bölünmüşlük kaybolmuşluk hissi taşıyorum ki yaşadığım ruhsal duruma bi tanı koymam dahi hiç kolay olmadı.ta ki artık ipin ucunu yakaladığım ve koptuğum noktaya epey yaklaştığım için güçle ipin devamını getiricem