PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tipim dayanamıyorum artık

Selim12345
02-08-2013, 01:34 AM
Dayanamıyorum artık. yaşım 18. tipim yüzünden pskolojim bozudu. ne evden çıkmak istiyorum,ne çarşıya çıkmak istiyorum. şu tipe bak,tipi gördün mü,çok çirkin gibi lafları duyduğum için. hani bu lafları duydum ama artık öyle bir hal aldıki bir yere çıkınca insanlar benim hakkımda konuşuyomuş gibi geliyor,yüzümü kaçırmaya çalışıyorum. bu sene böyle oldum(bu duyduğum şeylerde sadece bu sene oldu) normalde neşeli arkadaşları tarafından sevilen biraz saf iyi niyetli biriyim. fazla kilo verdim biraz aldım. yüzüm zaten izli,lekeli ve asıl sorun sanırım asimetrik yüzümün bir tarafı düzgün hatlıyken diğer tarafı gevşek,sarkık gıdılı bişey. 2 profilden de fotoğraf çekince iki farklı insan gibi, yamuk. cidden ben böyle değildim sınav senemde de beni olumsuz etkiledi ders çalışırken hep bunu düşünüyorum sürekli aynaya bakıyorum. özgüveni yerinde biriydim yaşadıklarım asosyalliğe itti.
yıl içinde 2-3 kız benden hoşlandı ama arkadaşları tipim hakkında yle böyle konuşunca sanırım gurularına yediremeyip açılamadılar.

bunlar gelir geçer diyebilirsiniz ama şu bulunduğumuz zaman içinde dayanamıyorum artık,ölmek istediğim anlar bile oldu.

Bülent
02-08-2013, 10:42 AM
Dayanamıyorum artık. yaşım 18. tipim yüzünden pskolojim bozudu. ne evden çıkmak istiyorum,ne çarşıya çıkmak istiyorum. şu tipe bak,tipi gördün mü,çok çirkin gibi lafları duyduğum için. hani bu lafları duydum ama artık öyle bir hal aldıki bir yere çıkınca insanlar benim hakkımda konuşuyomuş gibi geliyor,yüzümü kaçırmaya çalışıyorum. bu sene böyle oldum(bu duyduğum şeylerde sadece bu sene oldu) normalde neşeli arkadaşları tarafından sevilen biraz saf iyi niyetli biriyim. fazla kilo verdim biraz aldım. yüzüm zaten izli,lekeli ve asıl sorun sanırım asimetrik yüzümün bir tarafı düzgün hatlıyken diğer tarafı gevşek,sarkık gıdılı bişey. 2 profilden de fotoğraf çekince iki farklı insan gibi, yamuk. cidden ben böyle değildim sınav senemde de beni olumsuz etkiledi ders çalışırken hep bunu düşünüyorum sürekli aynaya bakıyorum. özgüveni yerinde biriydim yaşadıklarım asosyalliğe itti.
yıl içinde 2-3 kız benden hoşlandı ama arkadaşları tipim hakkında yle böyle konuşunca sanırım gurularına yediremeyip açılamadılar.

bunlar gelir geçer diyebilirsiniz ama şu bulunduğumuz zaman içinde dayanamıyorum artık,ölmek istediğim anlar bile oldu.

selim12345

bak şimdi ben çok yakışıklıyım ama salağım buna ne diyeceksin. hangisini tercih edersin?

hem şuda var.;

"Kimsenin sevgilisi çirkin değildir."

j. j. vade

yanpiriperihan
02-08-2013, 05:48 PM
Ben yakışıklıyım.Ama önü alınamaz bir zayıflığa sahibim.Kişilik olarak.Bu nedenle hiçbir kız bana açılmadı şimdiye kadar.inan benim durumum daha kötü.hiç sevgilim olmadı 21 yaşındayım.ve yakışıklıyım.içinde bulunduğum iğrenç durumu sen düşün artık dostum.

pdrsrdm
02-08-2013, 07:11 PM
Bence cok salaksin kimin ne dusundugunu takma yani bu kadar takma abartiyorsun kendine gel kimse mukemmel degil olmak zorundada degil.. Yani birazda hayati siktir et..

Selim12345
08-08-2013, 12:13 AM
Bence cok salaksin kimin ne dusundugunu takma yani bu kadar takma abartiyorsun kendine gel kimse mukemmel degil olmak zorundada degil.. Yani birazda hayati siktir et..

yaklaşık bir hafta bunu yaptım mutluydum,neşeliydim baya iş yaptım. ta ki bugüne kadar arkadaşım çağırdı konuşuruz falan diye bi kafeye giderken uzaktan gelen bi ses şu çocuğun tipe bak ya. benim moralim alt üst oldu,özgüvenim 0 a indi,gidene kadar baya terledim. yin insanlara acaba bana mı bakıyolar,benim hakkımda mı konuşuyolar diye bakmaya başladım. aslında vücudumdaki asıl sorun ne bi tam olarak bi tespit edebilsem hiç değilse değiştirmeye çalışıcam. 18 yaşındayım ben de bazı duyguları yaşamak istiyorum ne kadar iyi arkadaşlarım olursa olsun kendimi çok yalnız hissediyorum. bu şey hayatımı alt üst ediyo hep düşünmekten. daha önceki yıllar böyle olmayıpta şimdi bunları yaşamam çok koyuyo

Selim12345
08-08-2013, 12:22 AM
değişmeyeceğini biliyorum biraz içne kapanık birisiyim. içimi buraya dökmek istedim

Seçkin
08-08-2013, 06:17 AM
Neden herkes sidik yarıştırır gibi "bak ben ne haldeyim,sendeki de dert mi?" havalarında cvp yazıor?..

Bunu önceden ben de yapmıştım ve şimdi dışarıdan 3. kişi olarak bakınca,ne kadar yanlış bişi olduğunu görebiliorum..

Ha bi de o "salaksın" dien eleman;

Çocuk zaten eleştirilmekten usanmış,bi de gelmiş üstüne salak malak diosun..böle mi yardım ediosun sen dert sahibi kişilere?..ne demek takma?elbette takıcak.."boşver-abartıosun" gibi üfürük laflarla destek olunmaz insanlara..

Selim;

Önceden beğenilen biri olup,sonradan dikkat çekemeyen birine dönüşmenin nası bi his olduğunu cok iyi anlıorum inan..

Gerçi 18 yaş,bu değişim için biraz erken olmuş gibi..bende 23-24 lerden sora başlamıştı..sivilceler ve yüzdeki lekeler de o zamanlarda artmıştı(ne alakaysa artık)..

Yüzün iki yarısı arasında fark olması konusunda bişi söleyemicem şu an,çünkü önceden başkasında görmediğim bi sıkıntı türüne benzior..yalnız bende de saç ile ilgili yarı iyi-yarı kötü olayı var,o yüzden bi nebze ilişki kurabiliorum..
Ne var ki,buna rağmen verecek bi cevabım yok malesef..sadece içini döktüysen ne ala..ama işe yarar bişiler yazılır mı die beklediysen üzülücem çünkü seni tatmin edecek laflar çıkmaz bu platformdan..

Daha bilindik,genele yayılan psikolojik bi sorunun olacak ki,aynı şeyi yaşayan birileri gelip tecrübelerini anlatsın..anca o kişiler buradan bi fayda görüor..

codmaster
10-08-2013, 01:47 AM
Silinsin...

Selim12345
13-09-2013, 01:34 AM
of ooooff dayanamıyorum demiştimya bazı günler onu doruklarda yaşıyorum. mesela bugün

Canımsın
13-09-2013, 01:50 AM
Selim arkadasim..tipin bozuk olacagina karakterin duzgun olsun .

İnsanlarimiz oyle suretperest olmuski ne yazik herkeste bir maske

sana soyle bir fikir vermek isterim acizane

hani bazi tipler havali ve cool dururlar cokmu yakisiklilar hayir onlari oyle yapan ozguvenleridir insanlari takmiyor olmalaridir.kendine bir tarz bul saclariina sana yakisir bir tarz yap bunu kendini daha iyi hissedersin diye tvsiye ediyorum yoksa ihtiyacinin oldugundan degil.guzel konusmalarindan insanlari mahrum etme guzel espriler yap okulunda gayretli olursan sonuclar degisecektir eminimki..hersey busbutun hepten olumsuz olamMAZ!

Morpheus
15-09-2013, 04:39 AM
Sen kim oluyorsunda benim yaşadığım hayatı yargılıyorsun ?
Ben mükemmel değilim ve olmak zorunda da değilim.
Parmağın ile beni işaret etmeden önce ellerinin temiz olduğundan emin ol.
-Bob Marley.

Herkesin dediğine bakma. Önemli olan kişiliğin. Kendine güven ve özgüvenini arttır. Hala çirkinim diyorsan cildiyeciye git.

filologum
15-09-2013, 01:25 PM
Bi profil resmini koyda biz değerlendirelim :D :D :D

müzmin umutsuz
15-09-2013, 05:34 PM
Benimle çok dalga geçtiler zayıfım diye tipim düzden bakınca güzel ama profilden kötü ben artık umursamıyorum öyle diyenleri sende umursama insan her zaman değişiyor yüzü gelişiyor takma onları kızların da sana açılmasını bekleme sen açıl varsın laf etsinler kızlar tipe bakmaz güvene bakar

kafanet.
29-04-2015, 10:50 PM
Benimle çok dalga geçtiler zayıfım diye tipim düzden bakınca güzel ama profilden kötü ben artık umursamıyorum öyle diyenleri sende umursama insan her zaman değişiyor yüzü gelişiyor takma onları kızların da sana açılmasını bekleme sen açıl varsın laf etsinler kızlar tipe bakmaz güvene bakar
bu üyenin avatarındaki kim ünlümü değilse birden fazla profili var demektir :confused:

Dvrmchrkt
30-04-2015, 09:09 AM
İnsan ilişkilerinde tip, ilk andaki etkisini zamanla kaybediyor. Yani, sanıldığı kadar önemli değiil.

dreamer8
30-04-2015, 09:41 AM
Çok gördük tipi düzgün olup da suratına tükürmeyeceğim adamları. bir gün, hasta-sağlamdan, boynuzsuz koyun-boynuzlu koyundan, fakir-zenginden, çirkin-güzelden hakkını alacak sen rahat ol.

montevo
30-04-2015, 10:49 AM
İnsan ilişkilerinde tip, ilk andaki etkisini zamanla kaybediyor. Yani, sanıldığı kadar önemli değiil.

nedense hiç inandırıcı değil

Dvrmchrkt
30-04-2015, 11:17 AM
nedense hiç inandırıcı değil

Sokağa indiğinde , muhakkak kel, kısa boylu, göbekli erkeklerin yanında güzel kızlar görmüşsündür. Mesele sadece para da değil, benim de çevremde ya bu adamda ne buluyorlar dediğim birçok çirkin erkek, hayal edemeyeceğiniz kızlarla çıkıyor.

Tip, ilk etaptaki önemini , senin kişiliğin, tavrın ve tarzınla yitiriyor. Hatta yakışıklı erkekler çapkın olduğu için kızların çirkin erkek isteği daha fazladır.

Kızlar, alfa erkeğe bakar (Lise çağlarıını kastetmiyorum, hayatı tanıyan kızları kastediyorum)

İnanıp inanmamak sana kalmış. Herkes kendi hayatını yaşar.

lorenzo
30-04-2015, 03:04 PM
senin tipini de beğenen kızlar çıkar herhalde. nasıl ki bütün kızlar güzel değil, bütün erkeklerin de yakışıklı olacağı gibi bir kaide de yok. fakat kadınlar önce fiziğe, sonra da imaja bakıyorlar. ses tonu, giyim tarzı, karakter, meslek vs. bunların yoksunluğundan dolayı bütün günahı fiziğine yönlendiriyorsan kendine haksızlık edersin. kaldı ki senin fiziğinin ne olduğu, lütfen söyle; hayatına girecek kadın dışında, kimin umurunda olabilir ki? seni eleştiren kişi önce kendi tipine baksın.

montevo
30-04-2015, 03:47 PM
Sokağa indiğinde , muhakkak kel, kısa boylu, göbekli erkeklerin yanında güzel kızlar görmüşsündür. Mesele sadece para da değil, benim de çevremde ya bu adamda ne buluyorlar dediğim birçok çirkin erkek, hayal edemeyeceğiniz kızlarla çıkıyor.

Tip, ilk etaptaki önemini , senin kişiliğin, tavrın ve tarzınla yitiriyor. Hatta yakışıklı erkekler çapkın olduğu için kızların çirkin erkek isteği daha fazladır.

Kızlar, alfa erkeğe bakar (Lise çağlarıını kastetmiyorum, hayatı tanıyan kızları kastediyorum)

İnanıp inanmamak sana kalmış. Herkes kendi hayatını yaşar.

mesele para değil... alfa erkeğine örnek gösterebilecğeim bi arkadaşım var.aldığı pantolun 250 tl.bir pantolun 250 tl.ve benle aynı maaşı alıyor.ben bi pantolona okadar veremem.ha borçdan kurtulamıyor o başka.ayrıca kel kısa boylu vb çirkinliğin tanımı yapma gibi olmuş ama göreceli kavram çirkinlik ve güzellik.tipin öenmsiz olduğunu istisnalar söylese de işin aslı öyle değil.ben kendimden biliyorum.kişilik tamamen bir hikaye.kızlarn alfa erkeği istemesini anlıyorum.kimse yanında bir ezik istemez ancak bu istek ismail yknın çıkışıyla başladı ve ipin ucu kaçtı.tv de köy dizisi izliyorum kızlar erkekelr manken ve oakdar temizki ülleir yüzleri.adam ahırdan çıkıyor terlememiş bile.buna ne var diyebilirsiniz ama her dizide oyuncular manken gibi ve süreklibunları göre göre beyne işliyor.beyin bir kara vermeis gerektiğinde deneyim oalrak bunları hatırladığı için onlara uygun istek ve yönelmeleri oluyor.bu durumu fark etmek için bunlarun dışında olmanız gerekli.tıpkı balığın suyun varlığını bilmemesi gibi.

Dvrmchrkt
30-04-2015, 03:56 PM
mesele para değil... alfa erkeğine örnek gösterebilecğeim bi arkadaşım var.aldığı pantolun 250 tl.bir pantolun 250 tl.ve benle aynı maaşı alıyor.ben bi pantolona okadar veremem.ha borçdan kurtulamıyor o başka.ayrıca kel kısa boylu vb çirkinliğin tanımı yapma gibi olmuş ama göreceli kavram çirkinlik ve güzellik.tipin öenmsiz olduğunu istisnalar söylese de işin aslı öyle değil.ben kendimden biliyorum.kişilik tamamen bir hikaye.kızlarn alfa erkeği istemesini anlıyorum.kimse yanında bir ezik istemez ancak bu istek ismail yknın çıkışıyla başladı ve ipin ucu kaçtı.tv de köy dizisi izliyorum kızlar erkekelr manken ve oakdar temizki ülleir yüzleri.adam ahırdan çıkıyor terlememiş bile.buna ne var diyebilirsiniz ama her dizide oyuncular manken gibi ve süreklibunları göre göre beyne işliyor.beyin bir kara vermeis gerektiğinde deneyim oalrak bunları hatırladığı için onlara uygun istek ve yönelmeleri oluyor.bu durumu fark etmek için bunlarun dışında olmanız gerekli.tıpkı balığın suyun varlığını bilmemesi gibi.

Seni anlıyorum. Bunu böyle kabul edip, gerçekleri kabul ettiğini sanıp rahatlamak istiyorsun.
Ama filmler gerçek hayatı yansıtmaz. Filmlerde 100 tane kurşun yiyip ölmeyen insanlar da var. Gerçek yaşam çok farklıdır. Filmler ise kurgudur. Ne kadar kurgu olursa, o kadar ilgi görür. Gerçek yaşamdan alınan filmlerde bile reytingi artıran hep kurgudur . Filmlerde oyuncular da sıradan olmamalı ki, insanlar gerçek yaşamdan çıkıp hayal alemine dalabilsin.
Ama en başta dediğim gibi, kimi insanlar gerçek bu der ve kendini rahatlatmaya çalışır. Aslında kendi yaradılışına olan kızgınlığı böyle bertaraf etmeye çalışır.
Anlıyorum seni. Ama alfa erkek her zaman kazanır. Alfa erkeğin pantolona para vermekle hiç alakası yok.

montevo
30-04-2015, 03:59 PM
Seni anlıyorum. Bunu böyle kabul edip, gerçekleri kabul ettiğini sanıp rahatlamak istiyorsun.
Ama filmler gerçek hayatı yansıtmaz. Filmlerde 100 tane kurşun yiyip ölmeyen insanlar da var. Gerçek yaşam çok farklıdır. Filmler ise kurgudur. Ne kadar kurgu olursa, o kadar ilgi görür. Gerçek ya,amdan alınan filmlerde bile kurgudur reytingi artıran. Filmlerde oyuncular da sıradan olmamalı ki, insanlar gerçek yaşamdan çıkıp hayal alemine dalabilsin.
Ama en başta dediğim gibi, kimi insanlar gerçek bu der ve kendini rahatlatmaya çalışır. Aslında kendi yaradılışına olan kızgınlığı böyle bertaraf etmeye çalışır.
Anlıyorum seni. Ama alfa erkek her zaman kazanır.

filmleri örnek vermemin amacı insanların algılarını değiştirmesi idi.

Dvrmchrkt
30-04-2015, 04:00 PM
filmleri örnek vermemin amacı insanların algılarını değiştirmesi idi.

Ama yanlış işte. Mesela filmlerde çiçek alırlar bayanlara
Ve o bayanlar aşık olur. Gerçek yaşamda ise bu tamamen ters teper. 180 derece zıt etki yapar.

montevo
30-04-2015, 04:08 PM
Ama yanlış işte. Mesela filmlerde çiçek alırlar bayanlara
Ve o bayanlar aşık olur. Gerçek yaşamda ise bu tamamen ters teper. 180 derece zıt etki yapar.

şuan hiçbir diziyi takip etmediğim için güncel şeylerden örnek veremeyeceğim.medcezir diye bi dizi var.kuzenim deli gibi izliyor.fakirlik yok.zenginlikten geberiyorlar galiba.başka bir dizi başlıyor,yeni dizi.öyle zenginler ki artık uzayda felan yaşıyorlar.şirket yönetiyorlar ama hiç bir iş yapmıyorlar.insanalrın ilişkilieri nasıl oalcğaı konusunda çeşitli örnekler gösteriyorlar.zaten burda da kayış kopuyor.1970-80-90 var mıydı böyle şeyler?koyu i arabesk furyası vardı.oda büyük oranla yaşantımıza uyuyordu.yada dur bi şarkı ile anlatayım

https://www.youtube.com/watch?v=pIVG3mDL9RI

bak bi örnek daha vereyim.yaşadığım ilçede neredeyse ilk çanak anten bizdeydi.yabancı kanallar vb bakıyorduk öyle.rapciler rockılar.ama çocuktuk tabi.arkadaşlarıma böyle böyle türler var deyince benimle dalga geçiyorlardı.bi süre sonra digital uydular yaygınlaştı.herkes rapci oldu.üniversiteye geçen anında rockı metalci oldu.

Dvrmchrkt
30-04-2015, 04:20 PM
şuan hiçbir diziyi takip etmediğim için güncel şeylerden örnek veremeyeceğim.medcezir diye bi dizi var.kuzenim deli gibi izliyor.fakirlik yok.zenginlikten geberiyorlar galiba.başka bir dizi başlıyor,yeni dizi.öyle zenginler ki artık uzayda felan yaşıyorlar.şirket yönetiyorlar ama hiç bir iş yapmıyorlar.insanalrın ilişkilieri nasıl oalcğaı konusunda çeşitli örnekler gösteriyorlar.zaten burda da kayış kopuyor.1970-80-90 var mıydı böyle şeyler?koyu i arabesk furyası vardı.oda büyük oranla yaşantımıza uyuyordu.yada dur bi şarkı ile anlatayım

https://www.youtube.com/watch?v=pIVG3mDL9RI

bak bi örnek daha vereyim.yaşadığım ilçede neredeyse ilk çanak anten bizdeydi.yabancı kanallar vb bakıyorduk öyle.rapciler rockılar.ama çocuktuk tabi.arkadaşlarıma böyle böyle türler var deyince benimle dalga geçiyorlardı.bi süre sonra digital uydular yaygınlaştı.herkes rapci oldu.üniversiteye geçen anında rockı metalci oldu.

Bunun konumuzla alakasını anlamadım.

Her ne ise, insanların sana bakışını etkileyen şey kişiliğin ve duruşundur. Bunu defalarca ama defalarca kez gözlemledim. İstisnası bile yok bunun. İnsanların sana olan tavrını belirleyen şey, senin tavırların.

Tabi ki, iyi bir iş, iyi bir giyim bunun üstüne binerse harika olur. Tipin önemi yok denecek kadar az.Biz nice yakışıklı insanı reddedip, çirkin adamlarla evlenen bir ton kız gördük.
Benim de öyle bir arkadaşım vardı. Alay etmek için demiyorum ama adamın yüzünün yarısı burun ve kulaklardı. Çok büyük burnu ve kulakları vardı. Hani çirkin denebilir.Ama kızlar yakışıklı erkeklere değil hep ona hasta idi.

Hayatın gerçeği budur. Güçlü olmalısın. Güçlü olan kazanır. Sadece hayvanlar aleminde değil, , insanlar arasında da bu böyledir. Bak, Amerika, Irak ı işgal etti. Hem de haksız yere. Ama kim ne yapabildi ABD ye...Hiçbir şey...Güçlü olanın haklı da olduğu bir dünyadayız.
İnsanlar arasında gücü ise; kariyer, para, fiziki güç ve tabi ki kişiliğin belirler. Yakışıklılıkta bu gücün bir parçasıdır ama sadece vitrin kısmı. Yani, diğerleri gibi süregen değildir, etkisi kısa sürelidir.

Güçlü isen, her zaman birkaç adım öndesindir.Gerisi fasa fiso

montevo
30-04-2015, 04:30 PM
forudma birisinden okumuştum.adam bateri çalmayı öğrenmeye gidiyor.kızın birisinden duyuor hiç baterici tipi yok diye v ebırakıyor çalışmayı.güzel şeyler diyorsun ama ben dedikleirnin hiç birisinin hayatımda işe yaradığını görmedim.

Dvrmchrkt
30-04-2015, 05:08 PM
forudma birisinden okumuştum.adam bateri çalmayı öğrenmeye gidiyor.kızın birisinden duyuor hiç baterici tipi yok diye v ebırakıyor çalışmayı.güzel şeyler diyorsun ama ben dedikleirnin hiç birisinin hayatımda işe yaradığını görmedim.

İyi de bu iş tiple olmaz ki. O adam demek ki safmış. Bateri yetenek işi, onu kullanabilmekle alakalı. Bir kız bana öyle dese cevap vermeye bile tenezzül etmem.

Sizlerin başkalarına karşı ezikliğiniz, neden genel geçer bir yargı olsun.

Ayrıca bu dediklerin beni haklı çıkarıyor. Alfa erkek başkalarınıın sözünü umursamaz. Bu adam demek ki değil.

montevo
30-04-2015, 05:48 PM
Sizlerin başkalarına karşı ezikliğiniz, neden genel geçer bir yargı olsun.

benim gibi sefil misin bilmiyorum ama zamanla toplumdan izole oluyorsunuz.kişilerin önerdiği davranış vb uyguladığımda olumsuz geri dönüşler alıyorum.

sonsun
30-04-2015, 09:37 PM
alfa erkek kimlere deniyor, ben asosyal olduğum için yeni tabirlere yabancıyım biri bana anlatabilir mi?

kadınlar güçlü erkeklere aşık olur.
erkekler güzel kadınlara.
güzellik ve yakışıklılık öğretilir, medya aracılığıyla güzelin çizgileri belirlenir imajlar yaratılır ve insanlara güzel diye yavaş yavaş bilinçaltına işlenir.
erkekler de güçlü kadınlardan hoşlanıyorlar. ama korkuyorlar da.
baen aşağılık kompleksi insanı iyi bir nokyata getirir. kendindeki açığı kapatmak için çok çalışna biri herhangi bir konuda sivrilir ve insanların böylece saygısını kazanır ünlü bile olabilir.

kendini çirkin bulmak etraftan böyle yargılar duymak çok zor katlanılmaz duygular yaratır insanda. fakat ilerleyen yaşlarda yaşama bakış, dünyayı algılayış tamamen değişir. artık öne çıkan görüntü değil işlev ve içeriktir. hayatta işe yaradığını hissetmek ağır basar. kendine güven duygusunun ağır basmasıdır insanı güzelleştiren ve güçlü gösteren. hayatın sillesini yedikçe olgunlaşırız ve her geçen yılla birlikte değerlerimiz değişir.

erkeklerin yaşları olgunlaştıkça çekicilikleri artar. kadınlar ise tersine olgun yaşlarda güzelliklerini kaybetmeye başlar ve tercih edilmezler.
sonuç olarak,
"güzelliğin beş para etmez bu bendeki aşk olmasa."