PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : neden böyle davranıyorum

zehrazeynep
26-07-2013, 04:52 PM
selamu Aleykum
sayfaya yeni üye oldum. bir konuda sizden bilgi almak istiyorum ben bu halime anlam veremedim. insanlardan ilgi bekliyorum görmeyince ya da değer verip bazen vermese o an kırılıyorum. kendimi yalnız hissediyorum o zaman herkese kırılıp daha çok yalnız kalmak istiyorum. bir çocuğun yapacağı şeyler belki ilgi görmek için kırılıyor küsüyorum. aile olarak anne baba sevgi göstermemiş ya da belli etmemiş ama maddi olarak bizim için çok mücadele ettiler.
ilgi beklerken karşımdaki insanları da kiriyorum. onlar kırılınca daha çok üzülüyor kendimi suçluyorum. bunları yazarken bile ağlıyorum ama kendime de kızıyorum nedir bu beklenti insanlar ilgi göstermek sevmek zorunda değil seviliyorum belki o bana yetmiyor. böyle olmak istemiyorum ama nasıl yapacam bilmiyorum.

cuuci
26-07-2013, 07:00 PM
Oncelikle hosgeldin insanlar seni sevip degr veriyolardr her zamn bunu gosteremzler senin istedign bunu her zamn gostermeleri soyle dusun o gun annenin ya da babanin moroli bozuk olablr seninle ilgilenmeyebilirler ama bu seni sevmedikleri anlamina gelmz

kallardo
26-07-2013, 07:20 PM
selamu Aleykum
sayfaya yeni üye oldum. bir konuda sizden bilgi almak istiyorum ben bu halime anlam veremedim. insanlardan ilgi bekliyorum görmeyince ya da değer verip bazen vermese o an kırılıyorum. kendimi yalnız hissediyorum o zaman herkese kırılıp daha çok yalnız kalmak istiyorum. bir çocuğun yapacağı şeyler belki ilgi görmek için kırılıyor küsüyorum. aile olarak anne baba sevgi göstermemiş ya da belli etmemiş ama maddi olarak bizim için çok mücadele ettiler.
ilgi beklerken karşımdaki insanları da kiriyorum. onlar kırılınca daha çok üzülüyor kendimi suçluyorum. bunları yazarken bile ağlıyorum ama kendime de kızıyorum nedir bu beklenti insanlar ilgi göstermek sevmek zorunda değil seviliyorum belki o bana yetmiyor. böyle olmak istemiyorum ama nasıl yapacam bilmiyorum.

Bunun nedeni geçmişte yaşadığın sevgi muhtaçlığı olabilir. Herkes kendine ilgi gösterilmesini sever bunu unutma ama sen hep ilgi bekliyorsan biraz düşün herkes bir kişiye olduğundan daha fazla ilgi gösterse anormal olurdu değil mi? Son olarak biz insanlar yaşamak ve mutlu olmak için başkalarının sürekli ilgisine muhtaç değiliz.

zehrazeynep
26-07-2013, 11:38 PM
ben sevgiyi ailemden değil dışardan bekliyorum. aşık değilim ama icimde sanki aşıkmış duygular sevmeyi çok istiyorum icimde sanki sevgi birikmiş. sevdiğim değer verdiğim insanlar aynı değeri bekliyorum olmayinca kırılıyor kimse beni sevmiyor yalnızım kendimi daha çok yalnizliga mahkum ediyor sanki kendimi cezalandırıyorum. insanların bir tatlı sözü çok hoşuma gidiyor hemen kanıyorum.

Klamar
26-07-2013, 11:43 PM
Bu durum bendede var. Bu yüzden kaç kişiyle aram bozuldu..

zehrazeynep
26-07-2013, 11:43 PM
küçükken anne babamdan çok dayak yedim sevgi görmedim onun eksikliği belki sevgiye ihtiyacım var ama ben böyle olsun istemiyorum kendimi insanlar karşısında aciz gibi hissediyorum. birini sevdim mi çok aşırı bağlanıyorsun. bana karşı ilgisiz ya da sevmediğini düşünsem dünyam yıkılıyor. çok çaresiz hissediyorum kendimi. bu sevgiyi aşk anlamında düşünmeyin kız erkek fark etmiyor.

Klamar
26-07-2013, 11:58 PM
küçükken anne babamdan çok dayak yedim sevgi görmedim onun eksikliği belki sevgiye ihtiyacım var ama ben böyle olsun istemiyorum kendimi insanlar karşısında aciz gibi hissediyorum. birini sevdim mi çok aşırı bağlanıyorsun. bana karşı ilgisiz ya da sevmediğini düşünsem dünyam yıkılıyor. çok çaresiz hissediyorum kendimi. bu sevgiyi aşk anlamında düşünmeyin kız erkek fark etmiyor.

Haklısın bendede öyle ama annemden ve babamdan hep sevgi görmüşümdür sağolsunlar. Ama sevdiğim arkadaşa gelince her gün hatırımı sorsun, her gün benimle zaman geçirsin isterim. Eğer 1 hafta kadar arayıp sormazsa sen ne kadar ş*r*fsizsin, geldiğin ettiğin yok, bu kadar mı arkadaşlık diyorum. Benimkisi yalnızlıktan. Seninkisi sevgi ihtiyacından. Tam olarak bir şey söyleyemem bu konudan ötürü çünkü bilgisizim.. Anlayan biri çıkar zaten.

zehrazeynep
27-07-2013, 02:09 PM
cevaplarınız için teşekkür ederim.